Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ausztriába érdemes költözni?

Ausztriába érdemes költözni?

Figyelt kérdés
El szeretnék költözni,de nem tudom,hogy hova érdemes.Hallottam már pár embertől hol elköltöztek Ausztriába és jobb az életük ott.Mit gondoltok Ausztriáról?Miért érdemes oda költözni és miért nem?

2012. aug. 11. 15:25
 1/4 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező!Ha a gazdasági szempontok alapján kérdezed akkor mindenképpen érdemes.Ha azt kérdezed szép-e,akkor teljes mértékig.Viszont néhány helyen kicsit furcsák az emberek.De jelen pillanatban szinte mnidenhol jobb a helyzet mint itt!
2012. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
legalábbis nyugat európában, usaban, mert azért afrikában nem mondanám meg mondjuk ukrajnát se, meg romániát se, meg mexikót se
2012. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
88%

Két példa.

1. Egy ismerősöm, akit anno én rugdaltam át az érettségin és a diplomán, kiment Ausztriába nyári munkára - persze, jő régen - ,szerény képességekkel és nyelvtudással.

Mára osztrák állampolgár, felújitotta, majd megvette az itteni házukat, a szüleit havonta tisztes összeggel segiti - holott hellyel-közzel munkanélküli.

2. Székely rokonom a Csau-éra alatt szökött ki - otthon péksegéd volt. Ma egy sajtgyárban közép-főnök, saját háza, kocsija van, simán eltartja a feleségét és 4 lányát, nem is akárhogyan.

(Én meg '79-ben, friss diplomáskánt, angol nyelvtudással fél napig gondolkodva üldögéltem az athéni amerikai követség kőkeritésén, és,ha valahogy túlélhetném, elvágnám a saját torkomat, amiért nem mentem be.)

Ezek után: Szerinted??

2012. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
83%

Ja, és ma munkanélküli vagyok, 55 éves mérnökként esélyem sincs elhelyezkedni, ha nem lenne némi megtakaritott pénzem, és nem lenne olykor svarc, már régen megdöglöttem volna!

Azt hiszem, ezt titulálják kontrasztnak.

2012. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!