Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy van olyan...

Miért van az, hogy van olyan ország ahol nem hajlandóak megszólalni más nyelven, csak a saját országuk anyanyelvén?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert baromira beképzeltek, és azt hiszik, hogy a saját nyelvük világnyelv, amellett nagyon gyér a nyelvoktatás az országukban. (Én a franciákra gondoltam, te kikre? :))
2012. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
A franciák szívesen beszélnek pl. angolul, ha nem Franciaországban vannak. Én úgy tudom, hogy a párizsiak, utálják a turistákat, mert olyan sokan vannak, hogy az egész várost "elfoglalják". Pl. nyáron sok párizsi utazik el a városból, mert akkor van a legtöbb turista. Gondolom ezért nem is beszélnek angolul a turistákkal, mert eleggük van belőlük. Egyébként sokan mondják, hogyha franciul beszélsz velük, akkor meg hibáidba kötnek bele. Szóval ez náluk szerintem inkább turista utálat, mint nem akarok angolul beszélni dolog. Egyébként én egész jól elboldogultam angolul is Franciországban, néhány helyen mondták csak, hogy nem beszélnek angolul. (Érdemes bevándorlóktól kérni segítséget, ők valahogy jobban tolerálják a turistákat is). Voltam pár országban még ahol nem feltétlenül beszéltek sokan angolul (pl. Kína, vagy Portugália) de segítőkészek voltak és bár angolul nem, de mutogatva elmagyarázták a dolgokat.
2012. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!