Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repulore a kezipoggyaszban...

Repulore a kezipoggyaszban lehet vinni gyogyszereket?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. (Feltételezem, hogy nem folyedék de ha mégis akkor 100ml-nél nem nagyobb.)
2012. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehat akkor nem veszik el,mondvan robbananyagot vagy merget, vagy akarmi mast keverek csinalok belole? Ez butan hangzik, de ki tudja? :)
2012. szept. 24. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a fedélzetre nem 5 karton gyógyszerre van szükséged??!! Annyit vigyél magaddal, amennyire TÈNYLEGESEN szükséged van/lehet. 3-4szem gyógyszerböl "valószínüleg" (èrtsd: tuti) nem lesz probléma!
2012. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én vittem orrcseppet, nem érdekelte a kutyát se, pedig Amerikába mentem, ahol aztán tényleg mindent megnéznek.

Normális mennyiségű gyógyszerrel semmi gond nem lesz, de ne a kézipoggyászodban szállíts két évre való mennyiséget - ha érted, mire gondolok.

2012. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Recept nélkül kapható, gyerekeknek való folyékony aszpirint vagy fájdalomcsillapítókat felvihetek a fedélzetre?

Igen, de a biztonsági ellenőrök az ellenőrzéskor meggyőződnek arról, hogy valóban gyógyszerek-e. Nem gyógyszernek minősülő készítmények nem vihetők át az utasbiztonsági ellenőrzésen.


Folyékony állagú gyógyszerekből mekkora mennyiség vihető fel?

A mennyiségnek a kinn tartózkodás hosszával arányosnak kell lennie, és az utas nevére kiállított orvosi recept vagy gyógyszerészi igazolás bemutatása szükséges, még recept nélkül kapható gyógyszerek esetén is. Célszerű angol nyelvű orvosi igazolást is beszerezni, hogy a visszaúton is felvihesse a fedélzetre.


Inzulint és tűket hordok magamnál, ezeket felvihetem a gépre?

Az inzulin és a tűk felvihetők az utas nevére kiállított orvosi recept vagy gyógyszerészi igazolás bemutatása mellett.


Asztmás vagyok. Az inhalálókészülékemet felvihetem a gépre?

Igen, az utas nevére kiállított orvosi recept vagy gyógyszerészi igazolás bemutatása mellett.


Torokfájás elleni spray is van nálam. Felvihetem?

Igen, az utas nevére kiállított orvosi recept vagy gyógyszerészi igazolás bemutatása mellett.


Tablettás gyógyszer van nálam. Mekkora mennyiséget vihetek fel a gépre?

Tablettás gyógyszerekre vonatkozóan nincsenek érvényben korlátozások.

2012. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
En mar utaztam repülőn, a kézipoggyászban lehet vinni gyógyszereket, de azért ne öt dobozzal, csak annyit, amennyire szükséged van, ha esetleg rosszul lennél, vagy megfájdulna a fejed.
2012. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!