Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova utazzak nyaralni?

Hova utazzak nyaralni?

Figyelt kérdés
Már közel egy éve keményen spórolok, hogy végre egy kicsit különlegesebb és egzotikusabb nyaralást is megengedhessek magamnak. Mivel így sincsenek millióim az utazásra, valami pénztárcakímélő, de mégis extra nyaralást keresek. Ez lehet hajóút vagy repülős utazás is, viszont az úti cél mellett kéne egy jó utazási iroda, vagy honlap is amin keresztül lefoglalhatom a programot. Remélem valaki tud segíteni :)
2012. okt. 28. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Esetleg egy Thaiföld? :)
2012. okt. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valami strandolósabb,nyugisabb helyre gondoltam, de megfontolom köszönöm szépen! :)
2012. okt. 28. 20:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor Maldív-szigetek? Bár nem értem, hisz Thaiföld is elég strandolós hely :D
2012. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Télen vagy nyáron szeretnél utazni?

Európa vagy messzebb?

2012. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Maldív-szigetek tervben van, bár valami kevésbé felkapott helyet keresek. Mindegy, hogy Európán belül vagy kívül, de máshol talán egzotikusabb helyek vannak. Az évszak pedig inkább tavasz/nyár (helytől függően) :)
2012. okt. 28. 23:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Hmm akkor Okinawa? Nem valami felkapott és nagyon szép strandok vannak :) [link]

Bár Japán elég drága hely.

2012. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hallásra nem annyira különleges,de mi járunk már elég sok helyen,és bőven túlszárnyalja nagyon sok "egzotikus" nyaralóhelyet:

Formentera

[link]


Ibizáról visz át komp,hihetetlenül gyönyörű,csodás strandok,öblök,csendes,mégis át lehet menni Ibizára,ahol nyüzsi van.

Árak tekintetében pedig kétszer több időt el tudsz itt tölteni,mintha az adott összegért mondjuk Maldívra mennél.

2012. okt. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Grúzia, egyáltalán nem egy olyan hely, ami túlságosan felkapott lenne. Gyönyörű tájak vannak, kezdve a szubtrópusi tengerparttól (Batumi és környéke, ahol remekül lehet strandolni is) a mérsékelt éghajlatú völgyeken át az alpesi legelőkig. Az épített környezet is gyönyörű, több olyan templom is van, ami 1000 éve áll változatlan formában (pl.: Szvetiszkhoveli katedrális Mtszkheta), Tbiliszi a főváros is gyönyörű hely. Ha esetleg fogékony vagy az ilyenekre, akkor Goriban megnézheted a Sztálin múzeumot. Rengeteg középkori vár és erőd van szerte az országban. A közlekedés hihetetlenül olcsó, az étkezés, szállás is nagyon kevés pénzből kijön, vízum nem kell. Repülővel isztambuli átszállással eljuthatsz mind Batumiba, mind Tbiliszibe (ez az egyetlen drága tétel, utána már fillérekből elvagy), aztán ezekről a helyekről már nekiindulhatsz az országnak. Utazási irodát sajnos nem tudok, mert én magam szervezésében voltam. Ha akarod Grúziából még átmehetsz Örményországba is, nekem az annyira nem jött be, de az is szép hely, és az sem kerül egy vagyonba. Fantasztikus tud lenni például ahogy Jerevánban ül az ember, és nézi amint az Ararát mellett lenyugszik a nap, gyönyörű! Örményországba már vízum kell, de nevetséges 10 dollárba kerül, szóval valószínűleg nem fog földhöz vágni az összeg, és a határon is adnak, de neten is lehet igényelni, és az igénylést két nap alatt feldolgozzák.
2012. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2012. okt. 29. 10:16
 10/10 Dogmatix91 válasza:
Én még egy Ciprust benyögnék jelentkezés nélkül :D
2012. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!