Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A Ryanair oldalán miért van...

A Ryanair oldalán miért van kiírva, hogy már csak 2 szabad hely van, ha megveszem azt a 2 jegyet és rá egy napra több, mint 5 hely van?

Figyelt kérdés
Ez csak egy marketing fogás lenne, hogy minél gyorsabban vegyék meg a jegyeket?

2012. okt. 29. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért, hogy hamar hamar vedd meg és gondold azt, hogy mekkora mákod volt. A másik verzió meg, hogy valaki visszamondta ( mondjuk ez nem túl valószínű ). Esetleg a harmadik lehetőség: éjjel ráértek a szerelők és beszereltek még plusz 5 ülést :)
2012. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez arra vonatkozik, hogy azért az árért, még 2 szabad jegy van. Pl 5000-ért van 2 db, az megveszed, másnap az lesz, hogy pl 6000 Ft 5 db szabad hely. Tehát ez információ neked, ha 2 db van azért az árért akkor 4 db-ot nem tudsz venni ennyiért, csak egy magasabb áron.

Valamint az is közre játszhat, hogy ha valaki eljut a fizetésig, akkor foglalásban van, de nem fizeti ki, akkor a rendszer egy idő után felszabadítja a jegyeket.

2012. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez nem azt jelenti,hogy "fizikailag" nincsen több helyen.Hanem azt,hogy az adott áron,már csak ennyi jegy van.Tehát elképzelhető,hogy magasabb áron(vagy alacsonyabban) további helyek vannak.

Ez csak marketing:)

2012. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez marketing, illetve az árak folyamatosan változnak.

Annyiból viszont megfelel a valóságnak, hogy abban a pillanatban valóban csak annyi jegy van azon az áron.

Ha több jegyet akarsz venni, akkor már a magasabb árkategória fog előjönni.

2012. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy az adott áron ennyi és ennyi jegy van. Attól a gépen még van más, de drágább hely.
2012. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Arra is figyelni kell, hogy a honlap megjegyzi az ip címed vagy/és kukit helyez el a gépeden... minél többször mész vissza és keresel rá adott uticélra, annál drágább lesz. Az elmélet az, hogy ha többször visszamész egy jegyre biztosabb, hogy oda akarsz utazni és ezért emelik az árát, mert úgy is meg fogod venni...
2012. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úúr isten! Köszi hogy szóltál, akkor majd egy "semleges" számítógépről veszem meg
2012. nov. 11. 10:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem tapasztaltam, de nem is hiszem, hogy igy lenne. Én rendszeresen nézegetem az árakat és mindíg a saját gépemről veszem meg olcsón.
2012. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én se tapasztaltam, sőt most meg is néztem többször egymás után és ugyanannyi maradt. Meg azért se tartom valószínűnek, mert egyes kereső oldalakkal (skyscanner...) is rá lehet keresni és az is mindig ugyanannyit ír ki, mint a hivatalos oldal.


Végül pedig ilyenre egyből ugrana a Gazdasági Versenyhivatal. Egy bolt se csinálhatja azt, hogy pl ha többször érdeklődök egy TV iránt, akkor csak nekem megemelik az árát. Ez sértené a fogyasztók jogait és ezzel nagyon könnyen lebuknának.


Szerintem, csupán azt tapasztaltad, hogy fogynak a jegyek és ezáltal drágulnak.

2012. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

én is azt mondtam volna, hogy áh ilyen biztos nincsen, de épp mostanában történt velem ilyesmi. csomószor megnéztem a kiválasztott járatot, hogy még mindig annyi-e, mert vártam, hogy jöjjön már a kártyámra a pénz. Amikor aztán végre megérkezett, és meg tudtam volna venni a jegyet, egy tízessel drágább volt. Bosszankodtunk is a családdal, hogy csak nekünk lehet ilyen szerencsénk, hát mindegy, megvettük. Két nap múlva, amikor véletlenül újra megnéztem az árat, megint kevesebb volt, ugyanannyi, mint előtte!

Tehát szerintem ebbe a csapdába estem én is.


Jah, meg amikor nézed a foglalásokat, akkor folyton kilép és kér, hogy gépelj be egy szót, hogy azonosítsanak, hoyg nem vagy-e gép. Persze, valószínűleg akkor adunk tudunk kívül lehetőséget a kémprogram letöltésére.


Egyébként meg én kinézem belőlük, mert már az online foglalásuk is tele van kis trükkökkel, ha csak kattintgatsz ész nélkül, mindenféle extrát kifizettetnek veled, amit eredetileg nem is akartál.


Hogy erre harapni fognak a fogyasztóvédelemnél vagy bárhol máshol? Hát akkor harapjanak! Nagyon jó lesz.

2012. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!