Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen elven mukodik Angliaban...

Milyen elven mukodik Angliaban elofizeteses mobilkeszulek vasarlasa EU-s allampolgaroknak?

Figyelt kérdés
Van bankkartyam, allasom, utlevelem.Tudom, hogy ez a ketto szukseges hozza, de a szolgaltatok altalaban csinalnak valami "credit check-et" is, ertelemszeruen a debit kartyan keresztul. Kb. 3 hete van munkam es debit card-om, eppen most erkezett meg az elso fizetesem is. Tudok igy mar szerintetek venni havi elofizetessel telefont? A Pay As You Go tarifak nem igazan kedvezoek. Az O2-ben erdeklodtem, szerintuk kb. 1-2 honapnyi bankkartya hasznalat utan derul ez ki, de pl. a phones4u-ban azt ondtak ez lenyegtelen, ha megvan a kartya, mar mehetek is, nekik ez csak lakcimigazolas miatt kell... Allitolag.
2012. okt. 30. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
A "credit check"-nek semmi köze a bankkártyádhoz. A credit check, gyakorlatilag fizetőképességi vizsgálatot jelent, azaz arra kiváncsiak, hogy van-e munkád, rendesen fizeted-e a lakbéredet és a rezsit.(Mivel ha ezeket rendesen fizeted, akkor a telefont is fogod. Viszont ha sokszor késel a lakbérrel, nem időben fizeted a rezsit, stb, vagy nem állandó a munkahelyed, mert csak alkalmi melóid vannak, akkor kapsz egy "bad", azaz rossz minősítést, így pedig telefont sem kapsz.) Előfizetéses telefont általában legalább 6 hónapnyi munkaviszony után lehet venni egy külföldinek. Kell hozzá útlevél, angliai lakcím, munkahely igazolás.
2012. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Addig amíg nem vehetsz előfizetéses mobilt, vedd meg valamelyik olcsó szolgáltató SIM kártyáját, amit a címedre ingyen is kiküldenek és nagyon olcsón beszélhetsz az otthoniakkal, illetve a belföldi(angliai) percdíjuk is kedvezőbb mint a nagy szolgáltatóké.


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elso: Ezt azert nem ertem, mert minden szamla amit fizethetnek, benne van a rentben. A rentet keszpenzben fizetem, szamlat nem kapok rola. Mint sok ismerosom is, megis van elofizeteses szerzodese. Ha ez igy tortenik, a telefonszolgaltato 2 ev mulva is azt fogja latni, hogy nem fizetek semmit. Hogy tudnak ennek egyaltalan utana nezni? Milyen rendszerben? :)


Masodik: Koszonom, van egesz jo Orange es O2 payg kartyam, de nagyon sokat beszelek, az lenne a kifizetodo, ha lenne egy elofizetesem, amiben minimum UK-ben korlatlanul tudnek beszelni. :)

2012. okt. 30. 16:20
 4/10 anonim ***** válasza:

"Elso: Ezt azert nem ertem, mert minden szamla amit fizethetnek, benne van a rentben. A rentet keszpenzben fizetem, szamlat nem kapok rola. Mint sok ismerosom is, megis van elofizeteses szerzodese. Ha ez igy tortenik, a telefonszolgaltato 2 ev mulva is azt fogja latni, hogy nem fizetek semmit. Hogy tudnak ennek egyaltalan utana nezni? Milyen rendszerben? :) "


A pontos rendszert én sem ismerem, annyit tudok, hogy a credit check itt mindenek felett áll. Jelenleg önálló lakást akarok kivenni, a szoba helyett, de mivel nagyon kevés a credit history-m idekinn, így csak több havi kaucióval tudnának nekem lakást kiadni, a normál 1 hónap helyett.

2012. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Kedes kérdező!


Nekem nincs munkám se idekint még is van előfizetéses telefonom, érkezésem után 1héttel vettem telefont és előfizetéses kártyát hozzá! Three-nél vagyok, 50fontért lehet kapni most a samsung galaxy europát, ez a legolcsóbb amivel használható ez az előfizetés amim nekem van, one all one asszem a neve és ezen belül a 25fontos (a sebessége miatt ez alkalmasabb a számítógépes használatra inkább), 1 hónapos hűségidő van, havi 25 font, ezért 5000 perc three hálózaton belüli hívást kapsz, 5000 text bárhová és 2000 perc bármilyen hálózatba és unlimited internet 3mbites (25fontos, van 15 fontos, de az lassú, az csak telefonokra jó), semmilyen napi korlát sincs, a namzetközi hívás Magyarországra drága; 46p, továbbá a hátránya még, hogy a net elkezd rosszalkodni, megszakad, majd megint van net, aztán megint megszakad 5percenként, akkor sim cserével orvosólható, nem tudom miért van ez, ezt mondták, nekem hogy mostanában gyakori ez a probléma a simekkel (most volt szerencsém simet cserélni, mert rosszalkodott a net 2hete)!


Akkor van a giffgaff mobilszolgáltató, pay as you go -nál 10font ez a havi csomag: a 240 perc bármilyen uk mobile, hálózaton belül unlimited, internet szintén unlimited, Magyarország hívása 16p per perc! 15 fontos havi csomagba azt hiszem 400perc bármilyen uk mobile stb. Nézd meg a csomagokat a giffgaff.com-on, neten lehet rendelni ingyenes simet és csak neten is lehet tölteni vagy azt hiszem az o2-nél is lehet, mivel az o2 hálózatát használják! Nincs tapasztalatom velük kapcsolatban, de kifogom próbálni!

2012. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Three-s tapasztalat még: Tőlem még személyit sem kértek, a címemet bemondás alapján kellett megadni, semmilyen papirt nem kértek, egyedül a kártyámat ellenőrizték le 0,50 fontot vontak le amit jóvá is írtak! Mivel előfizetéses a tel, ezért lesz limited, ha lehasználnád a perceidet, például a 2000percet más hálózatba, akkor a fölött 5fontot használhatsz el már csak és letiltanak, azaz csak hívásokat fogadhatsz és internetet használhatsz, telefonálni nem tudsz, ha aznap kifizeted a 25fontot vagy töltessz rá top up-ot akkor feloldják, minél tovább vagy náluk annál magasabb a limited feltéve ha pontosan időben fizeted a számláidat!
2012. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha meg aktualis, ajanlom figyelmedbe a buymobilephones-t!

Elofizetes+telefon melle akar laptopot is valaszthatsz.

2012. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De miert? Olyan konnyen adnak elofizetest mobiltelefonnal? Vagy csak jok az ajanlataik? :)
2012. dec. 9. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha van mar egy 4-5hetes rendszeres lathato jovedelmed, mar probalkozhatsz igenyelni. Ha elfogadjak, par nap alatt lezajlik. En £36-ot fizetek 24 ho, korlatlan minden, Samsung Galaxy Ace White-ot valasztottam es egy Sony tabletet, mert mar volt laptopunk.

Keress ra!

2012. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél előfizetésre. Anyám élettársa samsung galaxy s5-öt vett így. Havonta 60 font 2 évig. Több mint 2000 font lesz addigra. Már 1 év letelt. Igaz van benne 6gb internet meg biztosítás, de internetet városba senki se használ olyan sokat, otthon meg ott a wifi. A biztosítás meg...... A fülhallgató bemenet teljesen tönkre ment a telefonba és még azt se akarták megjavítani mert már csak azért is mert nem angol vagy! Bevándorlónak jó az. Kis vas darabbal belepiszkalt és azt mondta kész a szerviz. Leszámítva hogy még rosszabb lett. Inkább gyűjtsd a pénzt és veszel kÁrtyásan.
2015. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!