Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha egy mobilszámot hívok és...

Canadafan kérdése:

Ha egy mobilszámot hívok és az illető külföldön van az nekem kerül valamilyen plusz költségbe?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk t-mobilos vagy (csak a pelda kedveert) es egy t-mobilost hivsz aki eppen kulfoldon van csak a hivott fel fizeti a roomingot mert aki hivja nem koteles tudni hogy az illeto eppen hol tartozkodik,azaz az orszagban van vagy kulfoldon.Ezt a szabalyt koveti az oszes magyar mobil szolgaltato ha jol tudom.
2012. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez is lenne a logikus:-)
2012. nov. 7. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszoló t-mobilra vonatkozó válasza minden mobil-szolgáltatóra igaz. Én Telenoros vagyok, ott is így van.
2012. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen szolgáltatónál vagy és bármilyen (magyar) szolgáltatót hívsz, nincs plusz költség.
2012. nov. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden szolgáltatónál így van és így is logikus. A mobil azért mobil, hogy vigyük magunkkal. Aki hív, annak meg nem kell tudnia hogy mikor hol vagyunk.
2012. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez szépen hangzik, de akkor magyarázzátok meg, miért számol a T külön díjat, ha magyar mobilszámra küldök SMS-t mellyel épp amerikában tartózkodnak?

A logikátok szerint neked nem kell tudnom hogy ő amerikában van, így nekem a normál díjat kellene fizetnem. Mégis úgy jelenik meg, hogy SMS külföld.

Nos?

2012. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Háát, lehet, hogy minden mobilszolgáltatónál így van, de akkor nem értem, a Vodafone-nál miért vannak külön külföldi tarifák, zónák szerint besorolva? ;)


[link]


A többi szolgáltatót nem tudom...

2012. nov. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Közben megtaláltam a telenorét is...


[link]


És T-mobil:


[link]


Valaki akkor írjon már konkrétumot, melyik szolgáltató dolgozik belföldi árfolyamon?


Olyan a Vodafone-nál van néha, hogy napi x összegért arra a pár napra belföldi tarifával számolnak, de azt külön meg kell rendelni, és külön extra költsége van.

2012. nov. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Félre értelmezed a kérdést.

Ezek a tarifák arra vonatkoznak, hogy ha Magyarország területéről felhívsz egy KÜLFÖLDI SZÁMOT. A kérdező, pedig azt kérdezi és arra vonatkoznak a válaszok, hogy itthonról felhív egy külföldön tartózkodó MAGYAR SZÁMOT.

2012. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nem értelmeztem félre...


Amikor a lányom kiment Lengyelbe, bizony nem hálózaton belüli tarifával hívtam :S

2012. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!