Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a repjegyek...

Miért van az, hogy a repjegyek ára minden nap más ugyanannál a légitársaságnál?

Figyelt kérdés

Wizzair - nél néztem, hogy ha pl. Nápolyba szeretnék repülni, akkor március 12-én 9990.-, de március 14-én 18990.-, vagy március 16-an 28990, stb.. Azért 9990 meg 28990 között nagy különbség van.


Pusztán kíváncsiságból érdekel a dolog.Repjegyet meg úgyis mindenképp veszek, csak ez az első repülős utam és nem értem a logikáját.De jó amúgy hogy ki lehet kukázni a nekünk legmegfelelőbbet.


2013. jan. 5. 06:16
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerűen - ahogy fogynak a jegyek, úgy lesz drágább. Repülőjegynél alapállapot: minél hamarabb veszed meg, annál olcsóbb a jegy. Így folyamatosan, napról-napra is mehet fel az ára.


Ez külön igaz a fapados társaságokra, ahol tényleg csak akkor olcsó, ha bőven előre megveszed. Fapadosnál indulás előtt megvenni, sokszor jóval drágább, mint egy "normális" légitársaságnál.

2013. jan. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Bár direkt megnéztem, hogy például ha most megvenném októberre a jegyet, akkor drágább sokkal, kb 28 000 oda-vissza természetesen , de most januárban meg van olyan nap amikor csak 9990. Teljesen összevissza van ...
2013. jan. 5. 08:27
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Ez hülyeség, amit az első írt, a fapadosoknál ez úgy van, hogy van egy X ár , amit hónapokkal előtte fizettetnek a vásárlókkal, aztán ha telik a gép, akkor ez az ár megy felfele, viszont ha a gépen nagyon sok az üres hely, akkor az árakat lefelé viszik, és nem fölfelé. Emiatt a fapadosokra a legolcsóbb jegyeket kb. indulás előtt 1-2 hónappal lehet kifogni, és nem fél évvel előre.
2013. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót !! :-)
2013. jan. 5. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom miert van lepontozva az utolso valaszado, de teljes mertekben igaza van. Van egy elvart toltottsegi szintje a gepeknek idopontokra lebontva, ha addig az idopontig nem hozza az atlagot, akkor lejjebb viszik, ha tobb foglalas erkezett akkor pedig feljebb viszik a jegyarakat. Persze sokminden mastol is fugg, pl kiemelt idoszakokban dragabb. Egyedi akciok sportesemenyek, rendezvenyek a desztinacion stb.
2013. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le a második válaszadót,sőt ment a zöld kezecske neki! Szerintem az első válaszoló pontozhatta le...bár én neki is zöldet adtam
2013. jan. 6. 06:02
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is kedves harmadik! Most már teljesen érthető ! :-)
2013. jan. 6. 06:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem tudom miért pontoztak le, de túlélem, ettől még igazam van:)
2013. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!