Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Anglia. Tapasztalatok? Javasla...

Anglia. Tapasztalatok? Javaslatok? Oldalak?

Figyelt kérdés
Tudna nekem valaki mesélni arról, hogy milyen az élet Angliában? Hogy indult neki az útnak? Mennyi nyelvtudás,pénz,kivel...? Anglia melyik részén él? Milyen lakás, hogy szerezte? Megérkezés,mivel ment ki...? Ehhez hasonló dolgok. Akinek van ideje írni nekem erről. :) De annak is örülnék, ha valaki tudna mondani olyan oldalt ahol leírják a tapasztalataikat.
2013. jan. 6. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kérdés volt már ilyen, jó magam is többször leírtam a történetemet hogy jöttem ki, jelenleg hogy és hol élek. Tanácsolom hogy keresd vissza a régi kérdéseket , mert sokan írtak már erről..Ismételgetni már nem olyan jó..
2013. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is, nagyon pozitiv, hogy eloszor "korulnezel", mielott belevagnal. En evekig terveztem parommal a kiutat. (Fosulin, 2.-ban dontottem el, hogy kijovok parommal. Befejeztem a sulit, s meg abban az evben kijottunk.

Masodjara had tanacsoljam neked azt, hogy marcius elott semmikepp ne gyere ki. Marciusban mar elkepzelheto, hogy konnyebben talalsz melot. Legkesobb pedig augusztusban gyere ki, annal kesobb mar ne nagyon vagj neki...mondom ezt ugy, hogy en oktoberben jottem ki...hat eleg nehez volt munkat talalnom...hatalmas nagy mazli, hogy talaltunk melot. Telen altalaban pangas van, nagy mak kell, hogy ilyenkor munkat talalj.

Sok tapasztalatot olvashatsz, sok tanacsot, lehet, egyikunk-masikunk ellenteteset allit, javasol...mindekozben lehet, egyikunk sem hazudik.

En kisvarosban lakom, mivel nem szeretem a nyuzsgest. En azert kerultem pont ide, mert amikor mi meg csak terveztuk, hogy kijovunk, akkor mar kinn volt egy kozepiskolas osztalytarsam, es o itt volt. Megigerte, hogy szervez szallast, megmutatja a varost, a munkakozvetitoket. Tobbet nem igert, nem is hittuk volna el, ha munkat is iger. SOHA ne hidd el, hogy valaki tud fix munkat neked. Lehet nem rossz szandeku az illeto, lehet, hogy neki azt mondjak, hogy johet a haverod, aztan meg pofara ejtik a havert...jart mar igy valaki itt.

Ha kijosz, probalj meg ne egyedul kijonni, de legalabb is probalj meg olyan helyre kijonni, ahol a kozelben van megbizhato ismerosod.

250 ezer forintnal kevesebbel ne indulj el.

Busszal ne gyere ki...en azzal jottem:D Nem volt love repulore.

Kozvetitokrol csak rosszat hallottam, en nem azzal jottem ki.

Ha kijosz, annak kell lenni az elsonek, hogy felkeresed az osszes helyet, ahol kaphatsz munkat..beleertve az osszes boltba, etterembe es egyeb vendeglato helyekre valo bemenetelt es kerdezoskodest munka felol. Ha talaltal melot, de nem biztos, hogy stabil, nem szabad hatradolve varni, hogy mi lesz..kozben keresni kell a melot. El kell vallalni mindent. Nincs olyan, hogy en ide nem megyek, meg ilyen melot nem vallalok. Jo nehany "kenyelmetlen" melot elvallaltam mar. Sajnos alom melom meg nem volt az 5 ev alatt, es nem is sikerult meg elhelyezkednem stabilan (nem az en hibam, hol ideny munkat talaltam csak, hol a gyar zart be, hol leepitesbe csoppentem...:( ) 5 ev utan vegre most ugy nez ki, kaptam egy olyan melot, ahol rendes szerzodest kapok:D Februar elso heteben letelik a probaidom, remelem megkapom a szerzodest. Takaritono vagyok...a diplomam a polcon porosodik:D Joparszor megszivtuk mar, kezdve a kijovetelunkkel, majdnem elvesztunk:D Az osszes elektromos kutyunk mar tobbszor elromlott, amik nem kis penzbe kerultek-huto, szamitogep...ezek tobbszor is, es egyeb kisebb kutyuk, mint fenykepezogep, telefon..ja ezek is tobbszor:D ..a leghosszabb eletu eddig a mosogepunk...multkor majdnem kipurcant, 3.5 eves a draga, remelem meg par ev van benne, mert itt 5 evente cserelnek mindent az angolok:D a bankunk is megszivatott mar, valaki felvett a nevemre 2000 font hitelt...tok jo. Szerencsere csak 200 fontot buktam rajta. Az eddigi hazak kozul eddig ez a legjobb, volt mar, hogy patkanyok rohangaltak a nappalinkban, a falrol mostunk kezet (emlekbe megtartottam a kepeket, hogy kesobb mosolyoghassak rajtuk...na persze akkor eppen nem talaltam benne semmi vicceset, hogy peneszes volt az osszes ruham es butorom), csigakra leptunk reggelente a konyhaban...es ez itt mind szinte teljesen normalis.

Sok idegesito dolog van itt, de ezeket valahogy probaljuk elfelejteni. Volt reszunk megalaztatasban is, de valahogy jobban elviselem, mert betudom annak, hogy kulfoldi vagyok, de ha otthon tortenik ugyanez, vagy hasonlok, amik tortennek is, azokkal, akik otthon vannak, az mar kicsit jobban zavarna, rosszabbul esne.

Regenyt irhatnek itt neked, de igazabol az en tapasztalataimbol nem jutsz elorebb.

Sok sikert kivanok, a tortenetemet (kijutasom pontos tortenetet) mar en is megirtam itt tobbszor is.

2013. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Az en tapasztalataim egeszen masok, mint az elottem szoloe. 7 eve jottem ki, hirtelen elhatarozasbol. Amint befejeztem az egyetemet es otthon nem talaltam munkat, elhagytam az orszagot. Senkit sem ismertem, ket het lakberre volt csak penzem es nem beszeltem angolul.

Egyetertek: barmit el kell vallalni. Irto nagy szerencsem volt, mert felvettek egy idosek otthonaba gondozonak, mire pont elfogyott az osszes magammal vitt penz. Londonbol ekkor Norfolk megyebe koltoztem es 3 honap alatt osszegyujtottem annyi penzt, amibol ujra neki tudtam veselkedni a fovarosnak.

En a nyuzsgest szeretem. Dolgoztam burger kingben, szendvicshopban, szenvedtem igy kb egy even keresztul, valami tervet ki kellett dolgoznom, h jobb legyen a helyzetem es jo allast talaljak. Unios allampolgarkent ingyen lehet angolt tanulni az egyetemeken, ugyhogy eloszor is tokeletesitettem az angolomat.

Itteni vegzettseg vagy munkatapasztalat nelkul kvalifikalt munkakra nagyon nehez bejutni.

Beiratkoztam egy adminisztratori kepzesre (Pitman training) es a fordulat az ott szerzett diploma utan kovetkezett be. Egy nyomdanal kezdtem junior asszisztenskent (mindenes) es harom ev alatt menedzserre kuzdottem magam. Jelenleg Cambridge-ben lakom es 8 mernok munkajat igazgatom regios adminisztracios vezetokent Kelet- es Delkelet-Angliaban, kozlekedesmernoki teruleten.


Az elet Angliaban olyan, amilyet elersz. En is laktam mocskos helyeken, idiota hulyekkel es tulzsufolt hazakban. 7 ev alatt 14-szer koltoztem uj helyre. Kell szerencse is ahhoz, h elerj vmit, de legfokeppen kitartas es kuzdoszellem.


Jelenleg egy nagyobb hazban lakom 3 masik emberrel. Ez kenyelmes megoldas, mert igy olcsobb es mindig van kihez szolni.


Egyebkent az elet eleg maganyos tud itt lenni, foleg, ha nem elsz parkapcsolatban.

Az angolokrol a velemenyem, h elegge kepmutatok es az udvariassaguk miatt nem tul oszintek. A pozitivum viszont, h mindenhol lehet talalkozni a vilag osszes tajarol idesodrodott emberekkel, igy rengeteg baratot szereztem az evek soran. Europaiaktol kezdve indiaiakon at amerikaiak, ausztralok. Szerintem ez a legjobb Angliaban. Az emberek reven, akikkel talalkozol, kinyilik a vilag!


Ha kijossz, en is azt javaslom, csak magadban bizz. Magyar ugynoksegeket, magyar hazakat keruld el nagyon messzire, csak penzkidobas.

Olvass az interneten, hogyan kell CV-t irni, gyakorold a cover letter irast es amint kiersz, kilincselj, menj a jobcentre-be, regisztralj munkakozvetito ugynoksegeknel (hivatalos angoloknal).


Ha ram hallgatsz, Londonba mesz elso nekifutasra, mert videken sokkal nehezebb kezdo probalkozokent allast szerezni. Gyorsettermekhez felvesznek, meg ha az angolod nem is tokeletes. Az ott keresett penzbol tudsz vmennyit felretenni, es finanszirozni az idot, amig nem talalsz normalis allast.

Tanulj angolul, most mar nem lehet angol nelkul elkezdeni a kijovetelt. Ha kijossz, beszelj annyi emberrel, ahannyal csak tudsz, az utcan, konyvtarban, boltokban, jobcentre-ben, Ez egyreszt jo gyakorlas, masreszt meg hasznos, mert nagyon sok mulik azon, kiket ismersz!


Jelenleg, ha munkat akarsz talalni kb 80-100 jelentkezest kell elkuldeni hetente. Kuldeni, kuldeni, aztan egyszer csak sikerul.


Tapasztalataim szerint az angol munkamoral az atlagosnal alacsonyabb szinten van (nem tul szorgalmasak/felelossegtudok) - igy ha e szempontbol pluszt tudsz mutatni nekik, akkor meg fognak becsulni. De ehhez folyamatosan maxra kell jaratnod magad, ami fiatalon meg oke, de aztan nagyon bele lehet faradni.

Magyarkent mindig tul kell teljesitened, mert meg kell mutatnod, h jobb vagy, mint azok, akik itt szulettek, szocializalodtak es anyanyelvi szinten beszelik a nyelvet.


Ennyit tudok hozzatenni, csak h lasd a masik oldalt. Tul sok tapasztalat-olvasgatast sem javaslok, mert a Te eleted csak a tied, masok tapasztalatai pedig mindig csak az o eletuket irjak le. Nem mervado, csak, amit Te megelsz.


Sok szerencset, ha kijossz.

2013. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mostani helyzet? Hogy alakultak a dolgaitok?
2020. aug. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!