Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol tudd egy nyugdijas erzsébe...

SZALAI HETÉNYI EDIT kérdése:

Hol tudd egy nyugdijas erzsébet utalványt igényelni? Járna e neki? ha igen mennyi?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 14:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
És a sok értetlenkedőnek, aki azt javasolja, hogy a nyugdíjasok éljenek meg a nyugdíjukból elárulom, hogy édesanyám 40 évi kemény munka után(amibe tropára mentek a lábai az egész napi talpalástól és cipekedéstől) az özvegyi nyugdíjjal együtt, amit édesapám után is kap(aki mellesleg meg sem érte a nyugdíjkorhatárt, pedig végigdolgozta az 59 életévéből 38-at hivatalosan bejelentve végig fizetve a kötelezőket) 72.000.- Forint a nyugdíja. :((( Még jó, hogy a tesómék vele laknak egy fedél alatt, különben már éhen halt volna... :(((
2013. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
36%

"És a sok értetlenkedőnek, aki azt javasolja, hogy a nyugdíjasok éljenek meg a nyugdíjukból elárulom"


A sok értetlenkedő meg elárulja neked, hogy mi, fiatal értetlenkedők minimum 45 évig becsületesen tisztességgel dolgozni fogunk, fizetjük a nyugdíjjárulékot mint a katonatiszt, és olyan 67-70 éves korunkra mire nyugdíjba mehetnénk lóf.aszt nem fogunk kapni, nemhogy nyugdíjat.

Így szegény mai "kisnyugdíjasok" még igencsak jól járnak a 70 ezres nyugdíjakkal, ugyanis az egykori 3-4 ezres fizetésükből 8 év alatt nem fizettek be annyi nyugdíjjárulékot, amit ma kivesznek a rendszerből.

Ezért is fog összeomlani 1-2 éven belül a nyugdíjrendszer.


Jah, nem bocsánat, nem fog összeomlani, hiszen a nyugdíjasokra mindig lesz lóvé. Majd elvesznek még 10%-ot a dolgozóktól, így is csak a 40%-át veszik el a fizetésnek...

2013. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

" amit ma kivesznek a rendszerből. "


Jav: amit ma kivesznek a rendszerből EGY HÓNAP ALATT.

2013. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Bocsika én is egy ilyen mai gyerek vagyok.De azért szültem 3 gyereket is, hogy majd legyen aki eltartson, ha az állam nem teszi... :(A probléma ott kezdődik, hogy egyik ismerősöm nagymamája, aki egész élete során összesen ha 2 évet dolgozott és mindjárt eléri a 80. életévét a férje után kap alanyi jogon meg méltányosságból, hogy azért ő is a rendszerhez tartozik 76.000.-nyugdíjat... Akkor anyám és apám miért dolgozott 40 évig??????????És ez így van jól?De azért lássuk be, hogy a te őseid is akkoriban 2-3000.-Ft-ot vittek haza, amikor az enyémek, csakhogy az akkoriban többet is ért.Vagy szerinted akkor az összes nyuggert állítsuk egy gödör szélére, vagy lőjük a Dunába, hogy lemenjen róluk a gond?Szerintem a te meg az én meg az őseink befizetett lóvéit nem a nyugdíjasokon kéne leverni ilyen hangnemben, hanem pl. a most is a híradóban szóban forgó polgármestereken és helyetteseiken akik decemberben többmilliós jutalmakat kaptak a parlamenti képviselői fizetésük, meg a polgármesteri fizetésük mellé.....meg azokon az alapítványokon, akiknek most ezt nagylelkűen felajánlják.HIDD EL A RENDSZER MIATTUK FOG ILLETVE OMLIK ÖSSZE FOLYAMATOSAN!!!! :)És ha a 60-70.000-es kisnyugdíjasnak adnak pártízezer forintot ilyen olyan címen azt én igenis méltányolom, bár ez csak egy icipici morzsa a többtonnás kenyérből(aminek javához ők adták az alapanyagot) :)
2013. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ja és még azt is elárulom neked, hogy tényleg lóf.szt sem fogsz kapni nyugdíjat, mert esélyed nem lesz ebben a g.ci stresszel teli világban végigdolgozni 45 évet és megérni a nyugdíjkorhatárt. Én már nem is ámítom magam ilyenekkel :(
2013. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy addigra a nyugdíjkorhatár kb 80 év lesz...
2013. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Cask az a gond, hogy ma a minimálbér is 70 ezer es ok bizony nem kapnak semmi pluszt..... Éljen abból. Fizesse az albérletet, rezsit, vállaljon gyereket. Hajrá.....
2013. jan. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Remélem Ön sem fog havi 40.00.-Ft-nál magasabb nyuggert kapni, és akkor járjon a szája - hogy én ebből kifizetek azégvilágonmindent!

Pedig két fiamat teljesen egyedül neveltem fel, továbbá vállakozóként valószínüleg hozzájárulhattam az Ön járaulékainak befizetéséhez is az adóforintjaimból.

JÁrjon Ön is jól!"


Kedves Privát üzenetet írogató Hölgy!


Tisztázzunk valamit: Maga azért kap 40 ezer forint nyugdíjat, mert vállalkozóként nyilván fél életében minimálbérre jelentette be magát. Miért is jelentette volna be többre, hisz az a nyereségét csökkentette nem igaz?


Valamint nekem van rendes munkám, ahol nem minimálbérre jelentenek be, és fizetik utánam a járulékokat. De ettől függetlenül sem értem miért is maga fizetné maga járulna hozzá az én járulékaim kifizetéséhez?


Bár gondolom ezt a mondatot maga sem értette igazán.


Ne haragudjon, de vállalkozóként 40 ezer forintos nyugdíjjal egyáltalán nem tudom sajnálni.

2013. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!