Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőgépre az alábbi dolgokat...

Repülőgépre az alábbi dolgokat felvihetem kézipoggyászban? Először utazok (Párizs EasyJett-tel), online vásárolt jeggyel hogy zajlik a checkolás?

Figyelt kérdés

Csak kézipoggyászt vinnék. 55x40x20-as határt mennyire veszik komolyan? Mert lemértem a táskám, valami 47x27x22-re jött ki, szóval a szélessége minimálisan 2 cm-rel túllépi a megengedettet. Ugye ennyivel nem szívóznak?

Láttam, hogy 100 ml-s folyakdékokat lehet felvinni. Ez annyit tesz, hogy összesen ennyit vagy felvihetem a DM-ben vásárolt mini sampont/tusfürdőt/fogkrémet etc, aminek egyike se haladja meg a határt. A zacskó, amit helyben kell venni az újságosnál ezeknek, az kb mennyibe kerül? Szempillaspirál, körömcsipesz (reszelő része nélkül), tasakos kaják (a forróvízben főzhetős tésztákra gondolok) mehetnek? Online utasfelvételt is kinyomtattam, de érdekes módon csak a visszaútra engedte, az odaútra nem tudtam semmit kinyomtatni, mert "online utasfelvétel már megtörtént" felkiáltással nem hagyott. Ebből lehet gond? És ha valaki járt már olyan városban, ahol kedvezményzt adtak múzeumbelépőre 26 év alatt, ott mivel igazolta a korát? Személyivel? Mert útlevelem nem lesz... Előre is köszönöm a segítséget!


2009. szept. 2. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kézipoggyász mérete rendben lesz, de a súlyra figyelj!

Zacskót nem muszáj a reptéren venned, de zárható kell (pl. simítózáras), maximum egy liter űrtartalmú (kb...). Annyi apróságot vihetsz, ami ebbe belefér, nem többet. Folyadéknak minősül a szempillaspirál, a krémek, de még a rúzs is. Nem vihetsz kést, ollót, stb. Ezeket vedd komolyan, láttam tavaly olyat, hogy a nőnek a parfümjei és a krémjei a kukában végezték az átvilágításnál. Tasakos kaják mehetnek külön, nem gond.

Az online jegy témában sajnos nem tudok segíteni.

Jó utat, kellemes időtöltést kívánok! Azért a zacskós kaják mellett egy crepe-t meg croissan-t is egyél majd:-)

2009. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A ferihegyi reptéren muszáj személyesen csekkolni, nem engedélyezik az online check-in-t, azért tudtad csak a visszaútra elintézni.
2009. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"i, szóval a szélessége minimálisan 2 cm-rel túllépi a megengedettet. Ugye ennyivel nem szívóznak? "


- nem, ez még belefér.


"Szempillaspirál,

- igen

körömcsipesz (reszelő része nélkül),

- nem

tasakos kaják (a forróvízben főzhetős tésztákra gondolok)"

- valószínüleg nem.


"online utasfelvétel már megtörtént"


- akkor nyomtatnod kel egy beszállókártyát. Keress rá az oldalon, hogy hol találod. Ha kinyomtattad, vidd majd magaddal. Azzal tudsz majd beszállni a gépbe.


"ott mivel igazolta a korát"


- praktikusa ezt diákigazolvánnyal szokták, de a személyi is megfelel.


Jó utat!

2009. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!