Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőn ülőhely elcserélése?...

Repülőn ülőhely elcserélése? Lehetséges? Csináltatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Sajnos a repjegyem mind az oda-,mind a visszaútra középre,illetve a folyosó mellé szól.Életemben most repülök másodszor(pilótának készülök,tehát nem kicsit rajongok a dologért,a gépért és magáért a repülésért)és nagyon szeretnék az ablakhoz ülni.Van rá esély,hogy ha udvarisan megkérem a mellettem ülőt(persze csak ha nem akar mindenáron ablaknál ülni,mert pl olvas,vagy alszik,vagy egyáltalán nem is érdekli)hogy hajlandó lenne elcserélni velem a helyet?A rendes válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2013. márc. 1. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre van lehetőség, értelemszerűen ez a te és az ő döntése. Bár jó eséllyel azért választotta azt a helyet, mert ott akar ülni.

Megjegyzendő, hogy repülőn ott ülj, ahova becsekkoltál - már ha volt ültetett helyed - mert baleset esetén megkönnyítheti a beazonosítást. Még ha morbid is, a DNS mellett sokszor tényleg csak a szék száma segít...

2013. márc. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ha udvariasan kéred, akkor lehet, hogy találsz valakit. sőt, beszálláskor kérd meg a stewardesseket, ők is segíthetnek...Még az is lehet, hogy nincs tele a repülő és oda ülsz ahová akarsz.
2013. márc. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem valószínű, mivel egyrészt senki nem szeret közepén ülni, másrészt az esetleges légi katasztrófa eseten is igy tudjak azonosítani a testeket. De miért nem mész a légitársaság oldalára es a, olvasod el a szabályzatot, b, cserelek át az ülőhelyed?
2013. márc. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

simán át lehet ülni máshova, légkiatasztrófa olyan elenyészö, és az emberek akkor szana szét gurulnak testrészekkel, hogy ez nem igazán számít.


nem értem, hogy már megcsináltad az online checkint akkor miért nem tot választottál ülést, vagy ha az utazási iroda checkolt be akkor náluk miért nem azt válazstottad.

mi sokat utazunk és soha nem fapadossal, de simán oda kérjük a helkyet ahova akrjuk.


és nem nem mindenki akar ablak mellett. pl mikor nagyon rövid útra megyek, (BP-Frakfurt) ott mindenképpen elöre folyósora kérem a helyet, mert sokszor csak kézi poggyászom van, így gyorsan lehuppanok a gépröl és már megyek is kifele, ha sötétben utazom nem számít a látvány úgy sem.

mikor gyerekkel mentünk Maldív szigetekre is középre kértük a helyet, mert fal mellett középpen van a legtöbb hely a lábnak, oda lehetett a bébi utazóágyat feltenni a falra...


de volt olyan hogy bébivel utaztam, kívülre checkoltak be a pultnál. 3 üléses volt egy sor, és belül ült egy fiú. mivel középpen nem ült senki, oda berakhattam volna a bébihordozót, de az tilos. volt egy hármas hely vészkilyáratnál ahova megint tilos hordozóval ülni. így a fiut kérte meg a stui, hogy üljön a vészkijárati ablakhoz és így én a bébihordozót középre betehettem.

De szinte minden repülésnél cserélgetnek az emberek, habár ablaki helyet ritkán látok elcserélni.

2013. márc. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Eleinte én is gondoltam hogy ez az "oda ülj ahova foglaltál mert azonosítás' de ezzel igazából senki nem törődik.


Udvariasan megkérni lehet valakit hogy cseréljen de ablak mellettit középsőre... sok szerencsét :) nekem általában olyan szokott lenni hogy mondjuk én egy folyosói ülésen vagyok és egy szétültetett pár szeretne cserélni szintén folyosóira, azt bátran. Olyan is volt már hogy a BA business classon valaki "szembe" ülést kapott és nem tetszett neki, nekem mindegy hogy fejjel előre vagy hátra alszom :)

2013. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!Mindenkit felszavaztam.Az igazság az,hogy nem én foglalom a jegyet,hanem a tanár úr,aki az utazásunkat(ösztöndíj)intézi,mi már csak kézhez kapjuk a vonat-és repülőjegyeket.Nem baj,azért megpróbálkozom,a stewardessek nagyon jó ötlet,köszönöm! :)
2013. márc. 2. 09:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdezö, akkor az nem tuti, hogy be is fogchekolni titeket. lehet csak a repjegyet vagy a számát kapjátok meg, de vagy a reptéren vagy kb 1 héttel elötte online lehet becheckolni ahol a helyszám eldöl.

nem hiszem hogy bárhol is foglalkoznak checkinnel. pl férjem rengeteget utazik cégesen, ott változó hogy a cég veszi vagy ök veszik a jegyek önállóan, de ha a cég veszi akkor sem checkolnak be neki.


nekem (külföld) volt már hogy utazási iroda megcsinálta a checkint, mert külön kértük, hogy intézze el hogy baba dolgokat megkapjuk (baba ágy)stb... a hotelhez is extra dolgokat kértünk a baba miatt. lelevelezte nekünk az iroda, és a reptéren már vártak minket a kicsivel.

2013. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A reptéren indulás előtt megkérdezheted, hogy át tudják-e írni. Pl. én jártam úgy, hogy becsekkoltam a reptéren, de képesek voltak 8 sorral messzebb ültetni a páromtól, egyszerűen visszamentünk és simán adtak új jegyet. De menj ki korán, mert indulás előtt 45 perccel nem biztos, hogy van szabad hely.
2013. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De szuper ötlet!!Nagyon köszönöm!!
2013. márc. 2. 18:13
 10/11 anonim ***** válasza:
En utalok ablak mellett ulni. Mindig folyoso melle foglalok. Tehat az, hogy senki nem akar folyoso mellett ulni, nem Igaz.
2013. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!