Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőn utazás kiskorú román...

Repülőn utazás kiskorú román állampolgár számára lehetséges?

Figyelt kérdés

Tehát abban nem vagyok biztos, hogy 17 éves román állampolgár utazhat-e repülőn Londonból Debrecenbe? Mivelhogy, a kiskorú román állampolgárok nem utazhatnak egyedül, de szerintem az csak akkor érvényes, ha még Románia határán belül vannak. Miután átjött Magyarországra már nem korlátozzák az utazását vagy igen?

Én magyar állampolgár vagyok és egy ismerősöm szeretne Romániából velem egyszerre hazajönni Debrecenbe repülőn. Lehetséges ez?



2013. márc. 26. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges.
2013. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Román állampolgároknak mindkét szülő engedélye kell tudtommal. Szóval, hogy egyedül lehet-e azt nem tudom, de hogy szülői engedélyek kellenek az tuti! Erre a wizzair is felhívja a figyelmet! Magyar állampolgárnak nem ilyen szigorú, szerencsére. Szóval ennek nézzetek utána még alaposabban.
2013. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Megjegyzés: A 18 év alatti román állampolgárokra egyéb feltételek vonatkoznak. A Román Köztársaság 248/2005 számú (román állampolgárok szabad külföldre utazására vonatkozó) törvénye értelmében 18 év alatti román állampolgár csak akkor utazhat külföldre, ha mindkét szülője elkíséri, vagy ha a szükséges dokumentumokkal rendelkező szülő/felnőtt kíséretében utazik.


Tehát szerintem itt azon van a hangsúly, hogy külföldRE nem utazhat. KülföldRŐL jöhet.

2013. márc. 27. 13:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen valószínű, hogy csak Romániából érdekes ez. Nem valószínű, hogy Londonban foglalkoznak ezzel.
2013. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!