Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Angliában...

Érdemes lenne Angliában munkát keresnem és ott letelepednem? Mik az esélyek?

Figyelt kérdés
Angolul folyékonyan beszélek, azért kezdett el vonzani a dolog. Az a baj, hogy nem tudom hogyan tudnék kijutni. Nincs sok angliai ismerősöm...Jelenleg német nyelvterületen dolgozom, de itt sajnos sok gondom van a nyelv miatt. Ti hogyan jutottatok ki? Milyen a megélhetés? Angliai fizetésből mennyire lehet félrerakni? (Nem iszok,nem dohányzok) Fiatal srác vagyok, szinte minden munka érdekelne?

2013. máj. 16. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

rengeteg angliás kérdés volt már, kérlek olvass vissza!


illetve ajánlom a határátkelő blog, angliával kapcsolatos bejegyzéseinek és kommetjeinek olvasását!


[link]


Azért válaszolok néhány kérdésedre.


"Ti hogyan jutottatok ki?"


Felkészültem, kijöttem, munkát kerestem. Angolul beszéltem, keresett szakmám volt, nem volt nehéz dolgom.


"Milyen a megélhetés?" Nagyban függ, hogy mit dolgozol és hogy mennyit keresel. Minimálbér közeli fizetésből(cca.900 font) itt is nehéz. Az sem mindegy hogy London vagy vidék. Ha nincs szakmád, amivel esély van a jó állásra, akkor vidéket javaslom az olcsóbb megélhetés miatt.


"Angliai fizetésből mennyire lehet félrerakni?"


Ez is attól függ, hogy mennyit keresel. Minimálbérből nehéz félretenni, de valaki annyiból is megoldja. Én nagyon szép összeget rakok félre, annyit, mint otthon egy havi fizetésem, pedig otthon sem kerestem rosszul. A környezetemben lévők mind jól élnek, nincs különösebb gondjuk. Ha azonban minimálbérből kell valakinek élni, akkor marad a tömegszállás, olcsó kaja, nuku szórakozás kombináció, amiből egyenes az út az ország szidásához, majd elhagyásához. (Laktam magyarokkal 1 hónapig, bőven elég volt, többet soha.)

2013. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 goaus ***** válasza:
100%
Első válaszoló korrekt infót adott, én mindössze azzal egészíteném ki, hogy vidéken még felkapott helyeken is el lehet lenni minimálbérből, csak nem saját lakásban, hanem osztott szobában. 900 a minimálbér, ha 300 körül kapsz szobát, 600 fontból simán elvagy, akár 2-300 fontot is félre lehet tenni havonta, ha a közlekedésre nem kell költened, és spórolgatsz, nézed az akciókat. Jó szakmával meg nyelvtudással meg kezdőként is megkapsz 1500-2000-et, onnan csak rajtad múlik mire vered el, fényesen megélhetsz belőle, főleg hapárban jöttök, és a párod is tud dolgozni. London más tészta, én oda csak max meccsre megyek be, de ez már ízlések és pofonok kérdése.:)
2013. máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" London más tészta, én oda csak max meccsre megyek be, de ez már ízlések és pofonok kérdése.:)"


Igen, ez így van, magam ugyan Londonban élek, de nekem megéri, mert jól keresek. Vidéken töredékét kapnám a mostani béremnek, és hiába az olcsóbb lakhatás vidéken, mégsem érné meg nekem. Minimálbér közeli bérből valóban jobb Londonon kívül.

2013. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van szakmám is, de sajnos még pályakezdő vagyok.
2013. máj. 18. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!