Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek hol lehet jobb az...

Szerintetek hol lehet jobb az élet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ausztrália-Queensland

USA-L.A.

Anglia-Basildon


Esetleg valaki élt ezen helyek egyikén? Hol lehet jobb? Melyik a legdrágább? Hol van több munkalehetöség?



2013. máj. 17. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 kapásból kiesik, mert macerás a kijutás, Anglia jó lehet, de csak így rábökni egy városra, nagy felelőtlenségre vall. Menj fel egy álláskereső oldalra, nézd meg hogy az adott városban a te szakmáddal mennyi esély van elhelyezkedni. Nekem például hiába tetszik Exeter, mint város, nem tudnék elhelyezkedni a szakmámban, így nem ott élek.
2013. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha csak az a szempont hogy hol lehet jobb az élet akkor Anglia biztos utolsó a 3 közül.
2013. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ertelmetlen a kerdesed, megpedig ezert:


1. ritka az olyan ember, aki mind3 varosban elt, es ide irogat a gyikra es objektiv velemenyt tud adni a varosok eleterol


2. ha valaki megis jart mindharomban es leirja a frankot, akkor is butasag reszedrol barmifele dontest hozni az alapjan, hogy egy vadidegen mit irogat


En pl. LAben elek es nekem nagyon phasza itt, de sosem jartam Ausztraliaban es Angliabol is csak Londont ismerem viszont az UKba ha fizetnenek sem mennek vissza, Ausztraliaba pedig azert nem elnek, mert innen is baromi maceras hazajutni latogatoba, hatmeg a kenguruk foldjerol...


Raadasul hogy lehet almat, krumplit meg uborkat osszehasonlitani? Oke, hogy mind a harom eheto, de azert te is latod a kulonbseget ugye?


A munkalehetosegekrol se higgy senkinek aki ide irogat, hanem eroltesd meg magad es nezz utana a statisztikaknak, mindegyik varosnak megtalalod a munkaeropiaci adatait a neten!

2013. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En UK-ban elek es meg MO-ra is szivesen visszakoltoznek barmikor ha lenne olyan munka amit szeretek es meg is fizetik. Ezert irtam hogy sanszos hogy UK az utolso a listan.
2013. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy Ausztráliában jobb az átlagkereset, mint az UK-ban, tehát ha normális állást tudsz találni, ebből a szempontból Ausztrália jobban megéri, viszont én nemigen mennék oda, mert ahogyan már előttem is írták, nagyon macerás a haza jutás, és ha bármilyen problémád akad, akkor nem egyszerű megoldani ilyen távolságból.


Usa - LA ez is egyéni. Egyrészt van akinek bejön ott az élet, és van akinek nem. Sokan úgy mennek oda, hogy hátha felfedezik őket, aztán híresek lesznek és minden gondjuk megoldódik, na ezeknek a 90%-a haza is megy. Oda is macerás a kijutás, tartózkodási engedély stb...La egy elég drága város a véleményem szerint, én oda maximum úgy mennék ki, ha lenne egy nagyon biztos anyagi hátterem, tehát, hogy több hónapra elég pénzem a lakbérre, vészhelyzet esetére repjegyre pénz stb.


Anglia - Basildon Most néztem meg a google maps-ben, látom ott van London környékén. A bevándorlók egy jelentős része Londonba és környékére költözik, ezért ott nagyobb a munkavállalók száma, nem biztos, hogy van olyan munka, ami a te számodra megfelelő. Angliában nem olcsó az élet, de meg lehet élni a kis munkából is. Egyszerűbb a hazajutás, de én nem ezt a várost választanám. Szerintem Birmingham jobb választás lenne, mert úgy tudom, hogy Angliában ott a legerősebb a gazdaság, nyilván ott van több munka is és jobb kereset.


Én a 3 közül mindenképp Angliát választanám, de nem ezt a várost.


Viszont én a helyedben megfontolnám Németországot, Hollandiát, illetve Luxemburgot is. Mind a 3 országban magas az életszínvonal. Luxemburgban van a legnagyobb átlagkereset Európában, igaz, hogy a lakás is elég sokba kerül. Ezen a 3 helyen minimálbérrel is vígan el lehet élni, sokkal jobban, mint itthon és sokkal több dolgot meg lehet valósítani az ottani minimálbérből, mint itthon. Nyilván nem kell a minimálbérre törekedni, csak elmondtam, hogy ha csak azt kapod, akkor sem halsz éhen, mint itthon, hanem akár még nyaralni is elmehetsz.

2013. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szerintem Anglia nem mert ismerőseim körében van 2 csoport 1. Aki kimegy dolgozni és ott magát meghúzva egyszobás albérletbe él. Ő vissza jön megszedve magát és tök jó minden.

2. Kimegy ott él úgy ahogy szeretne és nem jön vissza hát jobb nem lesz legtöbb esetben.De ez London és környéke


Ausztrália lövésem sincs


L.A hát én voltam kint egy nyarat szülőkel mert Anya húga ott lakik anya 2 hét alatt talált munkát ismeretség-el! Drága minden ,de nagyon szép hely ,de mi nekünk szerintem szerencsénk volt meg persze kaja pia szállás adott volt. Hát kinek hogy jön be az élet el lehet cseszni ,de beis jöhet

2013. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!