Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol lehet legolcsóbban delfine...

Hol lehet legolcsóbban delfinekkel úszni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt delfináriumra, vagy olyan helyre ahol sznorkelezés közben sok delfint lehet látni! Minden álom hogy lássak az élőhelyén egy delfint és mellette úszhassak!

2013. máj. 18. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Malagában csak simogatni lehet őket, úszni nem, Gibraltáron hajóval lehet menni delfint nézni.


Madridban csak fókával lehet együtt úszni, mi azt kipróbáltuk, fantasztikus élmény volt. A másik madridi állatkertben van delfinárium, de ott nem lehetett velük úszni, a kisebbik gyerekem volt olyan szerencsés, hogy kihívták a showba szerepelni, és megérinthette a delfint.


De a delfines úszás nekem és a családomnak is be van tervezve valamikor, úgyhogy veled együtt várom a válaszokat, hogy hol lehet ilyenben részt venni.

2013. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz! Na, ez a fókával való úszás is megmozgatta a fantáziámat :) .
2013. máj. 18. 12:40
 3/12 anonim ***** válasza:
hurghada
2013. máj. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez az én kislányom, a rózsaszín pólós:

https://www.youtube.com/watch?v=fA9FCVUtFqI&list=UUGjLBvg8de..


A delfin show az állatkertben ingyenes, naponta 3x van, de a nézők közül csak egy gyereket hívnak ki, és ehhez nagy mázli kell (meg egy olyan anyuka, aki látja, hogy jön az állatkerti pólós a közönség közé, és gyorsan elélöki a gyerekét mielőtt bárki reagálna).

Ott van delfines előadás külön pénzért, ez csak azt takarta, hogy egy kis szobában elmondtak pár dolgot a delfinekről, mutattak egy csontvázat. Aztán hátramentünk a medencékhez, ahol egy fertőtlenítős folyadékon kellett átmenni. Megmutatták, hogy hol a kajájuk. Egy nagy táblán vezetik, hogy melyik delfin (név szerint) milyen halfajtából mennyit ehet.

Aztán a medencében megnézhettük az állatokat. Tök jó fejek voltak, ahogy ott álltunk, jött egy, majd a többi is kíváncsian, hogy itt meg mi van. Megérinteni nem lehetett őket, csak a show-n kihívott gyerekeknek van engedélyezve egy simi, amit lefotóznak.

Ebben az állatkertben van panda és koala is amúgy, ha érdekel.



A fókával úszás az olyan volt (másik madridi állatkertben, ez a Faunia), hogy fürdőruhát kellett vinni, és kaptunk búvárruhát. Ez megérte a pénzt!!

Ez egy hivatalos video, nem a miénk: https://www.youtube.com/watch?v=D_chdJFXKyk

Először csak a medence szélén ültünk és jöttek oda sorban a fókák, később a gyerekeknek meg aki kérte kiosztották a mentőmellényt és együtt úsztunk a fókákkal.


Mivel egyedül voltam a gyerekekkel és ők felnőtt kíséret nélkül nem vehettek volna részt, nem volt aki fotózzon. Illetve nekem nem is lehetett volna, mert az tilos, csak a méregdrága fotót lehet megvásárolni. Ha lett volna még valaki velünk, aki nem jön be, az csak a medence mellől videózhatott volna. Mindegy, az élmény a lényeg.


Most ezt céloztuk be:

[link]

Ez Benalmadénában van, Spanyolország déli részén, Malagától nem messze (alig 50 kilométerre lakunk most tőle, úgyhogy remélem hamarosan beszámolhatok róla, hogy milyen volt)


Gibraltáron hirdetnek még delfinnézős túrákat, de úgy tudom az csak annyi, hogy kivisznek hajóval. Múltkor voltunk Gibraltáron, de ide nem jutottunk el.


De addig nem nyugszom, amíg nem úszkálok együtt egy delfinnel. :-DDD

2013. máj. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most rákerestem a 3. válaszoló által ajánlottra, ez jött fel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__266423..


3. válasz.

2013. máj. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 lencsefőzelék ***** válasza:

Tarifában is lehet delfineket nézni hajóról, láttam kiplakátolva.

www.firmm.org

www.dolphinresort.org

Ezek a címek voltak megadva, ahogy nézem az elsőt, ugyanaz lehet, mint a gibraltári.

2013. máj. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat :) . Spanyolország nagyon szimpatikus, de a Hurghadás válasz is érdekelne bővebben :)
2013. máj. 19. 12:03
 8/12 lencsefőzelék ***** válasza:
85%

Hurghadáról nincs bővebb infóm, csak a delfinekről. Kevesen tudják, hogy kik is ők, és honnan származnak.


Szőke Lajos "Vizsgázni jöttünk a Földre" c. előadásából jegyzeteltem ki az alábbiakat:

"A delfin kizárólag azért van a Földön, hogy az emberiséget valahogyan molesztálva megtanítsa a szeretetre. És minden megnyilvánulásuk is erre utal."


"A magyarság, amikor a Sirius lakott bolygójáról a Földre jött, a Sirius B csillag körül keringő bolygóról, Kám tartományból, Kos világhónapban, akkor medencében delfineket hozott a Földre.

Egyébként azt megállapították már hivatalosan, ha tudományról van szó, hogy egyedül a delfin az összes gyerekdelfinnek keresztnevet ad, és egymást a keresztnevükön szólítják a világóceánokban. Tehát hogy ismerik egymást, és mindnek keresztneve van."


Csak mint érdekesség írtam, most pedig lehet lepontozni. :)

2013. máj. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Nem pontoztalak le ment a zöld kéz, inkább legyen egy kis infóm a delfinekről! :) DE akinek Hurghadáról van bővebb infója írja meg :)
2013. máj. 20. 13:17
 10/12 lencsefőzelék ***** válasza:

Most rákerestem Hurghadára, és itt találtam egy fórumot:

[link]


Különösen ez a hozzászólás tetszik:

The best experience is swimming with a wild dolphin.. that's if your lucky enough to spot any on an excursion. I managed to swim with one in on one of my trips to the red sea..totally magical, especially when they are so happy in the open sea! They are so lovely and it is so sad when they are in captivity.


Remélem, tudsz angolul! :)


Ezen kívül a Garda-tónál a Gardalandban is van delfin-show, az még közelebb is van (bár ők fogságban élnek nyilván...).

Ezt találtam egy fórumon:

"Nagyon jó a delfin show, fókák is vannak, haláli, de külön kell fizetni érte."

[link]

2013. máj. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!