Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliából angol jogsival...

Angliából angol jogsival magyar országra hazamenni?

Figyelt kérdés
Elveszítettem a személyi igazolványomat útlevelem pedig nincs. Tudom hogy a konzulátusra kell menni már kértem is időpontot csak hát ugye előszor kivizsgálják hogy tényleg magyar vagyok e. Akinek volt ilyen problémája az tudja hogy mire megkapja az útlevelét addigra félév is eltelhet ezt a konzulátuson mondták. Én pedig 2 hónap múlva haza szeretnék menni. Kérdésem az lenne hogy ha kicseréltetem a magyar jogsimat angolra jogsira akkor azt elfogadják e a kompnál? Kocsival megyek ugyanis haza. Az anyakönyvi kivonat az nálam van. Ha valakinek volt hasonló problémája az leírná nekem hogy mégis mennyi ideig tartott mire megkapta az útlevelét?

#Anglia #jogsival?
2013. júl. 27. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs határ ellenőrzés szóval elmehetsz nyugodtan. Elég ha lemész az alagútba és feljössz autóval és már jöhetsz is kocsival. Nem lesz gond.
2013. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most a vonatra gondolsz? Mert én hajóval szoktam hazamenni de ott mindig elkérik az iratainkat. A vonatnál nem tudom. De szerintem ott is.
2013. júl. 28. 00:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Anglia nem tagja a schengeni övezetnek, így van határellenőrzés.


A jogosítvány sajnos nem jó.


Ha elveszik az úti okmányod, akkor adnak ideiglenest, ami a haza útra érvényes.

Szép lenne, ha valakinek elveszik/ellopják az iratait fél évre ott ragadna.

Aztán otthon csináltatsz útlevelet. Ha rövid ideig maradsz, akkor sürgősségivel akár 24 óra alatt megcsinálják.

2013. júl. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt mondták a konzulátuson hogy az ideiglenes útlevelet csak azoknak csinálnak akik papírral tudják igazolni hogy nekik haza kell menniük időre. PL. idézés meg ilyenek. Amúgy nem adnak.
2013. júl. 28. 00:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de ha van érvényes magyar jogsid, akkor nem logikus, hogy állampolgársági vizsgálatot kelljen végezni.


Egy ilyet találtam, nem tudom hogyan szerepelsz az adatnyilvántartásban.


"Amennyiben Ön nem rendelkezik érvényes magyar útlevéllel/személyi igazolvánnyal és nem szerepel (vagy passzív státusszal szerepel) a magyarországi személyi adat- és lakcímnyilvántartásban, úgy a magánútlevél-kérelem leadásával egyidejűleg (a születési anyakönyvi kivonata bemutatásán túl) állampolgársági vizsgálat lefolytatása is szükséges. (Az állampolgársági vizsgálat kb. 3 hónapot vesz igénybe, annak befejezéséig az útlevél legyártására nem kerül sor.)"

2013. júl. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi minden évben kocsival megyünk haza.

Az angol és Francia határnál is van ellenőrzés, és oda csak az útlevél vagy a személyi igazolvány a jó. Jogsival nem engednek át. Nekünk is angol jogsink van, de az nem alkalmas határátkelésnél.

Viszont a konzulátuson hazudtak neked. Nekem nemrég járt le az útlevelem, és Londonban a konzulátuson 5 hét alatt megcsinálták..Nem igaz hogy fél évig is várni kell. Tudom mert mi végigcsináltuk ezt is.

Amúgy mi idén vonattal jöttünk vissza, és a vonatnál is van útlevél illetve személyi igazolvány ellenőrzés.


Szerintem menj és intézd el az útlevelet, l és bőven megkapod az utazás indulása előtt. Akár kérhetsz sürgős intézést is.

2013. júl. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Neked volt egy lejárt útleveled, de a kérdezőnek semmilyen nincs, ez nem ugyanaz a szitu.
2013. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a furcsa, hogy ha volt személyi igazolványod (tehát mikor kiköltöztél nem jelentkeztél ki véglegesen, így nem kellett leadni), ráadásul érvényes is lenne, csak elvesztetted, akkor benne kell, hogy legyél a nyilvántartásban. Az érvényes magyar jogosítvánnyal meg igazolhatod magad a konzulátuson, ráadásul anyakönyvi kivonatod is van.

Szerintem valamit félreértettek, vagy rosszul tájékoztattak.

2013. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 11:31

Igaz, nekem volt lejárt útlevelem. De a kérdezőt sem értem. Az angol jogsiban szerepel hogy milyen nemzetiségűek vagyunk. Ha elhagyta a személyit, azt jelenteni kell, meg benne van a nyilvántartásba. Elég ha bemondja a személyi igazolvány számát. Ha Angliában dolgozik és nincs útlevele, akkor minden hivatalos ügyet személyivel intézet. Gondolok a N.I. number cardra, bankszámlára stb.. Minden egyes szerződésen, iraton rajta kell lenni a személyi igazolvány számnak is ha ne adj isten nem tudná fejből.. De még így sem kell fél évet várni..

2013. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki se tudnád cseréltetni a magyar jogosítványodat, mivel ahhoz is személyi/útlevél kell. Nem elég csak a jogosítványt elküldeni.

De mindegy, mivel az angol jogsi sem alkalmas utazásra, ahogy már írták.

2013. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!