Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Munkát keresek az osztrák...

Mina75 kérdése:

Munkát keresek az osztrák "határ" mentén. Magyarországon laknék és átjárnék dolgozni. Merre érdemes keresgélnem?

Figyelt kérdés

13 éves gyermekemmel nem venném első körben a nyakamba a világot. Arra gondoltam, hogy az osztrák "határ" mellett, egy kis faluban bérelnék lakást és átjárnék Ausztriába dolgozni.Így Ő itthoni körülmények között tanulhatna, míg én egy normális bérezésben részesülnék.A megélhetésünk miatt szükséges lépéseket tennem.

Van-e bárkinek tapasztalata ebben? A "határ" mely részén érdemes keresgélni?

Csak építő, tapasztalatokon alapuló válasszal tiszteljetek meg!

Köszönöm!


2013. aug. 28. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!Én is hasonló helyzetben vagyok a megélhetés miatt keresek munkát odakint.

Szinte bármit elvállalnék.Elsőnek be kell jelentkezni a az Osztrák Munkaügyibe.És ott majd csak segítenek valamiben.Bár úgy hallottam hogy az Osztrák munkaügyi nem annyira segítőkész mint itt.Bár gondolom csak a külföldiekkel.Én is a jövő héten megyek Ausztriába a munkaügyibe.

2013. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ki kell ábrándítsalak benneteket. Én a minap(4 napja) voltam az oberwarti munkaügyi központban, szerintük náluk - mármint egész Ausztriában, de legalábbis Burgenlandban - nincs olyan, hogy regisztráció meg semmi. Kezembe nyomtak egy vaskos paksamétát, mintegy ezer-ezerötszáz állással, benne mindennel, amit csak el tudtok képzelni a kőművestől a bútorasztaloson és az eladón át a tervezőmérnökig, és közölték, hogy ők aztán nem regisztrálnak engem(nem kíváncsiak semmilyen adatomra, és még csak időt se szánnak a meghallgatásomra), regisztráljak be egy linken, amit 1 perc alatt felfirkált ronda írással az ügyintéző egy fecnire, és ott mindent megtalálok.Majd közölte, hogy Auf wiedersehen!azaz:Viszontlátásra!


Nem tudom, mivel senkit nem ismerek ennyire közelről, aki előadta volna nekem ilyen őszintén a saját történetét, hogy egyedi az eset, vagy ez az általános szitu.


Sajnos nem volt időm több munkaügyi központba bemenni, csak az oberwartiba mentem be. Bécsben, Grazban, szóval messzebb is ugyanez a szitu?

2013. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Egy adat sem kellett?

És valami munka keresési kiskönyv?Semmi?

Írtam már hogy hallottam róla hogy nem segítőkészek,de ez azért nagyon durva.

(Első voltam)

2013. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Burgenland határhoz közeli részében már annyira fullon van minden az ingázókkal hogy nem egyszerű ismerős nélkül elhelyezkedni. Én soproni vagyok, a baráti köröm 90% kint dolgozik évek/évtizedek óta, én is 2 évet dolgoztam kint korábban és a munkaügyi központba max azért mentem hogy kinyomtassam a munkahelyeket, azokat amit feljebb említettek. Soha nem regisztráltam, ez nem is szükséges a munkakereséshez. Nektek mire kéne a regisztráció?
2013. aug. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
1. és 3.: regisztráció nincs, vagy ha van is, olyannak,olyanoknak van, aki papírokkal alá tudja támasztani, hogy évek-évtizedek óta kinn él(hogy miből, az egyéni szociális problémája, lehet egy férj/feleség kitartottja és/vagy találhat valaki balekot, aki eltartja(ez a mai világban több, mint nehéz: szinte lehetetlen, mindazonáltal Angliában ismerek egy férfit-azaz ismertem,mert már meghalt- akinek ez sikerült.)
2013. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

4.-nek: gondolom arra kellene nekik a regisztráció, hogy járjanak ilyen olyan segélyek, juttatások, meg hogy a munkaügyi központ értesítse őket arról, ha van valami , a képzettségüknek megfelelő állás.


Igen ám, de ez az osztrákoknál úgy megy, hogy ki van függesztve egy vaskos paksaméta az iroda előterében + van beállítva egy érintőképernyős komputerterminál, és a többit oldd meg magadnak, ahogy tudod. A digitális analfabétákkal nem foglalkoznak egyáltalán, munkát pedig nem ajánlanak neked, hanem fordítva: te keresd meg, ami tetszik, te magad jelentkezz rá(rendes, normális fényképes önéletrajzzal, motivációs levéllel, szóval személyi anyaggal, ami kell), és oldd meg magadnak. Abból indulnak ki, hogy mindenki, aki hozzájuk fordul, felnőtt ember, és képes gondoskodni magáról, ne akarja pesztráltatni magát.Protekciót, segítséget, tanácsot pedig ne várj tőlük, ingyen semmiképp!

2013. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ja és persze a vaskos paksaméta állásokkal, álláshirdetésekkel van tele, de mondanom se kell, minden németül van írva(amihez angol kell, az esetleg angolul), és ha nem érted,senki nem fog neked a hivatal munkatársai közül segíteni, még akkor sem, ha rakodómunkásnak vagy kukásnak mész.

Persze vihetsz magaddal a hirdetések felolvasásához ismerőst, de attól még az állásokra neked kell jelentkezni és a majdani interjún neked kell produkálni magadat(értsd: teljesíteni, és jól teljesíteni)

2013. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez azért nem így megy. "Csak építő, tapasztalatokon alapuló válasszal tiszteljetek meg! "

Én inkább írok a valóságról. 38 éves vagy senki nem fog segíteni neked munkát találni, felnőtt ember vagy. Nem tudom hol élsz most, de először munkát keress, EGYEDÜL, gyermekedet hagyd otthon 1-2 hónapig, míg nem biztos az állásod. Utána a munkahelyhez legközelebb eső településen keresgélhetsz lakást/házat. De ki kell, hogy ábrándítsalak, nem várnak már tárt karokkal. JÓ német nyelvtudás és valamilyen keresett szakmával neki se indulj . Érdemesebb Tirol Steiermark részén keresni. Jóval magasabb fizetés és jobban is bánnak a bevándorlókkal. Ez által amit én írtam nyugodtan belevághatsz, sok sikert!

2013. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ja, mert volt barki aki azt gondolta hogy atmegy a hataron, beregel az AMS-nel es mar adjak is a segelyt?

:D

2013. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vannak még naiv emberek. :D :'(
2013. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!