Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit követelhetnek? Lefoglaltam...

Mit követelhetnek? Lefoglaltam egy szállást interneten keresztül jövő nyárra.

Figyelt kérdés
Nem kértek foglalót és előleget sem, majd megpróbálták a bankkártyámat 280 euróval beterhelni (a szállás 30%-át). Másnap lemondtam, mire felszámolnak nekem 80 euró lemondási díjat. ( Nem tudom, hogy akarják levonni)A lemondásnál ez van: amennyiben a lemondás legkésőbb az érkezés napja előtt 90 nappal megtörténik,a foglalási díj teljes összegének 10%-a kerül felszámolásra. Valóban követelhetik-e ezt az összeget,és ha igen hogy hajtja be?Köszönöm a segítséget!
2013. okt. 7. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, valoban követelheti. Nev, cím, alapján, bankkártya alapján be hajthatja.
2013. okt. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokat kérdezel, amire neked magadnak kell a választ látnod. Mert amikor bankkártya adatokat adsz meg, és elfogadsz feltételeket, akkor kettőtök között jogviszony jött létre. Apró betűkkel, rengeteg feltétellel.

Azt csakis te tudhatod, ebben mi van. Ahogyan neked kell tudnod, miért kell egy évre előre szállást lefoglalni, és miért kell a bankkártyád adatait megadnod.

Hogy érthetőbb legyek, millió olyan szállásfoglaló oldal van, amelyik nem kér előre pénzt. Hogy a legközhelyesebbet mondjam, a booking.com. Sőt kétmillió olyan, amelyik náluk is jobb. Nem kér pénzt, és még olcsóbb is.

Ha pedig legközelebb kártyaszámot kérnek, regisztrálj valamelyik internetes virtuális kártyára. Elég sok ilyen van. Ezek arra jók, hogy csak annyit tudnak levonni róla, amennyit feltöltöttél.

Vedd úgy, hogy ez volt a bánatpénz, legközelebb okosabb leszel...

2013. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló!

A BOOKING-on foglaltam. A kártya adatait a BOOKING kérte és nem adja ki harmadik félnek. Írom még egyszer: sem foglalót, sem előleget nem kértek és kizárólag a BOOKINGnak adtam meg a kártya adatait.

2013. okt. 7. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!