Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol tudnék, a legjobban megélni?

Hol tudnék, a legjobban megélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem abban, hogy hova költözhetnék megélhetés céljából?

Sok országon gondolkodtam: Ausztrália, Új-Zéland, U.S.A, Anglia.

Ausztrália... ugye ide kell vízum. Új-Zéland szintén, U.S.A szintén. Mennyire körülményes egy vízum (munkavállalási, lakhatási) vízum megigénylése? gondolom sok és az sem biztos, hogy megkapom (?)

Anglia az egyetlen ahova könnyen kitudnék menni. Viszont nem tudom, hogy mennyi esélyem lenne kint. Jelenleg 20 éves vagyok a középiskolát egyéb okok végett nem fejeztem be. Így csak alapfokú végzettséggel rendelkezem. Továbbá: alapfok-középfok között beszélek, írok, olvasok angolul. Továbbá elvégeztem itt Magyarországon a Vagyonőr tanfolyamot. A kérdésem az volna, hogy meg-e tudnék a fent említett országok közül... hol tudnék megélni vagyonőrként? Tudom, hogy vagyonőrökből tengert lehet rekeszteni itthon is... gondolom külföldön is. De valamit muszáj lépnem... itt MO-n dolgozni éhbérért... csak szenvedés, soha nem tudok félretenni semmire, a fizetésem 90%-a elmegy számlákra, stb. Kint meg úgy hallom, hogy sokkal jobb a helyzet. Szóval, ha tudtok... adjatok tanácsot.

Körül-belül 1.000.000FT-t tudnék kivinni magammal. Az elég volna a kezdetekhez?



2013. okt. 8. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én USÁba vágyom, de hidd el, lehetetlen. :(

Nem úgy megy ez, hogy eldöntöd, és kész. Kvázi lehetetlen kijutni.

Tehát marad Anglia neked is.

2013. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól tudod hogy Ausztrália, Usa, Új-Zéland nem olyan hely ahová könnyen ki tudsz menni. Az egy dolog hogy vízum kell, meg munkavállalási engedély, de ott pontrendszer van. alap angol tudással esélytelen.

Anglia az egyetlen ahová szabadon, bármikor bemehetsz.

De oda az alapfokú angol édeskevés, főleg ha vagyonőrként szeretnél dolgozni. Ahhoz hogy ebben a szakmában tudj dolgozni szükséged lesz legalább társalgásszintű angol tudásra (nem a nyelvvizsga papír kell, ha nincs az se baj, a lényeg,hogy tudj kommunikálni, ha kérdeznek tudj válaszolni, vagy tudj te kérdezni)

Alap angollal, segítség nélkül Angliában sem élnél jobban mint otthon.

Arról nem is beszélve,hogy a korod miatt te jóval kevesebbet keresnél mint a létminimum.

Ugyanis 18-21 év között a létminimum összege 5.03 GBP/óra

Ez nagyon kevés. Ebből nem hogy félrerakni, de megélni sem fogsz tudni.

AZ 1 millió forintod ami átszámolva jelenleg 2,860.75 GBP felel meg, ez elég 2 esetleg 3 hónapra. (függ attól hogy melyik város, mennyiért bérelsz szobát)

Jó tanács: Ha ki akarsz jönni, akkor előbb tanulj angolul.Hidd el nekem, kevés nyelvtudással nem sokra mész.(tudom, mert kint dolgozom egy munkaközvetítő irodában, és nap mint nap tapasztalom)

üdv

2013. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megkaptam az üzenetedet.

Mint írtam nem a nyelvvizsga számít. Hanem az, hogy tudsz-e kommunikálni. Érted-e amit mondanak. A hallott szövegértés a fontos, mert itt kint még nehezebb a szleng és az akcentusok miatt megérteni másokat. A lényeg, hogy ahogy magyarul tudsz kommunikálni úgy tudj angolul.

Hogyan tanuld az angolt? Nos ezt neked kell tudni. Iratkozz be tanfolyamra, nézz sok angol filmet, hogy hallás után értsd. Érdemes nézni a BBC híradót angolul mert ott szépen beszélnek.

Vagyonőrként sok mindenre szükséged lesz. Referenciára,nyelvtudásra,tapasztalatra. Különbözeti vizsgára. (ezt általában bizonyos cégek kérik, hogy az ott dolgozó végezze el)

Vagyonőrként kezdéskor mindig a minimálbért adják. Ami a te esetedben csak 5.03 GBP/óra. Ebből nem fogsz tudni félre rakni, sem kocsit fenntartani, sem megélni.

Ha betöltöd a 21 évedet akkor 6.31 GBP/óra lesz a minimálbéred. Ez olyan 850-900 font havi fizetést jelent. Ennyi pénzből csak szobát tudsz bérelni. (mondjuk lakást amúgy sem tudnál egyből)

A kocsi fenntartása sem olcsó.Elég drága a biztosítás rá.

De jó hír hogy vannak cégek akik többet fizetnek vagyonőrnek mint a minimálbér. Volt rá példa, hogy kerestek vagyonőröket egy bizonyos bank, és ők 8.20 GBP/óra bért ajánlottak.. Vagy volt egy másik lehetőség (motorolla gyár) ahol 10.30GBP/óra volt a bér.

De itt már kértek tapasztalatot.

2013. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
500 ezer Ft.-bol is simän ellehetsz amig nem talälsz munkät kint csak ne välogass nagyon...
2013. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi...Angliäba gondoltam.. :)
2013. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!