Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik kenyér hasonlít a...

Melyik kenyér hasonlít a magyar "klasszikus" fehér kenyérre?

Figyelt kérdés
Európában, a világban...

2013. nov. 17. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
a francia paraszt kenyer
2013. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom mit vár a tisztelt kérdező erre, illetve mi értelme a kérdésének.

Mert a világban rengeteg helyen, rengeteg néven sütnek hasonló kenyeret, mint amit mi fehér kenyér néven ismerünk. Kicsit olyan ez a kérdés, mintha azt kérdezné, hol csinálnak még véres hurkát. Hát izé. Pont olyat nem nagyon, de az a jó a nagyvilágban, hogy meg kell kóstolni az ízét.

Őszintén a világ kenyerei - az én ízlésem szerint - messze jobbak, mint a klasszikus magyar fehér kenyér.

2013. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A tisztelt kérdező nagyon messze él Magyarországtól és arra kíváncsi hogy ha már magyar kenyeret nem csinálnak itt akkor mi mást lehetne helyettesítőnek venni ha nem akarja végigpróbálni a kapható több száz fajtát aminek a többsége irtó vacak...
2013. nov. 17. 19:29
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

#2


Őszintén a világ kenyerei - az én ízlésem szerint - messze jobbak, mint a klasszikus magyar fehér kenyér.


hol elsz te? Milyen tapasztalatok utan allitol ilyen baromsagot. En legalabb 20 orzagot bejartam, de a finom magyar kenyerhez hasonlot sehol sem ettem. US ban elek, a marketban legalabb 30 fajta kenyerbol lehet valogatni, de mid agyon finomitott nehezen eheto, izetlen dolog. A mexican bolillo kenyer nagyon hasonlit a magyar kenyerhez es finom az ize es a texture.

2013. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon nehéz tanácsot adni olyan embereknek, akik a világot vagy azért nem ismerik, mert sosem voltak külföldön, vagy azért, mert az all inclusive szállodán kívül mást nem láttak, vagy az usából indulnak ki.

No, e három csoportnak külön ajánlom, hogy legközelebb mielőtt kérdez, nézzen szét. Főleg az usa-hívőknek, mert annyi szar kaját, amint amit odakinn árulnak, másutt nehéz találni.

2013. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

"mert annyi szar kaját, amint amit odakinn árulnak, másutt nehéz találni."


Abban biztos vagyok, hogy tanacsot azt egy magyarnak nem adnak... ITT mindenki a velemenyet probalja megfogalmazni. Az amerikai konyha kinalata sokkal szegenyebb mint a magyar konyhae. Tokfozeleket, megylevest peldaul nem ismerik. ...Egy shopping centerbe viszont vannak kinai, gorog, mexican olasz vendeglok, Egy rendes darab hust akarsz enni ott az igzi amerikai Ruth's Chris Steak House. (a legfinomabb steaket argentinaban ettem). Persze nem az olcso kifozdekben kell probalkoznii, mert "olcso husnak...."


Valotlansagok terjesztese nyoman sokat elarulsz magadrol

2013. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
84%
Pl Angliában a "hedgehog loaf" vagyis süni kenyér ami hasonló, esetleg a tigris kenyér, de sem illatban sem állagban (pláne egy két nap után) nem mérhető össze a hazaival. Eleve a lisztjük annyival másabb, nem olyan fehér, hogy abból nem is lehet még házilag sem azonosat készíteni.
2013. nov. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

> Nagyon nehéz tanácsot adni olyan embereknek, akik a világot vagy azért nem ismerik, mert sosem voltak külföldön, vagy azért, mert az all inclusive szállodán kívül mást nem láttak, vagy az usából indulnak ki.


Ezt nekem mondtad??? Ha igen, az vicces mert én Kanadában élek, de éltem (mármint "bérelek egy lakást" értelemben, nem szállodában) már az USÁ-ban, Angliában, Spanyolországban és Izraelben is.


A mexikói kenyér ötletet viszont köszönöm, ha van hasonló jó ötlet az jöhet. Más témát azt felejtsük.

2013. nov. 19. 23:52
 9/12 anonim válasza:
0%

A kérdzezőt azért érzem hiteltelennek, mert ahányszor még külföldön éltem, bementem a helyi boltba, és vettem valami jót.

Többnyire finomabbat, mint a magyar fehér kenyér.

2014. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Bármelyiket megveheted, amit a pékségben sütnek. Azért a "magyar fehér kenyér" nem egy ördöngösség. Sokfelé készítenek kenyeret fehérlisztből.


Egyébként én is sok országban jártam/éltem, és ha nem a nagybótban hanem a pékségben vásárolsz, mind ugyanolyan/jobb minőségű, mint a magyar..

2015. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!