Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit jelent a globáldíj?

Mit jelent a globáldíj?

Figyelt kérdés
Nézem a vonatokat és a globáldíj nagyon sok,vagy 100 €-val drágább mint a kedvezményes.Mi z a globáldíj és kikre vonatkozik?

#jegy #vonat #vasút #globáldíj
2013. dec. 13. 15:34
 1/2 anonim válasza:

Ahoj!


A Globáldíj egy nemzetközi egyezményből származó díj. Rossz hír, hogy globáldíjas vonatokon ha nincs valami kedvezményes jegy, akkor csak ezért a díjért utazhatsz, nem távolság alapon, ahogy a CIV jegy szól. Általában az ilyen vonatokat részben vagy egészben magántársaságok üzemeltetik, ezért nem fogadják el a CIV jegyeket. Jó példa erre a Thalys, Eurostar vagy a CityNightLine nyugatabbra, vagy nálunk a MÁV-Nosztalgia vonatai.

2014. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sebesbal válasza:
Én továbbra se értem mi a tököm az a globáldíj. Elolvastam egy lapot a MÁV oldalán a "kedvezményes globáldíj"-ról, de sehol nincs leírás hogy milyen a kedvezmény nélküli. Egy kiélezett szívlapáttal széjjel aprítanám az összes kretént aki ezeknek a vonatoknak a díjszabásait és a leírásait készíti.
2017. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!