Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sose utaztam egyedül vonattal...

Sose utaztam egyedül vonattal és valaki eltudná mondani, hogy működik? (több kérdés lent)

Figyelt kérdés

x helyről elszeretnék jutni y helyre vonattal korán reggel és még az nap vissza. Én még sose utaztam egyedül vonattal eddig max sulival, de ott nem én vettem a jegyet és csak a többieket követtem.


Szóval diákvagyok és oda megyek a jegypénztárhoz, akkor annyit mondjak h egy diákjegyet szeretnék kérni y-ig és vissza?


Ha veszek jegyet keddi napon azt szerdán feltudom használni és mind 1 hány órási vonattal megyek?


Neten néztem, hogy x-ből mikor indul vonat y fele, de 1x át kell szállnom C állomáson.


Kint van h x-ről indul vonat pl 4:30-kor a 2-es vágányról és c-n le kell szállnom és ott félóra múlva indul tovább y fele. Mivan, akkor ha lekésem a vonatot, vagy rosszra szállok? Kalauz mit tesz? és ha le szállít hogy jutok el a célomhoz, ha csak x-ből y-ra volt jegyem?


Lehet, hogy kicsit hülyén fogalmaztam meg, de nézzétek el mivel életemben először készülök vonatra szállni egyedül.

Előre is köszönöm a választ.. Remélem valaki lesz olyan kedves és segít :)



2014. febr. 12. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Vonattal utazni nagyon komplikalt dolog.

En 14 eves voltam amikor eloszor probaltkoztam.

Sikerult jegyet venni a MAV penztarnal, utana fel tudtam szallni egy 2. osztalyu kocsiba es kepes voltam vegig utazni az 50 km-es tavolsagot anelkul hogy kidobtam volna a taccsot. Hiszed vagy nem, az ulesek hatlapjan nem volt hanyozacsko!

Sok szerencset!

2014. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A legjobb, ha neten megnézed előre azt a vonatot, amivel indulni szeretnél és azt is amivel érkezni. Ezt itt teheted meg, ebben a szüleid is segíthetnek: [link]

Csak be írod a rublikákba az infókat, a kedvezménynél a diákot választod ki, a naptárban az adott napot jelölöd be és kész. Le tekersz és ott van az aznap leghamarabb induló vonattól a legutolsóig az összes. Érdemes IC-vel másodosztályra venni. Ezeket felírod egy lapra és persze ugyanúgy megnézed a visszautat is. Aztán a jegypénztárnál, közlöd, h diák jegyet akarsz innen y helyre ebben és ebben az időben induló IC-re és vissza is kérsz jegyet az abban és abban induló vonatra. Aztán a várakozó helyen ki van írva, h érkező és induló vonatok. Mindig csak az induló hely és a végállomás lesz kiírva náluk. Be mondja a hangos bemondó is az induló vonatokat. A kiírásnál, ha már 15-20 perc van hátra az indulásig akkor meglátod a te vonatodat is. Megnézed, hogy hanyas vágányra kell menned. meg is kérdezhetsz egy szintén várakozót, biztos segíteni fognak. Aztán kimész a peronra, megnézed, hogy hanyas kocsiba szól a jegyed. A kocsik ajtaján rajta van a számozás. Aztán felszállsz abba a vagonba, megkeresed a fenti számozás alapján a pontos székhelyedet és közben jó megkérdezni, hogy tényleg ez a vonat megy oda ahova szeretnél menni. Aztán a vonat indulásakor úgyis végig mondja az összes megállót és ekkor vagy már korábban a neten megfigyelheted, hogy melyik település után kell leszállnod. Hát ennyi. Jó utazást!

2014. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Jézusom, hány éves vagy, kettő??


Odamész, elmondod, hogy honnan hova szeretnél jegyet - diákot. Megveszed, kész.

A menettérti jegyet (tehát, ami oda-vissza szól - így kérd!) azt természetesen másnap is felhasználhatod.


Ha az adott vonaton kell, vegyél pótjegyet is, illetve - bizonyos vonatokon - vehetsz, ha akarsz, helyjegyet.


Ha jön a kalauz, elkéri a jegyed és a diákodat. Ha minden rendben, rápecsétel (és tollal bekarikázza a dátumot), visszaadja a cuccokat, és kész.

Miért szállítana le, ha van rendes jegyed??


Ne késd le! Ha lekésed, mész a következővel. Max. a helyjegyed nem lesz arra jó. Amúgy fél óra alatt ötször is át lehet szállni.


Szerintem túl fogod élni...

2014. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja, meg a jegyedet tartsd magadnál, ne hagyd el+ legyen nálad a diákigazolványod, mert lehet, hogy elkérik. :)
2014. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A visszaútra szóló jegy aznap bármely vonatra felhasználható, de ha mondjuk IC-vel mész, akkor a helyjegy konkrét vonatra szól.
2014. febr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!