Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik csak úgy összepakolják a...

Akik csak úgy összepakolják a táskájukat, és elindulnak körbejárni a világot honnan szereznek szállást+ élelmet?

Figyelt kérdés
hogy van ez?
2014. márc. 24. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Szállást nem nehéz találni. Ha randomra meglátogatsz 10 szálláshelyet (hotel-motel-hostel-apartman) egyben biztos találsz szabad helyet) Főszezonban meg elkerülöd a frekventált nyaralóhelyeket, illetve attól 5-10km-es körzetben szintén találkozhatsz hasonló sikerélménnyel.

Élelmet pedig élelmiszerboltokban bármelyik faluban-városban találsz.

Én ebben nem látok semmi ördöngösséget.

2014. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

első!

Itt a "szereznek"-en volt a hangsúly szerintem!

Vagyis nem kp-ben gondolkodik a kérdező.

2014. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
aham... szóval csak nekem van olyan régimódi gondolkodásom, hogy világkörüli útra egy jól feltöltött bankkártyával indulok neki...
2014. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen úgy gondoltam hogy azok hogy csinálják akik semmi nélkül mennek.De akkor ezek szerint ők is visznek magukkal pénzt? Mert úgy már értem :D és szerintetek mennyi pénz kéne egy ilyen tervhez?
2014. márc. 24. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Van egy-két ilyen hippi, de egyrészt az általad leírt helyzet még nemhogy az összes utazón, de a hátizsákos utazókon belül is csak tizedszázaléknyi, vagy még annyi se, másrészt az ilyen szabad szellemű emberek utazás nélkül is ilyen stílusban élnek, köztünk is. Ld. krisnások és hozzájuk hasonló habitusú emberek, szerintem mindenki ismer legalább egy olyan stílusú embert.


Szállást couchsurfingen már szinte mindenhol lehet találni a világban, ahol meg nem, ott általában olyan barátságosak a helyiek, hogy némi beszélgetés után maguktól hívnak meg az otthonukba, koszt-kvártélyra. A fejlettebb országokban főleg ideiglenes vagy konkrétan idénymunkákat vállalnak el 1-2 hónapra, a pénz mellé ellátást is kapnak és amit megkeresnek egy ausztrál narancsfarmon 6 hét alatt, az DK-Ázsiában 6 hónapra elég.

2014. márc. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!