Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A barátnőm külföldön szeretne...

A barátnőm külföldön szeretne dolgozni az egyetem elvégzése után, sőt, ott is akar letelepedni. Nekem viszont itthon jó állásom van, magyar szinten jó fizetéssel és egyáltalán nem szeretnék más országban élni. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Barátnőm 21 éves, bő egy év múlva fog diplomát szerezni egészségügyi területen. Régóta dédelgetett szándéka, hogy külföldön dolgozzon, mert a magyar egészségügy, mint tudjuk, nincs rózsás helyzetben, a fizetés meg... Ezt a részét meg is értem. Nekem viszont itthon jó állásom van, magyar szinten jó fizetéssel és élvezem is amit csinálok.

Ez a nézetkülönbség azonban folyton rányomja bélyegét a kapcsolatunkra, hiszen amíg én azt várom, hogy talán majd megváltozik a véleménye, addig ő mindig azzal vádol, hogy nem követném akárhova bármi áron. Egyfolytában holtpontra jutunk. Mitévők legyünk? Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. ápr. 6. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

'hiszen amíg én azt várom, hogy talán majd megváltozik a véleménye'


miert valtozna meg, a te ket szep szemedert maradjon itthon ehberert dolgozni?


'ő mindig azzal vádol, hogy nem követném akárhova bármi áron': na o se jobb a deakne vasznanal, epp erzelmi zsarolassal probal ravenni, hogy menj te is vele.


szerintem most van itt az ideje, hogy szetvaljatok, mielott csaladot alapitotok es a gyerekeitek sinylik meg.

2014. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Menjetek kulfoldre, beszeljetek hasonlo munkakorben ott dolgozo magyarokkal, keressetek kapcsolatokat ilyenekkel.

Ha ezek utan sem ertettek egyet akkor valoszinu nem lesz tartos a kapcsolatotok.

2014. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Most nem azért a két fillérért, de tán az a tény, hogy az egészségügyben olyanok a fizetések, mint amilyenek, ez valami új információ volt neki? Mert ha nem, akkor minek kezdett bele egy olyan suliba? Most két lehetőséged van, a barátnőd vagy nagyon buta, és egy barlangban élt, vagy már jó előre kitalálta, hogy ő majd kimegy, és külföldön fog élni. Mellékes megjegyzés:én több, mint 10 éve pont azért nem orientálódtam az orvosi pálya felé, mert tudtam, hogy milyenek ott a jövedelmek, és azt is tudtam, hogy nem lesz jobb, ezt mindenki tudja. Lényeg a lényeg, sokkal valószínűbb, hogy ő eleve azért ment egészségügyi pályára, mert külföldre akar menni, és ezt már régen eldöntötte (talán jóval előtted, nem tudom mióta vagytok együtt). A lényeg, hogy azt hitte, hogy ha kiejti a száján, hogy külföldre menne dolgozni, akkor te mindent eldobsz és szaladsz majd ki, mert ma már ez akkora divat lett, hogy az emberek el sem tudják képzelni, hogy valaki itthon is elégedett lehet az életével. Ezért aztán természetes, hogy csalódott benned, amikor nem jött össze a terve és dobtad el magadtól a biztos, jól fizető, általad szeretett munkát a nagy bizonytalanságért. A baj az, hogy ő nem fog megváltozni, így ahhoz, hogy hosszú távon boldog legyél szakítanod kell vele, és keresni valakit, aki elfogad úgy, ahogy vagy. Persze minden párkapcsolat az alkalmazkodásról szól, de ez nem szabad, hogy irreális mértéket öltsön, már pedig a részedről feladni mindent egyértelműen túl nagy áldozat lenne. Az meg külön gusztustalan, hogy érzelmileg zsarol.
2014. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Közös jövőtök nem sok van, nem mindenki érzi jól magát külföldön, ha te nem vágysz ki, akkor csak kínszenvedés lesz kint. Viszont őt se kényszerítheted arra, hogy feladja azt, amiért tanul. Ha nem érzi jól magát otthon, akkor ez megmérgezi a kapcsolatot. Főleg ha miattad lemond a terveiről, pár év múlva meg elhagyod/szétváltok.
2014. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Mennyit keresel te? És ő mennyit fog? Ennyi a kérdés csak. 22 évesen biztosan nem lesz orvos. Ha valami gagyi ápoló dolog, akkor ha neked jó munkád van, nem éri meg eldobni. De ha a jó fizu alatt a bruttó 200-at érted, akkor menjetek inkább.


De szerintem a legegyszerűbb ha szakítotok és mindenki csinál amit akar!

2014. ápr. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, szó volt már korábban is arról,hogy kimegyünk és nekem is olyan fizetésem volt, hogy kilátástalannak éreztem az itthoni jövőnket havi nem egészen 100 ezer forinttal.

Az utóbbi egy évben azonban nekem összejöttek a dolgok (most 300 nettó körül keresek havonta), míg benne most tudatosult, hogy nemcsak külföldön akar dolgozni, hanem letelepedni is. Én csak ezt az egyet nem akarom.

Én nem akarom azt, hogy miattam lemondjon mindenről, mert kb. ötszörösét keresné határon túl mint itt. Többet is mint én, de engem ez se zavarna.

Ha kell, megvárom itthon, vagy közelebb költözünk a határhoz, ha pl. Ausztriában talál magának munkát. Végső esetben kimegyek vele max. 2-3 évre, tényleg feladva mindent, majd hazaérve újra kezdenénk mindent. De nagyobb kompromisszumot nem tudok kötni.

2014. ápr. 7. 16:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a nettó 300-as fizut ha stabil is és esetleg előrelépési lehetőség is van benne, akkor szerintem nem érdemes feladni egy külföldi minimálbéres állásért. Én az UK-ban élek és azt szoktam mondani, hogy az itteni minimálbér olyan nettó 200-nak felel meg otthon, életszínvonal tekintetében.
2014. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pénzéhesnek sem kell lenni... Ha ő kaphat munkát, amiért relatív kevés fizetést is kap, és együtt éltek, akkor közösen keresnétek annyit, amennyiből kényelmesen lehet élni... Külföldre akkor kell menni, és feladni mindent, amikor gyakorlatilag kenyér sem jut az asztalra - akkor értem, hogy nincs más választás. De csak azért, hogy még több ruhát, vagy még jobb autót hajtsatok... Azért szerintem nem éri meg feladni mindent..
2014. ápr. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, nem csak penzrol van szo, hanem munkakorulmenyekrolnes egyeb, penzben nem merheto dolgokrol is.
2014. ápr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Melyek azok az egyeb, penzben nem merheto dolgok amikert kulfoldre kell koltozni? Szerinem epp a penzben nem merheto dolgok azok, amiket az ember csak a hazajaban talal meg.
2014. ápr. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!