Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meddig tartózkodhatok Chicagób...

Meddig tartózkodhatok Chicagóban zöldkártya nélkül?

Figyelt kérdés
És ha kevés ideig, akkor hogyan lehet zöldkártyát szerezni? Úgy hallottam sok idő. Hallottam a zöldkártyalottóról, de nem igazán tudok róla semmit. Segít az, hogy már van egy felsőfokú nyelvvizsgám, vagy teljesen véletlenszerűen választanak ki embereket, ha igen, mennyit? Mint látszik nem igazán értek hozzá :/
2014. ápr. 7. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90 nap a max! Zöldkártya szerzésről már rengeteg kérdés volt, olvass utána! DE! Reális esély amerikai közvetlen rokon, házasság vagy zöldkártyalottó útján van esély kijutni.
2014. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy sok kérdés van, de még a közeli rokonról nem hallottam. Szóval, ha közeli rokon (pl. : testvér) állampolgár, akkor zöldkártyát kapok? Már csak erre válaszolj és akkor hagylak :D
2014. ápr. 7. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:

szulo/gyerek kapcsolat eseten eleg hamar meg lehet szerezni a zoldkartyat (kb. 1 even belul)


testveri kapcsolat eseten akar 10-15 ev! Ez az ut felejtos, mert valoszinu az alatt az ido alatt megtalalod a nagy ot, osszehazasodtok, es akkor a ferj/feleseg viszony miatt szinten eleg hamar (1 even belul) megvan a zoldkartya!

2014. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van! Gyors(1 éven belüli) kijutásra csak az alábbi esetekben van mód: közvetlen rokon(anya, apa) és házasság.


Testvéri kapcsolat esetén brutális a várólista, jelenleg a 2000. szeptemberi kérelmek elbírálásánál tartanak a hivatalok, az alacsony kvóta és a sok jelentkező miatt.

2014. ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És akkor ugye úgy van, hogy házastársi kapcsolat esetén két év után ideiglenes zöldkártyát kap az illető? Mi a helyzet a melegházasságokkal? Azok esetén is zöld kártyát kap az ember, ha az egyik fél állampolgár?
2014. ápr. 7. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:

két év után ideiglenes zöldkártyát kap az illető? Igen.

Mi a helyzet a melegházasságokkal? Azok esetén is zöld kártyát kap az ember, ha az egyik fél állampolgár? Igen.

2014. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első két évben a zöldkártyád ideiglenes, ez idő alatt nem válhatsz el pl. Utána kapod a teljes jogú Zk-t. Melegházasság esetén csak olyan államba mehetsz, ahol ezt hivatalosan elfogadták már!
2014. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, most ahogy leírtam leesett nekem is :D Nem baj, még ráérek :D Egyébként is, akarok még egy főiskolai végzettséget mielőtt egy másik kontinensre kerülök :DD Addigra meg, remélhetőleg több államban is legális lesz. Mind1, hagyjuk is a melegházasságot, mert jönnek a homofóbok. Hidd el, kilométerekről megérzik a szivárványszagot... :D
2014. ápr. 7. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!