Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a hajóutaknál?...

Mit jelent ez a hajóutaknál? Ár nem tartalmaz: a kötelező borravalót a hajóút végén (kb.7 EUR/fő/nap)? Mi az hogy kötelező borravaló?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Borravalót a személyzetnek, amit kötelezően adnod kell. Hívhatnák felszolgalasi díjnak is.
2014. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

A hajóutaknál egy csomó borravalót KÖTELEZŐ adni!!

Nálunk pl. az asztalra volt fixen rácsavarozva a tábla, hogy nehogy "elfelejtsünk" étkezések után +pénzt adni!

+ a kabinban is a szobaasszonyoknak, + ha kérsz egy üdítőt a pincértől stb...stb...

2014. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. Ha te elmennel keresztul-kasul hajozni a vilagban, felszolgalnal napi 10 orat, heti 6-7 napban, mindezt a legmagasabb elvarasokkal akkor te sem egy meleg kezfogasert, hanem penzert tenned. Ennel a cegnel ugy dontottek hogy nem epitik bele a felszolgalasi dijat kozvetlen a hajout araba, hanem igy oldjak meg.
2014. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezeknél a hajóutaknál ezen kívül borravalót nem kell adni. Persze, néhány felszolgáló várja, de nem úgy, ahogy 2. írta, hogy mindenütt kell adni. Úgy célszerű kezelni, hogy eleve hozzászámolod az út költségéhez a kikötői illetékkel együtt. Naponta ráterhelik a szobaszámládra.
2014. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez a költségek elbújtatása, arra való, hogy hatalmas betűkkel ki lehessen írni, hogy a jegy csak X euróba kerül. Aztán jönnek az ilyen trükkök, hogy plusz ez meg az, ez is csak egy ilyen trükk, hogy a szolgáltatás valódi árát úgy fizettessék meg az emberekkel, hogy szinte észre se vegyék.
2014. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

15:36


Az ember megpróbál válaszolni ha tud, de előkerül egy majom, aki rögtön ellenkezik.

Megkérlek, hogy ne hazudtoljál meg, mert én voltam már 2 x is ilyen hajóúton, veled ellentétben.


Természetesen megteheted, hogy nem adsz borravalót, de ne lepődjél meg, ha legközelebb meg se hallja a pincér ha rendelsz valamit, vagy eleve beleköp az italodba pl.!!

Hamar elterjed ám a személyzet között, hogy ki az aki nem adott pl az esti vacsoránál borravalót, azután megnézheted magadat másnaptól.

2014. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

21:34

Tényleg nem voltam? Te biztos jobban tudod.

A hajóút végén adtunk 1x a vacsoránál felszolgálónak és 1x a kabint rendben tartónak. Közben senkinek. Személyzet függő is, hogy ki mennyire tartja a markát. Meg utasfüggő is, hogy ki mennyire nyomja nekik a +borravalót...

2014. ápr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, eléggé fura dolognak tartom ezt a szokást, hát ilyen is van úgy tűnik. mentek a zöld kezek
2014. ápr. 9. 08:50
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Hajón dolgoztam három évet. A borravaló nem "átverés", meg rejtett költség, hiszen még foglalás előtt látja a vendég, hogy mennyi az annyi, ahogy a kérdező is. Hogy ez bele van kalkulálva az árba vagy külön van feltüntetve, az legyen neki mindegy, így legalább tudja, hogy külön nem kell borrvalót adnia.


Ahol én dolgoztam, a "kötelező" borrvaló egy ajánlás. Kap a vendég egy szép levelet, hogy ennyi meg ennyi /fő/nap az ajánlott összeg (meg persze foglalás előtt is tudja, ahogy a kérdező is) és mellé egy borítékot, amibe annyit tesz, amennyit akar, majd bedobja egy dobozba, és az így befolyt összeget a személyzet között egyenlő részben osztják el. Mert nem csak az dolgozik, aki személyesen is találkozik a vendéggel, hanem a szakács is, meg a mosogató is, de a matróz is, akinek valljuk be, nem sokan adnak borrvalót, holott igen kemény munkát végez. Van, aki semmit nem ad, van, aki a tízszeresét adja. Viszont a személyzetnek ezen kívül nem kell borravalót adni, csak ha úgy érzed, hogy a közös borravaló kevés és egyénileg szeretnél kedvezni pl. a kedvenc pincérednek vagy szobalányodnak.


Egyébként itthon is felszámolják a felszolgálási díjat, mégis ad az ember borravalót a pincérnek, tehát szerintem ez nem újdonság senkinek sem.

2014. ápr. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 14. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!