Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltál már külföldön pénz,...

Voltál már külföldön pénz, szállás, minden nélkül? Csak gondoltál egyet és kimentél? Volt ilyen?

Figyelt kérdés
Érdekelne ha van ilyen történetetek, hogy oldottátok meg a dolgokat? Meddig voltatok? Hol? Jó volt? Rossz volt? stb...
2009. dec. 24. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szállás nélkül igen, pénz nélkül nem. Velencébe mentem 2-szer is, 1 napra, a vonaton aludtam oda-vissza, óriási élmény volt, nem bántam meg, megyek még, ha tudok.
2009. dec. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szállás nélkül, és minimális pénzzel voltam 1szer Párizsban 1 napot(busszal oda-vissza), 1-szer Dublinban egy napot(repülővel), 2-szer Velencében egy napot(vonattal), ezeken kívül 3 komolyabb nyaralást is csináltam már így, 1 Balkáni körutat, útvonal(zárójeles helyeken csak átszálltunk másik vonatra): Budapest-(Szeged-Szabadka-)Belgrád-Tesszaloniki-Athén-Tesszaloniki-Isztambul-Ankara-Isztambul-Szófia-Bukarest-Brassó-(Marosvásárhely-Segesvár-Arad-Nadlac-Nagylak-Makó-Szeged)-Budapest Itt szinte végig vonattal mentünk, szállásunk hol a vonaton volt(éjszakai vonatok esetében pl.:Isztambul-Ankara), néha pályaudvaron(pl.:Szófia, Bukarest), néha meg ébren voltunk, és nappal aludtunk a vonaton(pl.:Belgrádban, ahol éjszakáztunk is, az éjjelt a várban töltöttük). A pénzünk ezen a nyaraláson igen kevés volt, így az utolsó két napban nem nagyon ettünk, illetve Anakarában sem tudtunk enni, mert nem volt pénzváltó. A 2. ilyen nyaralásunk egy Balti-túra volt útvonal: Budapest-Varsó-Vilnius-Riga-(Tallinn-)Helsinki-Tallinn-Vilnius-Varsó-Budapest. Itt Bp.- és Varsó között vonattal, egyébként meg busszal utaztunk, illetve még Tallinn és Helsinki között komppal. Itt a buszok általában éjszaka mentek, egyszer aludtunk diákszállón Rigában, illetve egy éjszakát egy tallinni kávézóban töltöttünk el. A 3 ilyen nyaralás egy Ukrán-körút volt, ez 15 napig tartott. Útvonal: Budapest-(Záhony-Csap-)Munkács-Kijev-Odessza-Harkov-Doneck-Kijev-Dnipropetrovsk-Lvov-Luganszk-Kijev-Krivoy Rog(-Simferopol)-Jalta-Simferopol-Odessza-Csap-(Záhony-)Budapest. Itt végig hálókocsis vonatokon utaztunk, ami hihetetlenül olcsó volt, minden városban 1 napot töltöttünk, majd mentünk tovább, ezért szerepel néhány város többször, mivel ezek nagyobb helyek, ahol több időt érdemes eltölteni. Kivétel Simferopol, itt csak átszálltunk a jaltai trolibuszról(ami egyébként a világ leghosszabb trolibusz vonala, közel 90km-rel) a vonatra, de visszafele volt egy kis időnk, szóval azért kicsit várost is néztünk. Itt se volt túl sok pénzünk, de az utolsó két napot leszámítva nem éheztünk, igaz az utolsó két napon már csak ketchupos kenyeret ettünk. Fürdést mindig a tengerparti zuhanyzóban,repülőterek wc-jében,McDonald'sban, vagy folyóban fürödve oldjuk meg.

Nagyon jó volt, eddig egyiket se bántam meg, sőt! Jövőre is tervezek egyet, valahova mindenképpen el akarok menni!

Egyéb kérdés?

2009. dec. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
voltam es azota is vagyok es eszem agaban sincs hazamenni! spanyolorszag ANDALUZIA,tokeletes.kajat mindig talasz,es munkat is elobb utobb.viszont nem art ha kicsit beszelsz spanyolul.a spanyolok jo fejek. es mivel itt rengeteg kulfoldi el,nem kulonleges ha valaki itt keresi a boldogulasat.ha jonni akarsz,adok tippeket,csak irj.SOK SZERENCSET!
2009. dec. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
01:15 le a kalappal! én is ilyenen gondolkozok pár haverral. leírnád az előkészületeket meg bővebb dolgokat? mettől meddig vettetek vonatjegyet? mikor megérkeztetek ott vettetek a további városba jegyet vagy egy helyen vettétek meg őket? összesen menni pénzzel indultatok( /fő ) és hányan voltatok? üdv
2009. dec. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves előző, 1:15-vagyok. Mindenhova négyen mentünk, az árakról: A Balkán-túra 55000Ft volt(11nap), a Balti 65000Ft (1hét),az Ukrán körút pedig 70000(15nap). Ezek mindent tartalmaznak, tehát utasbiztosítás, kaja, helyi tömegközlekedés, és utazás. A Balkán túrán itthon csak egy Budapest-Szeged retúrjegyet vettünk, valamint egy Szeged-Szabadka jegyet. Szabadkán vettük meg a Balkan Flexipass-t ami egy 6 országra jó vasúti bérlet, így ezután csak elvétve kellett jegyet vennünk, amikor busszal mentünk, illetve az Arad-Nadlac vonatra, mert az mint kiderült magántársaság vonatja(ezzel egyébként jól megszívtuk, mert már szinte semmi pénzünk nem volt, szóval ezt egy kis euroban, egy kis forintban és egy kis leiben tudtuk kifizetni). A Balti túrára itthon csak a Budapest-Varsó retúrjegyet vettük meg, majd Varsóban vettünk egy Varsó-Vilnius jegyet, majd Vilniuban vettük meg az összes maradék buszjegyet, a Tallinn-Helsinki kompra pedig Rigában tudtunk jegyet venni. Az Ukrán vonatjegyekért külön kimentünk Csapra(Ukrajnába), mivel mondták, hogy így nyáron hamar elfogy az összes jegy, ha érkezéskor vettünk volna, egy csomó vonatra már nem lett volna jegy, ezért mentünk ki egy hónappal korábban jegyet venni. Ukrajnába ugyanis csak Ukrán vasútállomáson lehet jegyet venni, illetve van néhány utazási iroda, akik intéznek ilyeneket, de 2-3szoros áron, akkor meg már jobban megérte kimenni.
2009. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én csak egyszer voltam 2 hónapig nyaralni Finnország déli részein. Egyedül mentem és mindez 5ezer forintomba került, szóval tényleg olcsó volt. Végigbuliztam a 2 hónapot, gondom nem volt, mindig volt aki befogadott, adtak enni, inni, megmutatták a várost, elvittek fesztiválokra. Néha bánom hogy hazajöttem egyáltalán. Most meg nem merek újra elindulni...
2009. dec. 25. 18:17
 7/7 anonim ***** válasza:
rengetegen vannak magyarok pl. spañolban ,lennt andaluziaban. sosincs hideg es kajat mindig talasz es szuper itt az elet meg akkor is jobb mint otthon ha nincs munkad! cadiz pl. isteni hely ,gyonyoru es az emberek fantasztikusak. imadom a spanyolokat!!!! ha otthon nincs vesztenivalod, indulas!persze vigyel szotart magaddal!!
2011. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!