Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Túlélő túra érdekelne engem....

Túlélő túra érdekelne engem. Nem Magyarországon. Lehetőleg lakatlan szigeten. Ki és milyen iroda, cég stb foglalkozik ilyesfajta túrával, túlélő technikákkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy meglehetősen nehéz kérdésre keresek választ.

Olyan "nyaralás" avagy "túra" érdekelne, ami egyfajta túlélő-túra.

Láttam van olyan cég aki foglalkozik ilyesmivel, de nem az igazi.

Láttam olyan műsort is ahol "elkényeztetett" angol család ment egy trópusi szigetre. Lehet Thaiföldre, vagy Balira teljesen mindegy. Pici sziget (pár km-es).


Kirakták őket oda, 3-4-5 napra "túlélni" és kész. Természetesen ellenőrzött körülmények között. Talán valaki naponta visszament megnézni őket egy hajóval, és ha baj volt beavatkozott, illetve mutatott nekik praktikákat, ehető gyümölcsöket, növényeket stb.

Ha nekik nagyon nem ment, segített a szálláskészítésben és hasonlók.


Érdekelne akár annak a műsornak a neve is, de természetesen az ilyesfajta lehetőség, nyaralás, és ilyennel foglalkozó cégek, utazási irodák érdekelnek.


Válaszokat előre is köszönöm.



2014. máj. 4. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nalatok nem lehet fogni a Google adasat? Nekem [link] erre kilora dobja az ilyen turakat. Neked nem?
2014. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kicsit fogalom zavarban szenvedsz. Amit keresel az nem túlélő túra. Hiszen ha tényleg az lenne akkor nem lenne ellenőrző személyzet.
2014. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, nagyon unni fogod. De ha ki akarod próbálni magad (erőnlét), érdeklődj a Baraka utazási irodánál. Nem biztos, hogy akárhová elvisznek.
2014. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy látsziik nem én szenvedek fogalomzavarban, hanem a 2-vel felettem hozzám szóló.

Ez igenis tùlélő túra, csak ellenőrzött körülmények között. Ne felejtsük már el, hogy ez egy hivatalos cég, hivatalos szolgáltatása,gyakorlatilag egy turisztikai szolgáltatás, melynek részben célja az oktatás is.

Vagy úgy gondoltad, higy hivatalos cég keretében kibasszák a fizető vendégeket 1 hétre, aztán lesz ami lesz ?.... Majd 1 hét múlva visszamennek a szigetre a vendégekért és ha szerencséjük van még élnek....... Ha meg nincs szerencséjük akkor meg visznek ásót is rögtön elássák a fizető vendégek hulláit ugye?


Kérem a kérdés komoly, ha lehet használható válaszokat kérek.

2014. máj. 5. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Oké de akkor mi a neve annak amikor valaki tényleg az életéért küzd? Szóval

csak az zavar, hogy "túlélő" túrának nevezed a laza táborozást.

2014. máj. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én értelek, és részben igazad van.

De gondolj bele abba, hogy egy "városi ficsúr" elmegy valami trópusi szigetre, mondjuk Thaiföldre, ami már elérhető távolságba van, és elérhető összegért, kb 50-60.000 Ft-ért már ki lehet repülni.

Ott van 13.000 km távolságra az otthonától, a civilizációtól, távol mindentől, és mondjuk akkor jön rá, hogy a francba tüzet sem tudok gyújtani, ma sem ettem még semmit, és nem is találtam semmit ami ehető, esetleg jön a szokásos trópusi eső, és rendes menedékem sincs ami ezt kibírná, stb, stb, akkor eléggé meg tud ijedni.


Arról nem is beszélve, hogy az az apróság hogy holnap úgy is jönnek segíteni, biztos vagyok benne, hogy nem jut eszébe/eszükbe egyből, no meg persze azt a napot és éjjelt is ki kell bírni valahogy.

Megterhelő fizikailag is, és mentálisan is.


Azért a laza táborozástól ez kicsit messzebb van szerintem.


Láttam 1-2 ilyen céget aki ilyesmit csinál, de keveset láttam, és biztos, hogy nem csak 1-2 cég foglalkozik ezzel, hanem 20-30. Csak én nem találom :(

2014. máj. 6. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!