Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki volt már Dubaiban segítene?

Aki volt már Dubaiban segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Szóval, tervezem, hogy Dubaiba utazok a nyáron. Konkrét szállodát még nem tudok, de a Metropolitan Palace (5*)-ba szeretnék majd megszállni.

A kérdésem az, hogy ott meg akkor gondolom egész Dubaiban van valami dress code? Nem csak a vacsorákra értem vagy helyekre ahol ki kell öltözni, hanem úgy amúgy, hogy hosszú, bokáig érő szoknya/nadrág kell-e, meg a vállakat takarni kell-e stb. pl akkor is, amikor csak sétálok, shoppingolni megyek vagy a városban vagyok, illetve a hotel területén.

Lány vagyok egyébként :D Tippek is jöhetnek, hogy milyen ruhákat vigyek magammal, vagy hogy ott vannak-e olyan szokások vagy bármi, amire figyelni kell.


Köszi a válaszokat. Jöhet privát üzi is ha hosszabb kifejtős választ adsz, hátha még lesz kérdésem :)



2014. máj. 7. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Nőként maximálisan be kell tartani a helyi öltözködést.
2014. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az mit takar pontosan ? csador ?
2014. máj. 7. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
nem csador. Dubai nem ennyire konzervatív. De nem előnyös olyan ruhákban járni, amiben kinn a fél melled, feneked, vállad, stb.
2014. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ja, értem :) köszönöm a választ:)
2014. máj. 7. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Fejkendő ajánlott (már csak a tűző nap miatt sem árt egyébként), csador azért nem kell. Váll, lábak ne legyen kint, mell meg aztán főleg ne. De azért Dubaj nem egy Szaúd-Arábia, nem fognak elvinni a rendőrök az öltözködésed miatt, ettől függetlenül, ha már odamész tiszteld meg a helyieket.
2014. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem Dubaiból, hanem egy szomszéd olajországból vannak tapasztalataim :)

Muszlim illemszabályok szerint a nő ruhája ne legyen testhez álló, átlátszó, ne legyen dekoltázs (kb kulcscsont felett végződjön a ruha nyaka), minimum bokáig érő nadrág/szoknya, legalább háromnegyedes ujjú felső, de inkább csuklóig. Nem muszlim nőknél ugyanez, csak ott elég a vállat takaró ruha.


Nyáron nem meleg, hanem tikkasztó, döglesztő hőségre számíthatsz, így ajánlom a kalapot/laza kendőt, jó napszemüveget, fényvédőt, laza ruházatot (pl lenvászon egész szoknya kis boleróval, vagy laza ing, nadrág) ami alatt mozog a levegő.


Dubaiban már eléggé megszokták a turistákat, fogsz látni sokakat, akin lengébb ruha van, azzal se foglalkoznak, de azért én egyedül fiatal nőként nem szaladgálnék kilógó lábakkal, cicikkel, mert sose lehet tudni na.


A muszlim országokban a nők-férfiak közti bármilyen érintés nem elfogadott (kivéve néhol kézfogás) illetve már szexuális tartalmúnak tekinthető. Úgyhogy ha férfiak megfogják a karodat, ráteszik a hátadra a kezüket, akkor ez nem a barátságosság jele. (bár én ezt már Magyarországon se hagytam) Még a boltban a szatyrot is úgy adja oda a kezembe a pakolófiú, hogy nehogy hozzáérjen a kezemhez, mert nem illik.

2014. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hűha, ezt az utolsóként említett érintős dolgot nem tudtam :O köszönöm szépen kedves utolsó a hasznos válaszodat :)

jobb ezekkel tisztába lenni ezek szerint mert én pl. lehet hogy barátságosan fogadtam volna:D

2014. máj. 8. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:

dubaiban a turistákkal szemben semmilyen elvárás nincs, abban vagy amiben jól érzed magad, csajok rövidnacikban, shortokban, ujjatlan pólókban mászkálnak, senki nem foglalkozik vele

helyi eseményekre (hangverseny, vacsora meg ilyenek) öltözz fel rendesen, minden más mehet lazában

2014. máj. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En tavaly sokat voltam kint, mert a ferjemet a cege 9 honapra kikulte :(

Akar bikiniben is setalhatsz nyaron a kutya se szolna foleg hogy ember nincs nyaron az utcan! Annyira meleg volt, hogy 2 metert sem tudtam setalni. De! Barhova bemesz klima van igy bikiniben faznal :)

Rengeteg roman lany van kint es magyarok is vannak. oltozz ugy ahogy itthon is tenned, rovid nadrag polo...

Jobb helyekre otthon sem mesz top+farmer mini szoknya+ papucs komboban.

2014. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
okés, köszönet a válaszokért!!:)))
2014. máj. 12. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!