Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A vízum kérését hova kell...

A vízum kérését hova kell küldeni? (pl ha amerikába akar valaki utazni) MIket kell beszerezni, kell erkölcsi bizonyítvány vagy egyéb papír hozzá? (lennt a lényeg)

Figyelt kérdés

nem akarok sehova sem utazni de úgy általánoságban érdekel hogy ha amrikába akar valaki menni pl. Los Angeles, vagy mindegy de a fejlettebb részekre gondolok,északra vagy középre



Hogyan tud vízumhoz jutni?

Milyen papírok kellenek?

Mennyi idő mire megkapja a vízumot?

Gondolom mivel nem afrikába megy:-) ezért nem kell semmilyen védőoltás.

Mennyibe kerül a vízum?


Csak kíváncsi voltam így köszönöm a válaszokat előre is!


2014. máj. 31. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a zavaros kerdest, szeddjuk szet


> ha amrikába akar valaki menni pl. Los Angeles, vagy mindegy de a fejlettebb részekre gondolok,északra vagy középre


Ha szerinted Eszak-Amerika (nagyjabol Mexiko, USA, Kanada + nehany tormelek orszag) egyforman fejlett mint Kozep-Amerika (Honduras, Costa Rica mifene) akkor eros tevedesben vagy...


Minden orszagnak egyedi a vizumszabalyozasa. Speciel Kanadaba es az USA-ba nem kell, az utobbiba egy online kaphato egyszeru engedely kell (Ausztraliaba is hasonlo a procedura).


Ahova kell vizum ott altalaban arra kivancsiak hogy milyen kotodesed van Magyarorszaghoz, allas, lakas, csalad. A vizumot a kovetsegen intezed, kovetsege valogatja mennyi ido.

2014. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akiről én hallottam az Mexikóba ment és neki kellett vízum.


Tisztába vagyok hogy amerika fejlettsége is eltérő,sőt az egyes államokban a törvények is.De azért írtam hogy fejlettebb régióra gondolok,hogy ne hogy valaki azt hidje hogy valamilyen dzsungelbe készülök,ott is vannak még ilyen helyek.


De akkor ezek szerint nem mindenhova kell vízum se.

Igen én Kanada,Los Angeles,Texas,Florida,tehát amerika közéső részeire gondoltam példaként.


És akkor a magyar konzulátus címét kell ezek szerintem megtudni és onnan beszerezni a kiutazáshoz szükséges dokumentumot.


Mivel még sosem voltam küföldön ill olyan országban ahova vízum kellett volna,csak bécsben ezrét erről az egészről igen keveset tudok,szinte semmit.

2014. máj. 31. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen én Kanada,Los Angeles,Texas,Florida,tehát amerika közéső részeire gondoltam példaként

ne haragudj, de foldrajz atlasz mikor volt utoljara a kezedben?


Kevered a szezont a fazonnal, van a kontinens es van az orszag, aminek a neveben az Amerika szo megtalalhato. Ha nincs i a szo vegen, akkor minden esetben nagy A-val irjuk.


Ha az Egyesult Allamokba akarsz utazni (Florida, Texas, Kalifornia):

[link]


magyar konzulátus címét kell ezek szerintem megtudni...

A magyar konzulatus Magyarorszagot kepviseli olyan orszagokban, ahol van kepviselet.

Ha te el akarsz utazni kulfoldre, akkor neked annak a kulfoldi orszagnak kell a konzulatusat megkeresni Budapesten!


Ha Kanadaba akarsz utazni es a kanadai beutazasrol van kerdesed, akkor a magyarorszagi kanadai nagykovetseget keresd:

[link]


Magyar konzulatus Magyarorszagon nincsen, de ha egyszer eljutsz Los Angelesbe, akkor ott fogsz talalni egyet:

[link]

2014. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké,köszi,de ebben nagyon nagy káosz van a fejembe.
2014. jún. 7. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:

A kulugyminiszterium honlapjan kontinensre/orszagra bontva megtalalod mik a beutazas es tartozkodas feltetelei az adott orszagba magyar allampolgarnak.

Ha vizumkoteles a beutazas, akkor a vizumkiallitas modjarol/rendjerol az adott orszag magyarorszagi kulkepviseleten tudsz erdeklodni.

2014. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!