Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti "végigcsöveznétek" a...

Ti "végigcsöveznétek" a világot több év alatt egy kisebb vitorlás hajó fedélzetén? Leírtam lent, mit értek "csövezés" alatt.

Figyelt kérdés

Persze feltétezve a hajót meg tudnátok venni, meg azért lenne annyi "költőpénzetek", hogy időnként meg tudnátok javíttatni, és persze a legfontosabb: lenne annyi cash, hogy mikor szükséges fel tudnátok tölteni a készleteiteket.


De!


Ruha minimáls, az is valami olcsó, vagy turkálós. Drága net az óceánok közepén azonal felejtős, mobil maximum néha SMS. Bevásárlóturizmus kizárva, és a célállomásokon is vagy gyalog, vagy kerékpárral, hátizsákkal járhatnátok be a környéket.


Elmennétek ilyen világkörüli útra (ha lenne rá ilyen "minimális" pénzetek), de szigorúan ehhez hasonló viszonylag szerény körülmények között?



2014. máj. 31. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én az általad leírt szerény világjárást kedvelem. De nem vitorláshajón, csak a szárazföldön csináltam eddig. Régebben motorbiciklivel, manapság meg kerékpáron. Például ha kerékpáron Nyugat-Európába megyek, igaz hogy van a bankkártyámon és az övtáskámban elég pénz, de mégis a nagyvárosok füves parkjában aludtam a többi turista közt. Nyáron ez odakinn gyakori, még amerikaiak is tesznek így.

Egyszer egyik hölgy ismerősöm hívott ki magával Bécsbe vonattal. Majd ott várost néztünk metróval. Közben unatkoztam a guruló bádog hordóban, ezért tréfálkozva megkérdeztem:

- Ez Bécs?

Majd később én hívtam ki kerékpáron egészen odáig. Majd ismét városnézés, természetesen biciklivel. Örömtől sugárzóan mondta, hogy mindez milyen gyönyörű, fantasztikus. Erre én ezt feleltem:

- Na látod, ez Bécs!

2014. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Látom, hogy nem sok fogalmad van a hajózásról!!

Nem sok ennél drágább utazási forma létezik.

2014. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán!

Amúgy ha valaki tud egy vitorlást venni,az ne turkálóból vegyen már ruhát! :) Mármint a ruhadarabok sokáig elegek(kivéve ha nő vagy) :)

Viszont,net az már luxus lenne :)

Én tudod mit csinálnék ha lenne rá pénzem? Fél évre vagy évre eltűnnék motorozni! :) De az a helyzet sosem lesz annyi pénzem,meg szabadságom ,de azért szép kis álom ez is!Elmennék nagyon sok szép helyre !

2014. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egészen biztosan nem mennék az óceánra egy apró vitorlással, végig tengeribeteg lennék. Egyébként a világkörüli úthoz nem sok pénz kell, hanem elsősorban elszántság. Nekem ennél a minimálverziónál sokkal szimpatikusabb az, hogy valami alkalmi munkát vállalok ott, ahol éppen vagyok. Azzal a mindennapi életbe is sokkal inkább belelát az ember, mintha turistaként csövezik a padon. Szóval inkább lakásbérlés, főzés a helyi piacokról, meg egy kis munka, aztán továbbutazni vonattal, autóstoppal, busszal, hol milyen lehetőségek vannak.
2014. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jövőre megyek backpacking világutazásra. Akit érdekel írjon :D
2014. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!