Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nagy utazók! Mik azok a...

Nagy utazók! Mik azok a helyek, ahová "el kell jutni, mielőtt meghalsz"?

Figyelt kérdés
Szubjektív és objektív vélemények is érdekelnek.

2014. júl. 1. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem meg 47 orszag hianyzik..

izles dolga.

2014. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet szidni É-Amerikat, de oda elkell menni. Egészen más világ. Ha nem is az USA-ba de mondjuk Kanadába, ha pedig ott van az ember érdemes megnézni a Niagarat is.

Ázsiába is érdemes elmenni ha valaki nem szeretne egyből kultúrsokkot kapni, akkor Szingapúrba vagy Hongkongba. Viszont egy Vietnam-Thaiföld körút gyönyörűszép. Plusz egészen más emberek, ételek, időjárás, szokások. Nekem nagyon tetszet Új-Zéland és Ausztrália, mind a kettő állatvilága egyedi, jó az idő, kedvesek az emberek. Egészen más világ, de mégsincs az a nagy sokk, egy európai számára egész hasonló ott az élet.

Európa gyönyörű szép, érdemes több országba is ellátogatni. Magyarországon is vannak szép helyek, érdemes azokat is megnézni (Ópusztaszer a kedvencem..)

Ha területeket kell mondani:

Észak-Európa: Izland

Ny-Európa: Franciaország

Dél-Európa: Görögország

Közép-Európa: Ausztria

Baltikum: Észtország

Kelet-Európa: Moszkva

Távol-kelet:Vietnám

Észak-Amerika: Kanada (Toronto-Niagara)

Ausztrália: Melbourne és környéke

Máshol nem voltam, így pl. Közel-kelet, Afrika, Dél-Amerikáról nem tudok nyilatkozni.

De ez nagyon nagyon szubjektív dolog. Lehet, hogy ebből neked semmi nem tetszene..

2014. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én imádom a balkáni kultúrát, szóval egyszer mindenképpen szeretném bejárni ezt a térséget (főleg Boszniát, Szerbiát, Koszovót, Albániát)

Távolabbi országok közül Ausztrália, Thaiföld, Kuba és Brazília vonz nagyon.

2014. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. júl. 2. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinek más, attól függ mi érdekel, természet, törzsi kultúra, történelmi helyek stb. Nekem van egy listám mit szeretnék látni, azon haladok szépen.

Néhány hely amit látni szeretnék: Peru, Chile, Egyiptom, Ethiopia, Törökország, Mexikó, Kaukázusi országok, Izland, Pakisztán, Észak-Korea.


Vietnám tényleg nagyon szép de ott élnek a legaljasabb emberszerű lények a földön.


És ha csak egy országra lenne lehetőség akkor Indonézia, veri az összes országot a földön.

2014. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam a bakancslista (szó szerint és képletesen) ahová még el kell mennem:


Egyiptom - de hosszabb barangolásra, legalább 1 hónap. Sajnos a jelenlegi politikai é biztonsági helyzet nem a legkedvezőbb arrafelé.

Törökország - egy laza körutazásra (az idén remélem meglesz)

Anglia - Különös tekintettel Skóciára, de Wales is érdekel

Franciaország - északi részek (ez lesz jövőre)

India - eddig a keleti részen jártam (Maharashta, Goa), hátra van az összes többi :)

Izrael - no comment

USA és Kanada - körutazásra

Argentína és Chile, és úgy általában Dél és Közép-Amerika

Libanon - Imádom a libanoni konyhát :)

Szíria - majd ha egyszer nyugalmasabb lesz arrafelé a helyzet, feltéve hogy marad még az országból valami :(

Dél-Afrika


Ahol voltam, és mindenképpen ajánlom másoknak is:

Italia (sempre) - gyakorlatilag minden. Én talán jobban kedvelem egy kicsit a Délt mint az Északot, de igazából az északi részen is vannak kihagyhatatlan helyek, rögtön hozzánk közel pl: Velence. Olaszországot második, választott hazámnak tartom. Minden fontosabb városában voltam, és minden tartományban. Mindenképpen külön is kiemelném Szicíliát, és az Eoli szigeteket, Firenzét, Pisat, Assisit, és hát Rómát...

Indiában Goa állam - Magyarországon sokan azt sem tudják, hogy létezik, pedig egy gyönyörű helye a világnak. Fantasztikus tengerpartok, gyönyörű koloniális építészet.

Franciaországban Provance és a Cote d'Azur, és természetesen Párizs

Spanyolország - Barcelona, az Alhambra, Toledo

Görögország - Valamiért nekem Görögország a csavargást jelenti. Többször voltam ott, és minden alkalom nagy kirándulásokba, túrázásokba, egyáltalán folyamatos mozgásba torkollott. Szóval nekem Görögország nem egy nyugodt üdülőhelyet jelent, hanem magát a felfedezést.

Németország - Kevesen írják választott úticélnak, pedig rengeteg a látnivaló, Berlin, Köln, München, a bajor kastélyok

Benelux államok - munkám miatt többször is voltam ebben a térségben, gyakorlatilag végigjártam a fontosabb városokat. Nekem valamiért Belgium jön be, pedig nem tipikusan turista célpont. Egyszerűen a hangulata remek az országnak, és persze a gasztronómia! De lehet, hogy a kettő összefügg :)


Néhány város, még amit látni kell:

Prága - no comment

Krakkó - a műemlékek persze, de itt is a város hangulata fogott meg

Dubrovnik - abszolút kihagyhatatlan. Ha valaki elmegy Horvátországba Dalmáciáig, onnét már nem olyan nagy távolság, mindenképpen szánjon 1-2 napot Dubrovnikra

Mostar - ua. mint Dubrovnik. Annyi honfitársunk megy Horvátországba, a dalmát üdülővárosoktól Bosznia és Mostar néhány órás autózásra van csak.


Üdülőhelyeket szándékosan nem írok, mert azok nem bakancslistások. Üdülni (semmit tenni) a Balatonnál ugyanúgy lehet, mint a horvát tengerparton vagy a Cote d'Azure-ön.


A francba. még több van hátra, mint amit teljesítettem, pedig már leéltem életem felét :) Sietnem kell! Csomagolni

2014. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!