Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki Írországban lakik? Válaszolna pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Utazásszervezőként végeztem, angol középszintű nyelvtudással rendelkezem, és nyelvtanulás és jobb élet reményében szeretnék külföldre költözni, de Anglia annyira nem fogott meg, ezért Írország és Skócia között gondolkozom, viszont Írország jobban tetszik :) Lenne pár kérdésem, például hogy idegenforgalmi szakma ott mennyire keresett, eltudnék helyezkedni utazásszervezőként, illetve hogy mennyi kezdőtőke kell ahhoz, hogy valaki odaköltözzön (és ha költözök, melyik városba) Tanácsokat, mindenféle tapasztalatot is várok :)

Előre is köszönöm



2014. aug. 11. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Írország halott munkavállalási szempontból a válság óta. A lehető legrosszabb választás, mint kivándorlási célpont. A végzettséged sem egy felkapott, így maximum a tipikus munkák jutnának, mint takarítás, mosogatás, jó nyelvtudás esetén esetleg pincér, recepciós, de ezekkel sem lennél túlfizetve. Dublinban egy elfogadható minőségű pici lakás 1000-1100 €+rezsi. Vidéken olcsóbb, de ott meg még annyi munka sincs mint Dublinban. Skócia már jobb választás lehet, de arrafele is elég gyér a munkalehetőség. Angliát nem tudom miért veted el, gyakorlatilag az egyetlen opció annak, aki tud angolul. Angliában már több, mint 1 éve folyamatosan csökken a munkanélküliség, felpörögtek a dolgok, és ezt érezni is lehet a mindennapokban is.
2014. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és a felvilágosítást is :) Angliát azért szerettem volna kihúzni a listából, mert úgy hallottam, az ottaniaknak már elegük van a magyarokból (?) bár ezt is egy ott élő ismerősöm mondta,nem tudom mennyire igaz. Ha mégis oda mennék, akkor sem Londont választanám, talán egy kisebb várost, vagy nem is tudom..:) Szerinted mennyi kezdőtőkével kellene nekivágni?
2014. aug. 12. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

én is el akartam menni (volt 4 m ft-om), de végül itt vettem lakást a napokban pesten.


én, ha dobbantottam volna, nem angliába mentem volna, hanem oda, ahová az angolok menekülnek a bevándorlók elől :D pl. hollandia :))) teljesen élhető ország, és nagyon eu-mobilitásbarát.

2014. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző voltam. nemrég az rtlen volt egy bedőlt lakáshiteles sorozat, ahol voltak, akik, ki akartak külföldre menni munkavállalás miatt. nekik mondta a tanácsadó németországi munka esetén, hogy alsó hangon 400 e ft-tal menjen ki. de ez sztem londonban bakfitty, london irtó drága.
2014. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!