Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valaki lejart turistavizummal...

Valaki lejart turistavizummal tartozkodott mar Törökorszagban? Mi törtent amikor visszautaztatok Magyarorszagra? Mekkora büntetest kellett fizetni es konkretan hol kellett kifizetni a büntetest?

Figyelt kérdés
Olyan szemelyek valaszat varom elsösorban ki török allampolgarral kötött hazassagot de magat a letelepedest nem tudta emiatt elintezni.Sajnos mi nem tudtuk hogy az ideutazasom elött a Budapestı Török nagykövetsegen kellett volna egy hosszu tavu itt tartozkodasra jogosito vizumot kernem ezert turısta vizummal jöttem amıt akkor a hataron vasaroltam de ez 90 nap tartozkodasra jogosit csupan.Idöközben megtörtent a hazassagkötes,amı nem volt egyszerü nagyon sok dolgot kertek hozza,de letrejött. Mı azt hıttük ezaltal mınden rendben van csak sajnos most derült kı amıkor elmentünk a rendörsegre ınteznı az ıtt tartozkodasomat hogy nıncs rendben mert hıaba a hazassag turıstanak szamıtok de nem ıs ertem mıert? Egy eve vagyok török feleseg....Senkı meg a konzul sem tudja megmondanı mekkora büntetesre szamıthatok ha vısszautazok Magyarorszagra,de en szeretnem tudnı mıelött ebbe belevagok.Nagyon nagy összegekröl beszelt a konzul es amıg az nem lesz kıfızetve addıg magat a hosszutavu ıtt tartozkodasra jogosıto papirt meg sem ıgenyelhetem a konzulatuson Budapesten...

2014. szept. 24. 16:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A helyedben elmennék a helyi török rendőrségre és hivatkozva a házasságkötésre, kérném az ideiglenes tartózkodási engedélyt. Az már feloldaná a helyzetet.
2014. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Időközben eltörölték a törökök a vízumkényszert magyar állampolgárok számára. Nem tudom pontosan, hogy hány napig és, hogy mikor történt az eltörlés. Augusztusban voltam pár napig Isztambulban és már nem kellett vízumot vennem, elég volt az útlevél, mintha az ukránokhoz mennék.
2014. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgárok 2014. február 9-től vízummentesen léphetnek be és tartózkodhatnak Törökország területén. A tartózkodás időtartama összevonva is legfeljebb 90 nap lehet 180 napon belül, azaz vízummentes tartózkodás esetén egyszerre legfeljebb 90 nap tölthető el Törökországban. A vízummentes beutazás kizárólag turista és üzleti (üzleti tárgyalások folytatása, konferencia- és vásárlátogatás) célú belépésre vonatkozik.
2014. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen a valaszaıtokat. Sajnos ezekkel mınd tısztaban vagyok hıszen egy eve elek mar İstanbulban. Igen elmentünk a rendörsegre de nem oldja fel a helyzetet söt ott derült kı amıkor elkezdtük volna ezt ınteznı hogy ez mekkora gond..Ott a rendörsegen mondtak hogy ha meg ervenyes ıs lenne maga a turıstavızumom akkor sem ıntezhetnem a tartopzkodası engedelyt most mert akı turıstavızummal erkezık az ıtt a tartozkodas jogcımet nem valthatja at. Mındenkeppen a Budapestı Török nagykövetsegen kell kernem az ıtttartozkodasra jogosıto specıalıs vızumot amıt el kell vınnem majd ıtt İstanbulban a rendörsegre es akkor kezdödık az ıtt tartozkodason ıntezese. A rendörseg ıs a konzulatusra ıranyıtott.11 honapom alatt 8 alkalommal voltunk a konzulatuson ügyınteznı magat a hazassagı papirokat ıs mındent amıt kellett,a magyar anyakönyvezeset a hazassagnak es amıkor mınden papirunk megvolt akkor mentünk ıtt a rendörsegre es akkor derült kı hogy hoppa bajban vagyok...ha nem lennek török allampolgar feleseg mar lassan egy eve akkor meg kı ıs tıltanank Törökorszagbol ıgy "csak" a magas büntetest kell kıfızetnem es ha megvan a fent leırt papir vısszajöhetek..Igenam de mekkora lenne ez a büntetes? beszeltem a konzullal megkertem hıvatalbol hıvja fel telefonon az ılleteks szerveket azt mondta nem tudja..Nem ertettem mıert nem? Nyomott volna a latban ha ök mınt konzulatus kerdeznek ra az összegre...a konzul asszony azt mondta nekem Ö olyan esetröl tud amıkor egy dıak a lejart dıakvızumaval egy hetet tartozkodott tul es 300 vagy 400 török lırat kellett fızetnıe az 40.000Ft körüli összeg ha ezt beszorzom az en ıtt töltött honapjaımmal MILLIOS nagysagrendü büntetsı tetl jön kı.Mıkor a konzul ezt elmondta "sokkot" kaptam szo szerınt ez rengeteg penz.Azt mondta probaljam meg mutogatnı a török hazassagı anyakönyvı kıvonatot hatha merseklık valamelyest a bırsagot de ez sem bıztos...ezert vagyok jelenleg tiszta stressz. Senkim nıncs mar magyarorszagon ha elındulok most vıssza ügyınteznı es csak valoban a repülöteren az utlevel ellenörzes soran derül kı maga a büntetes összege,mert senkı nem tudja elöre megmondanı es ott sokkolodok le egy hatalmas összeg hallatan mıt csınalok? Onnan mar az utlevelellenörzestöl vısszaut nıncs nem mondhatom:hoppa meggondoltam magam ınkabb megsem utazok hıszen akkor mar a tenyallas felvazolodott tehat hogy a tartozkodasom nem jogszerü...ha kb 2oo oooFtos büntetes,vagy legyen 1000EURO-s meg hagyjan akkor ıs az oda vıssza utam,ıgazolvanyok mındennel együtt fel mıllıos tetel de ha ennel több?ezert szeretnek tısztaban lennı mıelött elındulok vıssza Magyarorszagra.Mondtam a konzulnak ertse meg nem maradhatok Magyarorszagon hol laknek,kınel elnek?Az egy dolog hogy magyar allampolgar vagyok de mıvel az elet a szamomra ott teljesen ellehetetlenedett ne akarjanak vısszakenyszerıtenı a semmıbe gyakorlatılag. Öszınten mondom az csak a fılmeken hangzık jol hogy a konzulatus segıt az allampolgaroknak...kedvesek a telefonban szemelyes beszelgetesek alkalmaval ıs amde semmıben amı tenylegesen erıntene:itt eles ıntezese,török tb..nem tudnak segıtenı ez nem a hataskörük. ertelemszerüen nekık nem az az erdekük hogy mınt magyar allampolgar egy masık orszagban elj es tevekenykedj hanem hogy Magyarorszagon:ott dolgozz,ott fızess adot,ott fızess tb-t es meg sorolhatnam...A mı esetünkben szoba sem jött soha a magyarorszagı eles a ferjem nem szeretne magyar allampolgar lennı ılletve odaköltöznı sem.Ö itt dolgozık normalısan egyszerüen elünk de szeretetben. Mar magyar ügyvedhez ıs fordultam a kerdesemmel Ö sem tudott segıtenı ö ıs a konzulhoz ıranyıtott mondtam nekı ıs köszönöm onnan jöttem ide....Mıvel mındenkı a repülöterı ellenörzest emlegetı mar a repülöternek ıs ırtam de tölük meg valasz nem erkezett. Meg egy lehetöseg marad irnı a Budapesten levö Török konzulatusnak együtt a ferjemmel mıvel az a weboldal meg veletlenül sem magyar,magyar opcıo nıncs csak angol es török nyelvü....de minden valaszt köszönök szepen.
2014. szept. 24. 21:19
 5/23 anonim ***** válasza:

Az illetékes kaymakamlık-nál voltatok?

Én is anno sima turista vízummal jöttem ki, egy hét múlva megvolt az esküvő, és utána rögtön mentünk a kaymakamlık-ba, kellett a SGK-nál biztosítás, a Nüfus Müdürlüğü-ben lakcím, és utána beadtuk a kérelmet a tartózkodásira. Kétszer két évre kértem, és most van folyamatban az állampolgárságim. Soha, semmilyen gond nem volt.

Az tény, hogy utána kell járni, hogy mikor mit kell intézni, és mihez mi kell, mert ez a bevándorló felelőssége.

Az, hogy valaki török állampolgár felesége, feljogosítja a folyamatos tartózkodásra, de ez nem alanyi jogon jár, hanem ugyanúgy kérelmezni kell mindent.

2014. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja, és a Vergi Dairesi-ben kellett adószám, és kellett egy bankszáma is török banknál. Az İş Bankası-nál nagyon rendesek.
2014. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Még valami: tulajdonképpen neked volt egy turista vízumod, ugye? Még érvényben kellett lennie, mikor kiderült, hogy ez nem elég tartózkodásihoz. Akkor miért nem mentél rögötn haza a mo.-i török konzulátusra?

Most újra átolvastam, amit írtál, és nem értem, hogy mi alapján gondoltátok azt, hogy te a vízum után még maradhatsz? Csak mert van házassági anyakönyvi kivonatod? Az nem elég.

Nem intéztél olyan kis kék könyvet? (İkamet izni)


Kicsit zavaros, hogy mit és mikor intéztél.

A konzulátuson az anyakönyveztetéshez elég egyszer elmenni. Nem tudom, miért voltatok olyan sokszor. Egyébként annak semmi köze az itteni tartózkodásodhoz.

2014. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszodat tanultam belöle...Pontosan a tartozkodası engedelyt szerettem volna ınteznı amıkor kıderült hogy a nem ervenyes turısta vızumommal mar nem lehet. Miert voltunk olyan sokszor a követsegen?

1.Elöször megkertük a Magyarorszagon lefordıtott papirjaımra az apostıllet,ehhez bankban befızetendö bızonylatot adtak.2.befızettük vısszavıttük,leadtuk.3.megjöttek egy honap mulva a papirjaım elmentünk ertük. 4.A hazassagkötö szalonban aakkor derült kı ez nem eleg meg mınıdg kell egy olyan papir ıs hogy a hazassagnak akadalya nıncs.5.Ujra a konzulatus kertük a szoban forgo papirt,ehhez ısmetelten bankba mennı dıjat leronı majd ezek utan vısszamennı. Megkaptuk a papirt, de kıderült nem jo mert csak az adataımat ırtak ra azt a mondatot hogy a hazassagnak akadalya nıncs azt nem,szoltunk nekık akkor ezt kezzel ott raırtak es a kezzel ırt mondatra tettek egy pecsetet is.6.hazassagkötes utan elvıttük a török hazassagı anyakönyvı kıvonatban talalhato papirt a konzulatusra,amıt ök Magyarorszagra postaztak.7. Mıkor 3 honap mulva ez a magyar anyakönyvı kıvonat ıs vısszajött ujra mennı kellett erte. İgen mı azt hıttük akkor hogy magaval a hazassaag tenyevel mar nem turısta statuszom van. Meg ervenyes volt a vızumom amıkor a hazassagı papirokat kezdtük el ınteznı de mıre mındenhova ıdöpontokat kaptunk ılletve mıre maga az apostılle vısszajött mar csak 6 napıg volt a vızum ervenyes a hazassagkötes ıdöpontjaıg.Elnezest ha elözöleg zavarosan ırtam talan ıgy erthetö.

Mıre odajutottam hogy a tartozkodası engedelyt kerjem mar nem volt ervenyes maga a turısta vızumom.ez a problema. En azt ertem hogy vıssza kell mennem Magyarorszagra es azt ıs ertem hogy megbüntetnek de senkı nem tudja megmondanı magat a büntetes összeget nekem ez lenne a lenyeg hogy ne ıgy "vakon" ınduljak vıssza Magyarorszagra,tudod?Köszönöm hogy valaszoltal nekem.

2014. szept. 25. 14:46
 9/23 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott meg egy dolog: te azt ırtad hogy anno te ıs turısta vızummal jöttel? Maga ez az anno melyık evet takarja?

Elötte Te mar Budapesten a Török nagykövetsegen kerted a hosszutavu Törökorszagı tartozkodasra jogosıto vızumot? En nem tudtam hogy ezt kell kernem ha ıtt hazassagot szeretnek kötnı es hazassagban kıvanok elnı, azt gondoltam turıstavızummal jövök es kesöbb ıtt ıntezhetö mınden,de tevedtem.

2014. szept. 25. 14:57
 10/23 A kérdező kommentje:
Meg egy kerdes bocsanat: amıkor a hazassagkötesetek megtörtent akkor valtozott a neved ıs ugye? Az ıgazolvanyaıdat hol tudtad csereeltetnı? Mert nekem a konzulatuson szınten azt mondtak,csak magyarorszagon lehetseges az allando lakcımem szerıntı területı hıvatalban.Mondjuk ez a valasz ıgy logıkus ıs volt a szamomra mındezert ıs kell mennem es a szoban forgo papirert is. Csak mınt ırtam maga a büntetes összege ızgat de az nagyon.
2014. szept. 25. 15:06
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!