Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen érveket tudnátok...

Milyen érveket tudnátok felsorolni Magyarországon maradás mellet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt, hogy mért jó, hogy itt fizetnek adót, milyen előnyökkel jár, hogy hosszútávon itt maradnak, nemzeti identitás, akár a külföldön élés hátrányaira is.
2014. szept. 29. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
nincs ilyen
2014. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Család, rokonok, barátok közel vannak.
2014. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

-Itt van a családod/barátaid,

-Az anyanyelveden beszélnek az emberek, tehát könnyebben beilleszkedsz új társaságokba,

-Külföldön nincsen "magyaros" gasztronómia :)

2014. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Valodi ferencesrendi szerzeteskent elhetsz, foldi javakra nem lesz gondod!


Nem lesznek idoskori gondjaid mert a magyar egeszsegugy hamar veget vet nekik!

2014. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Én ledolgoztam otthon 25 évet. Azt hittem, hogy lassan utolérjük a nyugatot. Nem sokban jutottunk előre a szocializmus vége óta. Sajnálom, de nem bírtam tovább. Most Angliában dolgozom. Nagyon sok minden jobb és olcsóbb. Ingyenesek a gyógyszereim, amiket életem végéig kell szednem. A kórház légkondicionált. Tele van magyarral, ha akarod, ha nem. A fizetésedből több mindent tudsz venni. Van jövőképed!


Dehogy megyek vissza a múltba!!!


45F

2014. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk nagyon nem mindegy hogy ki hol el MO-n. Eg es fold a kulonbseg pl egy borsodi falu, meg egy nyugati hatar melletti varos kozott.


Ami viszont altalanossagban elmondhato a kulfoldon eles hatranyairol:


-messze van a csalad, baratok

-sokan soha nem fogjak otthonuknak erezni az adott helyet, evek utan is honvagyuk van


Sokan vannak akik kulfoldre mennek a penz miatt, de kesobb rajonnek hogy a penz nem minden. Azt az elveszett idot amit nem a szeretteinkel toltunk nem lehet kesobb penzen megvenni. Ha az apa nem halhatja a gyereke elso szavait, vagy nem lehet a beteg anyja mellett amikor kell azt mar nem lehet kesobb visszahozni semennyi penzzel sem.

2014. szept. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

> messze van a csalad


Az a jó! De mennyire! Tudnád mi megy szüleimmel te is a világ végére menekülnél.


> sokan soha nem fogjak otthonuknak erezni az adott helyet, evek utan is honvagyuk van


Leírtam már itt: ahányszor kimozdulok Vancouverből mindig honvágyam van, ez tény. Magyarország hiányzik a csudának.

2014. szept. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindössze egyetlen egyet, a legfinomabb kaják magyarok.
2014. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7#, azert azt ne mondjuk hogy az az altalanos amit te erzel. Normal esetben az embernek az a kozeg hianyzik ahol felnott, ahol ismer minden bokrot, ahol a gyerekkori baratok, csalad van. Ott erzi magat otthon.

En mikor hazalatogatok akkor van egy "otthon vagyok" erzesem. Ismer a taxis, a sarki boltos, a tanar, tudok az anyanyelvemen kommunikalni, varnak a haverok, a csalad.

Azt hogy neked ezek nincsenek meg ertem, de nem ez az altalanos.

2014. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!