Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliában egy bizonyos megkere...

Angliában egy bizonyos megkeresett összege (munkaóra) alatt nem kell adózni, és ezt a lehetőséget szeretném kihasználni h egyetem mellett részidőben (nem túl lépve a keretet) több pénzt keressek. Ez lehetséges, vagy van valami buktatója?

Figyelt kérdés

2014. dec. 29. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
évi 10.000 fontig nem vonnak adót.
2014. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
9.400
2014. dec. 29. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:
10.000
2014. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10 ezer a határ ;-) Olvasd el: [link]
2014. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valóban, egy évvel le voltam maradva..de a kérdésre nem kaptam választ.
2014. dec. 30. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értem milyen buktatója lehet? Mire gondolsz? Amikor munkába állsz, egy nyomtatványon nyilatkoznod kell, hogy abban az adóévben dolgoztál-e már. Amennyiben még nem és vélhetőleg nem is fogod elérni a 10 ezer fontot az adóév végéig, úgy automatikusan besorolnak 1000L adósávba, ezt az első payslipen tudod ellenőrizni. Ha véletlenül mégsem jó adóssávba kerülsz, akkor fel kell hívnod a tax office -t, ők majd átsorolnak. A véletlenül levont adó pedig adóév végén visszajár.
2014. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi... És ha az adott adóévben már dolgoztam magasabb fizetésért, akkor át leszek sorolva amint 10.000 alatt keresek vagy az adóév végén kapom meg a levont összeget?
2014. dec. 31. 05:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az adott adóévben már dolgoztál, akkor le kell adnod munkába állás előtt az előző munkahelytől kapott P45 formot, ezen az új munkahely látni fogja, adózás szempontjából hogyan állsz az adott évre, így ha vélhetőleg még így sem fogod elérni a 10 ezer fontot, akkor már év közben nem vonnak adót. Ha viszont mondjuk az előző helyen Fizettél adót, mert magas volt a béred, de csak rövid időt dolgoztál ott, és a teljes évre nem lesz meg a 10 ezer font, akkor most majd nem kell adóznod, és az előző helyen levont összeget pedig majd adóév végén kapod vissza.

Mivel áprilisban ér véget az adóév, így a túlfizetett összegre június hónapban számíts. Remélem érthetően sikerült leírnom.

2014. dec. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen.
2014. dec. 31. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!