Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Törökországba D-típusú vízumot...

Törökországba D-típusú vízumot Magyarországon a Török Konzulátuson vagy Törökországban a Magyar Konzulátuson kell kérni? Vagy lehet mindkettőn?

Figyelt kérdés
Kiutazás előtt kell elintézni vagy kimegyek (turistaként vízummentesen lehet) és ott elintézem?

2015. jan. 27. 23:54
 1/3 PetraBee ***** válasza:

Ha szeretnel hosszabban (180 napon belül 90 napot meghalado mertekben) Törökorszagban tartozkodni, ahhoz a török hatosagoktol kell engedely kerni, nem a magyartol.

Tehat a budapesti török nagykövetsegen vagy a Törökorszagban az hivatalban tudsz ezzel kapcsolatosan ügyet intezni. Utobbiban persze nem tudnak magyarul, de meg angolul sem nagyon, tehat erdemes mar kiutazas elött, otthon megszerezni a szükseges papirokat - ha lehet.

Erröl kerdezd meg öket:

[link]

06 1 478 91 30 (Consulate Section)

2015. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

SZİA

NEM,egyaltalan nem tudsz ıtt ılyet ınteznı Törökorszagban ugyanebben a cıpöben vagyok ugyanıs en ıs :(

KIZAROLGA a Budapesten talalhato török nagykövetsegen amely az Andrassy uton talalhato fogsz tudnı D tıpusu vızumot ınteznı,ez 30 napıg ervenyes vızum es amıkor ıdejössz Törökorszagba akkor azonnal menned kell a rendörsegre a külföldıekkel foglalkozo reszlegre ahol ezzel a tıpusu vızummal ındıthatod el a tartozkodasıkerelmedet.Gondolom hazassagot akarsz kötnı vagy ılyesmı ugye? NE gyere turıstavızummal ugyanıgy voltam en ıs. Turıstavızummal jöttem, mar a völegenyemhez,közben hazassagot kötöttünk,de az ıs annyıra bonyolult olyan sok papirt fognak töled kernı hogy ha erdekel leırom szıvesen kesz horror es rengeteg penzbe kerül.A hazassagkötesünk elött 5 nappal lett kesz mınden papirom,megvolt a hazassag,es mı azt hıttük mınden rendben van,közben honosıttatuk ıs a hazassagot a konzulatuson keresztül es utana mentem a rendörsegre az ıtt tartozkodası engedelyt ınteznı akkor jött a sokkhatas,hogy nem lehet.Lejart közben a turıstavıozumom,abszolut senkıt nem erdekel hogy van hazassag vagy nıncs,van török ferjed vagy nıncsen,de ha meg ervenyben ıs lett volna a vızumom akkor sem ıntezhettem volna mert maga a tartozkodas jogszerüsege ıtt helyben nem valthato at tehat a turısta statuszbol nem lephetsz at masıkba ..En sokkot kaptam egy az egyben. Vıssza kell mennem magyarorszagra ügyınteznı ezt a D tıpusu vızumot majd hatalmas büntetest kell fızetnı az orszag elşhagyasakor es amıg ez kıfızetve nıncs addıg meg sem kapja az ember a D tıp.vızumot,tehat vagy van rengeteg penzed es kıfızeted vagy maradnı kell magyarorszagon 5 even keresztül nem lehet vısszajönnı Törökorszagba.kerdezem en: 5 ev külön melyık hazassag bırja ezt ıgy kı?

Elötte en mındent elolvastam otthon a papirjaımat fordıttattam ugy jöttem ıde de komolyan monodm nekem nem volt ıgy egyertelmü ez a masık tıpusu vızum dolog en azt hıttem jövök es nem gond hogy turıstavızummal jövök ha utana megvan a hazassag akkor rendezhetünk mındent.Nagyon sokszor voltam a konzulatuson ıs,mondtam hogy turıstavızummal jöttem egy szoval senkı nem mondta ott sem nekem hogy ez nem lesz jo a tartozkodası engedely kıvaltasahoz./ 8 alkalommal voltam a konzulatuson pontosan../ es utana amıkor a rendörsegen ezt mondtak nekünk es ujra beszeltem a konzulatussal akkor mondta a konzul mıert nem kerdeztem meg elöbb? Mondtam nekı hogy hat fel sem merült ez bennem hogy ez ekkora gond lehet. Közben ıtt megısmerkedtem magyar növel akı peldaul 3 evvel ezelött turıstavızummal jött utana mındent tudott ıtt ınteznı a hazassag utan ıgenam de közben valtoztak a szabalyok, honapokıg tart amıre mınden papir elıntezödık a hazassaghoz,mınden hova ıdöpontok kellenek,varaozas stb..de mondom leırom ha arra keszülj es kösd fel a gatyadat no meg a penztarcatokat ıs..Üdv neked.

2015. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kerubin válasza:

Engem pont a Budapesti Nagykövetségről irányítottak Ankarai követségre ahol szintén beszéltek magyarul .

Kissé nehézkes volt ,de tudtak tájékoztatni ami miatt telefonáltam

2015. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!