Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Horvátországba megyünk idén...

Horvátországba megyünk idén nyáron, párommal a határon miket lehet át vinni és haza hozni?

Figyelt kérdés
Miket vihetünk át a határon, élelmiszer stb stb. Illetve hazafelé szeretnék hozni magunknak is illetve ajándékba is tengerpartról homokot, ezt mibe tehetem, vagy hazafelé át tudom hozni? Illetve tengeri csillagot? Illetve mit hozzunk ajándékba egy 8 éves kislánynak?
2015. febr. 10. 14:48
 1/3 demonlord90 ***** válasza:
Mivel nincs már vámhatár (Horvátország EU-tag) szinte bármit behozhatsz, ami nem illegális vagy kereskedelmi mennyiségű (bár kétlem, h 90 liter bornál, 110 liter sörnél vagy 40 doboz ciginél többet akarnátok hozni fejenként) :) Homokot is nyugodtan hozz, amiben praktikusnak látod, szerintem tengeri csillagot is (mi még régen tengeri sünöket hoztunk Bulgáriából 2 határon át). Ajándékot pedig biztos találtok majd kint :)
2015. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sose voltam még külföldön ezért nem tudom. Annyuéknak van már ötletem de a hugomnak semmi, hogy mit kéne hozni, de biztos találunk valamit. 5napra úgy hogy félpanzió lesz mennyi költőpénzt vigyünk kb?
2015. febr. 10. 15:32
 3/3 anonim válasza:
Tengeri csillagot nem biztos,hogy tudsz majd szedni,sztem a kiskereskedők már kiszedték az összeset :D De árusoknál potom pénzért tudsz majd venni :) Mi tavaly voltunk,és idén is ugyanoda megyünk vissza :)
2015. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!