Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Autóbérlésnél milyen autókat...

Autóbérlésnél milyen autókat kaptatok eddig?

Figyelt kérdés
Ugye mindenhol az van kiírva a foglalós oldalakon, hogy ilyen meg olyan fajta VAGY hasonló. Ez azért elég tág fogalom. Ford Focusból pl. adhatnak egy 14 éves, széthajtott csotrogányt is vagy adhatják a legújabb modellt is, jó műszaki állapottal. A képeken persze mindenből új modellek vannak, de nem tudom, mire számíthatok és mennyire éri meg esetleg magasabb kategóriájú autóért fizetni. 11 napra kell az autó, sok km-re, így nem mindegy, hogy milyen autót kapunk, elsősorban az állapotát tekintve. Mik az eddigi tapasztalataitok, kb. mire számíthatok etéren? Spanyolországban foglalnánk amúgy az autót.
2015. febr. 19. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz Bp-en vagyok, de itt van a munkahelyemen egy Autóbérbe adó cég, szinte vadi új minden kocsijuk 2-3 évesek max. Toyota,Ford,Bmw-k. De nincs benne tapasztalatom, a mellettem ülő kollégám robogót bérelt Balin. De egy komoly kölcsönző cég nem hiszem, hogy rosszat árul, itt is rendszeresen szervizelik a kocsikat.
2015. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En tavaly voltam Spanyolban, Gran Canarian es a legolcsobb autot, egy corsat akartam kihozni, de foglalt volt. A tulaj ugyan azert az arert odaadott egy gyonyoru fekete seat leon 2.0 turbo dizelt. Van ilyen is.
2015. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az autokereskedesek szerte a vilagon (mar azok akik adnak magukra valamit) mind vadiuj vagy 1-2 eves autokat tartanak a flottajukban. Nem talalsz olyan neves kolcsonzot, aki kiad neked berbe egy 14 eves sz.rt!


En kulfoldon elek es rengeteget bereltem az evek alatt es eddig mindig vagy vadiuj (ertsd par ezer km-t futottat) vagy max 2 eves autot kolcsonoztem: Dodge Avenger, Nissan Altima/Sentra/Maxima, Toyota Tacoma (truck)/Camry, Dodge Ram (truck), Ford Escape, Chevy Cruze/Impala, es egyszer egy Ford Mustanghoz is volt szerencsem (persze nem a V8 verziohoz :(


Ha neves cegtol rendelsz, akinek tobb irodaja is van szerte az orszagban, akkor teljes biztonsagban elindulhatsz mert az autok tokeletes muszaki allapotban lesznek, de ha megis lerobban a vas, a legkozelebbi iroda majd erted megy es viszik a cseret.


En mindig kerek kedvezmenyt. Mindig! Eddig a kb. 50 kolcsonzesbol max 5-8 helyen nem adtak semmi kedvezmenyt, de sosem art megkerdezni. Vagy kedvezmenyt adnak, vagy egyel nagyobb kategoriaju autot, vagy ingyen GPS-t.

A Mustangot pl. ugy hoztam el, hogy a szulinapomra valo tekintettel probaltam alkudozni az arbol es a csavo azt mondta melyik kell? Es korbemutatott az udvaron. Volt minden szem szajnak ingere de a Mustangot nem hagyhattam ott ;) es a legkisebb kategoriaju auto araert elhozhattam a pacit!


Fontos, hogy mielott alairod a papirt, jard korbe a kocsit es minden apro karcolast, felni leverest, horpadast jelolj be, mert ha nem teszed, a kolcsonzo kesobb rajtad probalhatja leverni a javitasi koltsegeket.


Ha van hitelkartyatok, hivjatok fel a bankot es kerdezzetek meg, hogy adnak e valami extra biztositast berautora. Nemely kartyakiado (visa/mastercard) ad vmit, ami esetleges balesetnel segitseg lehet, nem art tudni, hogy mi van.

2015. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából azért tartok a érléstől, mert a testvérem párja már bérelt autót Magyarországon és konkrétan egy 20 éves csotrogány volt agyonhajtott gumikkal.
2015. febr. 19. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Europcarnal béreltünk már többször, felében nagyobb kategóriájú autót kaptunk, mint amit kértünk. Volt hogy 2 hónapost, max 2-3 év körüli autót kaptunk. Zömmel Olaszo., Franciao-ban. Sose volt velük semmi gond.
2015. febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Külföldi oldalakon nagyon rossz minősítéseket kapnak az olcsóbb árkategóriájú kölcsönzők, de a drágábbat meg nem szívesen fizetnénk ki. Mennyire kell tartanunk attól, hogy sérült, koszos vagy rossz műszaki állapotú kocsit kapunk? Mert pl. német oldalakon rengeteg panaszt látok.
2015. febr. 24. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!