Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Létezik ilyen hely a Földön?...

Létezik ilyen hely a Földön? Ha igen, hol van?

Figyelt kérdés

Olyan helyet keresek, ahol egész évben minden nap 36-38 fok van nappal, éjszaka pedig 15-20 fok. Az eső ritkán essen, és leginkább éjszaka, de a zöld növényzet maradjon meg a körülötte lévő tenger vagy óceán vize miatt. Aggrasszív veszélyes, és mérgező állatok ne legyenek egyáltalán, ahogy sok bogár se. A környéken ne legyen nagyváros, se gyár, se semmilyen hulladéklerakó, vagy tároló, ami szennyezhetné a környezetet. A szél se fújjon erősen, viharok se legyenek, a nap szinte mindennap süssön. Legyen egy homokos tengerpart, ahol legalább 50-100 méterig még elég sekély a tenger, illetve lehessen fürdeni a vízben (ott se legyenek ragadozók vagy mérgező élőlények).


Van ilyen hely a Földön, ahová legálisan ki lehet költözni, vagy nyaralóként fenntartani, és akármikor kiutazni? Kb mennyi pénz kell hozzá, hogy oda házat építsen magának valaki? De azért szeretném ha a lakhelyem sem az ottani modern kórháztól, sem a tűzoltóktól, sem a bevásárlóközponttól ne legyen távol.


2015. márc. 17. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Építs egy bioszféret teljesen elszigetelve a környezettől, az pont ilyen.


Egyébként nem létezik ilyen hely. Eléggé nonszensz elképzelés ennyi paramétert elvárni, pláne, hogy a legtöbb önmagában sem létezik a bolygón, nem hogy így együtt...

2015. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 schocko ***** válasza:
36-38 fok az nagyon meleg...ahol tenger van, ott szél is fúj, de lehet azért egy védett öböl...viharok mindenhol vannak...elvárásaidnak legjobban egy élményfürdő felel meg...költözz be valamelyikbe...
2015. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ismered azt a mesét arról a lányról,aki vitt is ajándékot meg nem is,szőke is volt meg nem is......stb stb!na a kérdésed pont ugyanez a kategória.........menjél pihenjél le egy kicsit,azt akkor álmodozzál ilyen nem létező helyről....
2015. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A hentes úrnak teljesen igaza van, de én tudnék neked egy ilyen helyet ajánlani. A tippért 100 ezret kérek, a telek maga 5 millió. Angol fontban...
2015. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"36-38 fok az nagyon meleg"


Igen, és én a nagyon meleg klímát szeretem. Azért sajnálom, hogy nincs ilyen. A világ vezető szervezetei, leggazdagabb emberei legalább csinálhatnának egy ilyen helyet. ha nem is nekem, de legalább saját maguknak, hogy elmondhassuk büszkén: "van ilyen hely a Földön".

2015. márc. 17. 16:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Amint tudjuk kontrollálni az időjárást, máris :D
2015. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez de beteeeeeg :DD


Én arról szoktam álmodozni, hogy még az én életemben el tudunk menni idegen bolygóra, ahol lesznek mindenféle idegen állatok amiknek nagyon finom a húsuk és a Földre importáljuk majd a jó szaftos űrlénysteaket. NyamNyam a nyálam elcsöppen. És azon a helyen olyan gombák és hagymák nőnek amik százszor olyan finomak, mint az itteniek, és a steak mellé az lesz a köret.

2015. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kerdesedbol arra kovetkeztetni, hogy nagyon fiatal vagy es meg nem vegeztel az iskolai tanulmanyaiddal, mert ha tanulnal foldrajzot/biologiat, tudnad, hogy bizonyos eghajlatok bizonyos jelensegeket produkalnak. Ahol bazi meleg van napkozben es sut a nap, ott getzi hideg van ejszaka (pl. sivatag), vagy minden nap esik az eso (dzsungel). Ha szep zold fak arnyekaban akarsz husolni, elengedhetetlen, hogy elolenyek legyenek a fan, a fa korul, es valoszinu hogy a 100bol egy tutti, hogy csipni fog, szoval amit leirtal az nem leteznik, mai ismereteink szerint a termeszetben nem is letezhet. Ember elo tudna allitani de minek? Inkabb gyogyitasra, oktatasra hasznaljuk az alkotoi energiat, amibol ilyen alom vilagot tudnank letrehozni neked, mert mas nem hiszem hogy akarna ott elni. A 36-38 fok az tul meleg az embernek. Lehet hogy te szereted, de heteket, honapokat nem birnal ki az tutti! Gondolkozzal, mikor nyaron hosegriadot rendelnek el mert van 34-35 fok, emberek ajulnak el, kerulnek korhazba, halnak meg. Nem igy lettunk tervezve.
2015. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Ahol bazi meleg van napkozben es sut a nap, ott getzi hideg van ejszaka (pl. sivatag), vagy minden nap esik az eso (dzsungel)."


Nem feltétlenül. Biztos vagyok benne, hogy egyes óceáni szigeteken, ahol a szigetet körbe veszi a meleg óceán, éjszaka sem hűl le a levegő 15-20 fok alá. Illetve nem fog minden nap esni az eső, ha megfelelő a széljárat.


"Ha szep zold fak arnyekaban akarsz husolni, elengedhetetlen, hogy elolenyek legyenek a fan, a fa korul, es valoszinu hogy a 100bol egy tutti, hogy csipni fog"


Ha egy olyan szigeten ültetünk növényeket, ahol nincsenek bogarak meg rovarok (és nagyjából élőlények sem), akkor ki tud úgy fejlődni a növényzet, hogy nem szaporodik el rajta semmilyen rovar, és ha szerencsés a széljárás, akkor más kontinensekről, szigetekről sem fogja átfújni a szél az élőlények petéit, vagy magukat a kis bogarakat.


"Gondolkozzal, mikor nyaron hosegriadot rendelnek el mert van 34-35 fok, emberek ajulnak el, kerulnek korhazba, halnak meg. Nem igy lettunk tervezve."


Igen, nem is vágyom rá, hogy szenvedjenek az emberek. Azt szeretném, hogy én néha napján ki tudjak ott kapcsolódni, esetleg leélni ott az életem. Egyáltalán nem akarom a saját ízlésemet rákényszeríteni az egész országra, csupán az én elképzeléseimnek megfelelő helyet keresek saját magamnak.

2015. márc. 19. 18:23
 10/13 anonim ***** válasza:

egyes óceáni szigeteken, ahol a szigetet körbe veszi a meleg óceán, éjszaka sem hűl le a levegő 15-20 fok alá - bizony nem, de ott viszont ez nem lesz: "lehessen fürdeni a vízben (ott se legyenek ragadozók vagy mérgező élőlények" hidd el lesznek!


Ha egy olyan szigeten ültetünk növényeket, ahol nincsenek bogarak meg rovarok (és nagyjából élőlények sem - szep terv, de ilyen sziget nincs! Hacsak nem egy darab hozokzatony, ahol se fa, se fu, se semmi, de ott nem is lesz mert egy komolyabb vihar es viz alatt van minden...


és ha szerencsés a széljárás, akkor más kontinensekről, szigetekről sem fogja átfújni a szél az élőlények petéit, vagy magukat a kis bogarakat - jah, szeljaras meg szerencse.... mondom hogy alomvilagban elsz


esetleg leélni ott az életem - folyamatos 36-38 fokban (ha szaraz a levego) allandoan izzadni fogsz amit potolni kell, kulonben kiszaradsz es hogutat kapsz, hogyan szallitasz annyi vizet arra a kis szigetre hogy evekig eleg legyen? Jah, hogy lesz egy termeszetes forras is ott helyben, ugye? Mindenfele halacskaktol mentes...es a kornyezo allatok meg veletlenul se akarnak majd oda jarni inni... tudod, hogy egyes allatok kilometerkrol kiszagoljak az ivovizet? A madarakrol nem is beszelve...


Ha talalsz is ilyen helyet akkor a modern korhaztol meg tuzoltoktol lesz qrva messze ugyhogy egy egyszeru fogfajastol is a fara maszol majd, de a 38 fokos hosegben valszeg a fogad lesz a legkisebb gondod...

2015. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!