Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ideiglenes személyi igazolvánn...

Ideiglenes személyi igazolvánnyal külföldre?

Figyelt kérdés
Ideiglenes kártya formátumú barna személyi igazolványt kaptam, mivel a régit ellopták. 1hét múlva Németországba fogok utazniA magyar rendőrség szerint kint nem fogadják el az ideiglenest.Tudna valaki segíteni,hogy most lehet vele utazni vagy nem? Egyáltalán hol tudnék erre biztos információt kapni.
2015. márc. 23. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahol nincs határellenőrzés oda simán lehet menni vele. Én tavaly Hollandiába mentem ideiglenessel, bár nem tudom, hogy elfogadták e volna egy esetleges ellenőrzésnél.
2015. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"A személyi igazolvánnyal történő utazás joga az összes forgalomban lévő személyi igazolvány típussal, azaz

[...]

- a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolható."

[link]


"A beutazáshoz érvényes magyar személyazonosító igazolvány (minden típusú, valamint az ideiglenes kártyaformátumú személyi igazolvány is elfogadott), vagy érvényes magyar útlevél szükséges. Az úti-okmánynak a németországi beutazáskor, valamint az ország elhagyásakor még érvényesnek kell lennie."

[link]

2015. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!