Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A GNM hungary Angliába mennyi...

A GNM hungary Angliába mennyi közvetítői díjat kér?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2015. máj. 9. 17:03
1 2
 1/11 szabina555 ***** válasza:
400 euró, plusz az utazási költség.
2015. máj. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Annyiért közvetít Angliába? O.o
2015. máj. 9. 23:27
 3/11 szabina555 ***** válasza:
igen
2015. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ez biztos?:)

honnan tudod?


Jogosan kér el ennyit?


Egyről beszélünk? www.gnmhungary.hu

2015. máj. 10. 14:50
 5/11 szabina555 ***** válasza:

most komolyan szerinted hazudok?

nemtudom, hogy jogosan kér-e el ennyit, ez egy cég ami munkát közvetít neked, keres neked helyet stb. az összes ilyen cég pénzt kér ezért általában.

érdekel a munka, ezért írtam nekik és ők válaszolták ezt.

ezt te is megteheted, hogy írsz nekik.

2015. máj. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

NEm dehogy is...! ne haragudj nem azért írtam.

És téged továbbra is érdekel? :)

Van ismerősöd akik kijutottak rajtuk keresztül? :)


Úgy hallottam,hogy nem kérhetnek ilyenért pénzt mert büntetendő :)

2015. máj. 10. 16:21
 7/11 szabina555 ***** válasza:

érdekel igen, de még gondolkozom rajta. nyár közepe felé mennék.

egy ismerősöm ment ki velük, de ő óceánjárós munkára ment.

ezt én is hallottam már, hogy elvileg ezekért nem kérhetnek pénzt, de mondom, én csak ilyen cégeket ismereke, bármilyen programról és célországról legyen szó.

2015. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy forintot se kérhetnek el munkaközvetítés címszó alatt, így van a törvény. Még a külügyminisztérium honlapjára is nagy betűkkel ki van írva. A legtöbb ilyen cég meg csak pénzlenyúlós: kifizetetnek veled egy csomó pénzt, aztán vagy lelépnek, vagy kivisznek, de teljesen máskép lesznek a dolgok + a fizetésedből is lenyúlnak kőkeményen. Az ember, ha tudja rendesen a nyelvet, akkor tök fölösleges az ilyen hazai munkaközvetítők.
2015. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szabina555 ***** válasza:

én inkább kifizetek bizonyos összeget, ami pár hét után megtérül, de cserébe van mögöttem egy cég (akikről tudom, hogy megbízható) akikhez fordulhatok ha problémám van.

beszélem a nyelvet, de egyszerűbb az hogy ők kínálnak nekem állást, és már úgy megyek ki, hogy van állásom, szállás, ellátás, nem magamnak kell intézkedni. de mindenki maga dönt, hogy indul el, vagy hogy marad itthon.

2015. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen ám, csak a legtöbb ilyen cégnél van egy nagy gond: nem megbízhatóak. Alapból az sokat elárul róluk, hogy törvénytelenül dolgoznak az ilyenek, hisz, mint írtam munkaközvetítés címszó alatt nem kérhetnek el pénzt. Ez még a kisebbik gond lenne, viszont a munkák se éppen normálisak. Alapból az ilyen munkaközvetítős munkák minimálbéresek. Minimálbér meg ott is éppen annyira elég, hogy megéljen az ember belőle. Na, ebből a minimálbérből még levonják a szállást, az ellátást + még a saját részüket, így máris lényegében majdnem teljesen eltűnt a fizetés. Egyből nem éri meg. Ráadásul úgy, hogy legtöbb esetben feketén dolgozik az ember, hisz Angliánál maradva NI szám nélkül dolgoztatnak. Azt meg nem tudják kikérni helyetted, hivatalosan meg NI szám nélkül nem dolgozhatna az ember.

Inkább spóroljon még egy keveset az ember, addig is tanulja a nyelvet, aztán kiutazik, elintézi a papírokat, aztán az angliai munkaközvetítők egyből keresnek neki munkát.

2015. máj. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!