Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valakinek van friss tapasztala...

Valakinek van friss tapasztalata az IC vonatok konektorairól hogy biztonságos e vagy sem? Egy laza 12 órás ut alkalmaval nem szeretnék egy felső kategoriás készüléket tönkre vágni visszont akkor már be áldozok egy hordozható akkumlátora

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

12 órás út? Magyarországon? Nekem van egy olyan érzésem, hogy te külföldre készülsz és az sem biztos, hogy Máv-Start-os kocsival fogsz utazni.


Amúgy elvileg biztonsággal használhatóak ezek a konnektorok, már ha működnek. A laptop és mobil töltök nagy többsége 100-240V/50-60Hz tartományban működnek. Ha ez meg van, akkor semmi gond (ezt a konnektor fölé szokták írni). A laptop töltőkben szokott lenni biztosíték túlfeszültség ellen, így ha mégis valami gond van, a laptopodnak akkor sem lesz semmi baja.


Ha van és tudod is használni, akkor vigyél egy multimétert, ha ennyire aggódsz :)


Én többször használtam már ezeket a konnektorokat és nem csak IC-n, de eddig nem volt semmi gond.

2015. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%
Lehet kapni nem túl drágán túlfeszültség levezetőket, amelyeket a konnektorba lehet dugni. Legjobb az óvatosság.
2015. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!