Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyaraltatás olcsòn, de...

Nyaraltatás olcsòn, de hogyan?

Figyelt kérdés

10 és 11 éves "ocseimet" mint minden evben elhozzuk magunkhoz nyaralni parommal.

Megyunk a nagycirkuszba pestre,utana a hol nem volt parkba,aztan kulonbozo helyekre,viszont ezek szep kartyarol mennek a belepok.

De most nem allunk tul jol anyagilak,de szeretnek nekik meginy jo elmenyt szerezni.4napra jonnek el,es kb 15ezer lesz rajuk.

De ugye ha valahol vagyunk,egy fagyi,egy pizza,meg ilyen sok aprosag ami azert kell egy nyaralaskor egy gyereknek.

Gondoltam h szendvicseket viszunk,meg otthon olyat fozunk ami nem tul draga,de meg valami tipp h ha vagyunk valahol eleg legyen ez a penz ra?


2015. jún. 1. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A szendvicseket feldobhatod otthonról hozott zöldséggel (a paradicsomot, csemegeuborkát a legtöbb gyerek szereti), gyümölccsel, süteménnyel. Sokkal étvágygerjesztőbb a zöldséget kis műanyag dobozból enni, mintha a szendvicset áztatná szét.


A fagyi nehezen váltható ki otthonról hozott dologgal, én gyümölcslevet szoktam lefagyasztani fél literes üvegben, és az szép lassan olvad fel napközben. De csak óvatosan, tényleg hideg, meg ne fájduljanak a torkok. Az is elég lehet, ha az italosüvegeket berakod egy szigetelős szatyorba (amilyenben a fagyasztott árut szokás hazavinni) és teszel mellé jégakkut.

2015. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Óbudai hajógyári szigetet tudom ajánlani, Gellérthegyi csúszdapark.

Jaj, várj! Most nézem, hogy nagyobbak... hmm..


Kirándulni a hegy tetejére, óbudán?

Ha belefér a Balaton, ott sok jó minőségű szabadstrand van, Balatonföldvár, és Szárszó... Vihetitek az ebédet hűtőtáskában. (bár ugye veszélyes, hogy sok kis apróságot kérnek, palacsinta fagyi stb.)


Videjózás, kártyázás, társasozás.

2015. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szülőktől nem lehetne egy kis anyagi támogatást kapni erre?
2015. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szuleimtol nem kerek rajuk penzt,hiszen en ajanlottam fel,hogy jojjenek el 4 napra,és en szeretnem megoldani.

Koszonom az eddigi tippeket

2015. jún. 1. 19:05
 5/12 anonim válasza:
100%
szerintem mondjátok el nekik, hogy idén nincs olyan sok pénzetek erre. elég nagyok már ahhoz, hogy ezt megértsék. persze, ezért még lehet jó a program, csak legalább nem kérnek majd sokadik fagyit vagy ilyesmit.
2015. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A fagyit, pizzát, palacsintát otthon nagyon olcsón elő lehet állítani, jó, mondjuk a fagyit elvinni nem lehet, de hát egyék meg otthon, és még egy gombóc azért útközben is beleférhet. A Margit szigeti kis állatkert ingyenes, a szigeten egy egész napot el lehet tölteni, frizbizni, tollasozni, ilyenek. Szerintem a szép élmények nem pénz kérdés, menjetek el túrázni, Hűvösvölgy, Rám-szakadék, János hegyi kilátó, stb.
2015. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Süthetnétek házi pizzát, vagy Tescóban,spárban van pár száz forintért fagyasztott pizza. A házi pizza sütésébe a fiúk is besegíthetnének, ha vevők rá(igaz,nem valami egészséges a mirelit, de egyszer-egyszer belefér).

A fagyin tényleg nem lehet spórolni, ha csak nem csináltok fagyiporból.

A palacsinta, és a lángos viszonylag olcsóbb,de időigényes is. Ebédből próbáljatok kiadósabb egytál ételeket.

Most nyílnak a strandok is, igaz nem olcsó mulatság,de ha visztek szendvicseket stb. Akkor egy-egy gombóc még belefér, a strandolás úgyis egésznapos program.

Vagy fogtok egy labdát, vagy egy frizbit, és kimentek játszani a szabadba.Ha szeretnek kreatívkodni, akkor vesztek temperát, vagy valamit és maszatoltok

maszatoltok.Nem kell sok pénz ahhoz, hogy jól tudják érezni magukat.. 10-11 éves fiúknak még nem szempont a pénz. Sok sikert.

2015. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért a Gellért-hegyi csúszdapark engem 10 évesen is elvarázsolt. Kérdezzétek meg őket, hogy kipróbálnák-e.
2015. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
51%
Turmixolj össze valami gyümölcsöt, fagyaszd le és tádá~ Jégkrém. :D
2015. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

János-hegyi kilátó ingyenes:

Felmentek fogaskerekűvel (sima BKV jegy elég rá) aztán elsétáltok a kilátóig. Félúton Normafán megálltok piknikezni.

Margit-sziget: éneklő szökőkút, lehet itt is piknikezni, tollasozni, illetve a kis-állatkert ingyenes

A Várban is sétálhattok egy nagyot, esetleg Hadtörténeti Múzeum vagy Budavári Labirintus érdekelheti őket, ide nem drágák a belépők.

Illetve minden múzeum havi egy hétvégén ingyenes, nézzétek meg azon a hétvégén amikor jönnek mi ingyenes még. Ekkora fiúkat a Hadtörténeti mellett talán a Mezőgazdasági Múzeum is érdekelheti.

Velencei-tónál is nézhettek szabad strandot az közelebb van, mint a Balaton.

Ami ingyenes még:

Tabáni tanösvényen felsétáltok a Citadellára, végigsétáljátok a Gellért-hegyet.

Ha van mindenkinek biciklije, vagy tudtok nekik kölcsönkérni barátoktól, akkor elmehettek egy napra Szentendrére biciklivel túrázni.

Illetve melyik hétvégén jönnek? Nyáron annyi ingyenes program/fesztivál van Budapesten, ha megmondod, lehet tudnak valamit ajánlani a válaszolók. A helyedben feltennék egy kérdést a gyerek kategóriába, h pl. június 24-30-ig lesz valamilyen ingyenes koncert/gyerekprogram Budapesten?

2015. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!