Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem?

Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Lehet rossz helyre írom, de majd meglátjuk, hogy alakul.

A kérdésem tényleg az utazással kapcsolatos,viszont kicsit másképp.Tervezek írni egy könyvet, és eddig még megy is valahogy, viszont rájöttem, hogy fogalmam sincs a távolság megtétele- idő arányról.

Először is nem találtam semmit arról, hogy a lovak mekkora távot képesek megtenni napi szinten( az most lényegtelen, hogy vágtázik-e vagy csak épp vánszorog), engem maga a tűrőképességük érdekelne, hogy mennyi az a táv, amíg ildomos őket hajtani( nem végkimerülésig,de akár az az infó is jöhet).

Másodszor, hogy egy átlag hajó( tehát főleg egy régi típusú,áru és utas szállítására alkalmas) mennyit tud haladni napi szinten.Igen, tudom hogy az nagyon sok mindentől függ, pl. a szélerősségtől,az árbocok számától,a rakomány súlyától, stb., de egy becsült érték is jól jönne.

Harmadszor (ha már itt vagyok) egy átlag és egy jó erőben lévő ember mennyit tudnak megtenni?10 km napi szinten az sok?

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni, mert nem akarok teljesen valótlan dolgokat írni



2015. júl. 2. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Remélem a napi 10 kilométert nem gondoltad komolyan. Egy átlag ember séta sebgessége 4-5km/h.

8-10 órát simán tud gyalogolni naponta egy ember, tehát egy nap megtehet 50km-t. Nekem volt olyan munkám 2 évig, amikor 8 órát gyalogoltam naponta, és nem volt különösebben megterhelő, inkább csak a vállamnak, mivel táskát kellett cipelnem.

A többihez nem tudok hozzászólni.

2015. júl. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért ezt a választ is köszönöm, főleg, hogy saját tapasztalatból származik. :)
2015. júl. 3. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel beírtad a középkort keresőkifejezésnek, gondolom nem a Vladimir Gusakra gondolsz, mint régi áruszállító hajó, hanem elsősorban evezőkkel és vitorlákkal hajtottakra. Ahol ugyebár a szélirány dönti el, mennyire lehet "egyenesen" haladni a cél felé. Meg még egy rakás dolog. Ha mindenképp mondani kell valamit: 6-12 csomó az átlag.
2015. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, olyasn típusokra gondoltam,köszönöm szépen!
2015. júl. 5. 13:44
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, olyan típusokra gondoltam,köszönöm szépen!
2015. júl. 5. 13:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!