Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyaralni megyünk a családdal...

Nyaralni megyünk a családdal Horvátországba. Mit érdemes magammal vinnem?

Figyelt kérdés
Először megyünk külföldre nyaralni és halványlila gőzöm sincs mit kéne vinnem, ami hasznos lehet akár. Aki volt már külföldön és sok tapasztalata van, az segítsen nekem, mit vigyek, aminek bárhol hasznát veszem. Varrókészlet, elsősegélydoboz, ilyenekre gondoltam, csak hátha valaki tud ajánlani még. Köszi előre is!
2015. júl. 2. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont ugyanazt mint amit belföldre vinnél.
2015. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úszócipő
2015. júl. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszer:

fájdalomcsillapító

lázcsillapító

hasmenésre (ajánlom a Bolus adstringens tablettát)

B6 vitamin (émelygésre, utazási rosszullét ellen)

napégésre, rovarcsípésre gyógyspray (irix, naksol, panthenol)


nagy törölköző - strandra


nagy törölköző fürdéshez (a helytől függ, hogy van-e a szobába betéve, vagy az milyen) én inkább mindig viszek sajátot


napolaj/naptej

napszemüveg,


nedves törlőkendő

(amikor kirándulsz és ezerrel izzadsz nagyon kellemes áttörölni magad vele, de ajánlom a külön-külön csomagoltat vidd, mert praktikusabb, jobban elfér a táskában mint az egy nagy csomagos),

kalap v. sapka a nap ellen,


gumi, bebújós fürdőcipő

(nem tudom melyik részére mentek H.országnak, de az északi part elég szilás, élesek a kövek),


lehet h. röhejes, de jó szolgálatot tehet a legyező

(mostanában sok helyen lehet megint kapni - kínainál, olcsó 100-as boltban stb.),

szalvéta

wc-papír

papírzsepi

hasi-tasi, vagy kis méretű de vállon-háton átvethető hosszú szíjas táska (fontos iratoknak, pénztárcának), vagy olyan nagy táska, amiben külön jól lezárható rész van ezek elrakására

minimum 1 kényelmes!!! zárt (edző)cipő (ha esetleg rosszabb idő lenne, vagy nagyobb gyaloglós túrát terveztek)


vízhatlan papucs (gondolva a lábgomba elkerülésére,amiben lehet zuhanyozni és nem ázik szét)


meg úgy általában olyan lábbelit vigyetek, ami kipróbált és sehol nem nyom és tör


meleg holminak célszerű tréningruhát vinni


TÖLTŐK!!! (telefon, fényképezőgép)


műanyag kiskanál (sokszor esik be az ember egy közértbe és vesz valami joghurt/puding... szerűséget, amit jobb nem kézzel-lábbal enni.


ja és az olyan kozmetikumokat (pl. krém, arctonik, szájvíz...) amit nem mindannyian használtok sok drogéria kis kiszerelésben is árul. célszerűbb ezekből beszerezni, mint a nagy tégelyt/üveget cipelni pár nap miatt.


ha v.ki szemüveges, akkor a pótszemüvege se maradjon otthon.


műa. szatyor a koszos zoknik/bugyik gyűjtésére (már amennyiben nem akartok mosni nyaralás alatt :-) )

ha mégis, akkor szintén drogériákban van kis kiszerelésű folyékony mosószer v. tubusos mosópaszta


Nem tudom mivel fogtok utazni, de ha autóval, akkor a hűtőtáska nehogy otthon maradjon, ami az út alatt és a strandon is igen jó szolgálatot tud tenni.


ja és a szórakozáshoz is vigyetek magatokkal valamit:

könyv, rejtvény, kisgyereknek játék, mágneses mini társasjáték...


ja és ha kisgyerekkel mentek, akkor a lubickoláshoz szükséges dolgokat itthon vegyétek meg, mert kint aranyáron árulják a strandok mellett a vizipisztolyt, úszószemüveget, úszógumit, strandlabdát ...

2015. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon szépen köszönöm! Erre gondoltam, amikor segítséget kértem az oldalon. Egy-két dolgot már eleve mindenképpen viszünk mindenhová, de adtál jó pár tanácsot még, köszönöm! :)
2015. júl. 3. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Remélem szép időtök lesz és jól fogjátok érezni magatokat!
2015. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!