Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A tőzsdézésből élek, bárhol...

Stevy kérdése:

A tőzsdézésből élek, bárhol tudom csinálni, csak internet kell és a gépem. Melyik országba költözzek, ha az elsődleges szempont az, hogy minél kedvezőbben kelljen adót fizetnem nyilvan az én részemről a tőzsdéből származó jövedelmem után?

Figyelt kérdés
Másodlagos szempont természetesen az, hogy szép legyen a város, magas életszínvonallal, Magyarországon semmiképpen nem akarok maradni. Németül és Angolul is beszélek, én Svájcra gondoltam első sorban csak ott nem tudom, hogy milyenek a tőzsde utáni adók. Előre is köszönök minden értelmes választ és segítséget.
2015. aug. 8. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban az ovi, bölcsi elég nehezen hozzáférhető, az orvos dettó, időpont kell, csak a sajátodhoz mehetsz, sokan szidják az ottani rendszert. Gondolom elég pénzzel ez orvosolható.


Adóhoz nem igen tudok hozzászólni, nk. cégnél dolgoztam nekik ilyen céllal Svájcban és Luxemburgban volt fiókjuk, de ez jó rég volt.

2015. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Svájc nem EU-s ország, nem olyan könnyű ott letelepedni...


Az adózás: "A föderalisztikus struktúra adózási téren abban mutatkozik meg, hogy az Államszövetség mellett a 26 kantonnak saját adótörvényei vannak, a 2800 önkormányzat pedig helyi adók kivetésére jogosult. Ezáltal a különböző lehetséges lakhelyek és vállalkozási székhelyek között adózási feltételeiben jelentős különbségek adódnak."

2015. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik adóparadicsomban, illetve kevésbé fejlett országban érné meg szerintem. Semmiképp sem Európában.
2015. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!