Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megszeretném tanulni a szlovák...

Megszeretném tanulni a szlovák nyelvet! Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Egy dél-magyarországi kis városban élek, nincs 200 km-es körzetben olyan nyelviskola ahol ilyen nyelveket tanítanának. Irigykedve nézem azokat a diáktársaimat akik határmentén élőkként, szerb vagy horvát felmenők révén anyanyelvi szinten beszélnek a magyar mellett egy másik nyelvet is.

Nekem ugyan csak távolabbi rokonaim élnek Szlovákiában, de hihetetlenül megfogott az a nyelv. Egyszerűen imádom a hangzását, és egy nyári rokonlátogatás, majd cseh kirándulás csak még jobban fellelkesített. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudnék beszerezni szlovák nyelvkönyvet esetleg cd-kkel, hogy a kiejtést is gyakorolhassam? Avagy ha valaki tud olyan internetes oldalt ami segítene ebben nagyon hálás lennék érte!


2010. márc. 22. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Van egy kézenfekvő megoldás: költözz Szlovákiába! :)


Ha ez annyira nem kézenfekvő, akkor segít a net: van ugyan szlovák nyelvkönyv is, de ősrégi, és a nagyobb könyvtárakon kívül nem nagyon lehet vele találkozni. Bár éppen a napokban láttam egy nem kezdőknek készült szlovákkönyvet... Aztán: Magyarországon rengeteg felvidéki magyar él. Ők általában szeretik letagadni, hogy tudnak szlovákul, de elég pénzért azért fognak tudni legalább annyira, hogy egy alapfokra felkészítsenek.

Látogasd szorgosan a rokonaidat a Felvidéken, ez is hasznos.

De a neten is tudsz szerezni szlovákul tudó levelezőtársat, aki segíthet... Műholdról lehet fogni szlovák tévét, az MTV-nek van szlovák kisebbségi műsora, a Kossuth rádión is szokott menni hetente egyszer szlovák nyelvű adás.

Sőt, minő meglepetés: Magyarországon is élnek szlovákok, hivatalosan mintegy 30 000-en, akik rendesen beszélik a nyelvet, azok kb. 10 000-en vannak. A Pilisben, és Békés megyében lehet velük találkozni, bár a többség már csak pár szót vartyog szlovákul, amit még a nagymama tanított neki...

A nagyobb egyetemeken általában lehet szlovákul tanulni...

Egyéb? :)

2010. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
terhes vagy.
2010. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Tanulj csehül. Egyrészt mert szinte ugyanaz, másrészt abból tuti van tankönyv. ÉS akkor már csak az eltérő szavakat, kifejezéseket kell megtanulnod.
2010. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A rokonokkal nem is lenne baj, unokatesóm szívesen tanítgat ha találkozunk, néha jól meg is szivat, de ő is tanul, én is, mindenki éli a külön kis életét, nem szeretnék rátelepedni... Másrészt ő már nem beszél magyarul (felmenői még igen), szóval angolul tartjuk a kapcsolatot, beszélgetünk, így még egy kicsit zötyögősebb. :)

Arra én is gondoltam, hogy kéne keresni egy itt élő szlovák emberkét, no de ez sem ilyen egyszerű, mivel erre felénk inkább csak németek, szerbek, horvátok fordulnak meg. Nem feltétlenül szeretnék én azonnal tökéletesen beszélni, sőőőt... csak jó lenne elgagyarászni, ehhez gondoltam jól jönne valami internetes segítség, de nem találtam túl sok anyagot hozzá:(

2010. márc. 22. 20:45
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Ki kell, hogy ábrándítsalak, nincs olyan, hogy szlovák nyelv. Annyira eltérőek ugyanis a "nyelvjárások", hogy egy kelet-szlovákiai szlovák jobban megért egy ukránt, mint egy pozsonyi szlovákot.
2010. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tisztában vagyok vele, ahogy azzal is hogy a cseh nyelv sem ugyanaz, viszont a cseh ismerőseim biztosítottak róla, hogy simán megértik egymást, ha mindketten anyanyelvükön beszélnek.(ez csak mégjobban lelkesít) Tehát gondolom azért az eltérő nyelvjárású rétegek között sincs ilyen probléma, én is megértem a szögödieket vagy a Miskolc felé élő embereket, ahol azért az idősebbek pedig tudnak olyan cifrákat mondani, hogy még életemben nem hallottam!
2010. márc. 23. 06:40
 7/15 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg az unokatesódat magyarul, ő majd megtanít szlovákul! Bár szerintem egy jó könyv sem árt. Én is gondolkoztam már, hogy nem ártana pár szót megtanulni szlovákul. (nincsenek szlovák őseim)
2010. márc. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szia! Aktuális még a szlovák tanulásod? Én nemrég kezdtem el tanulni és gyakorlásként jó lenne vkivel szlovákul levelezni:)
2011. febr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Én már többször is nekiveselkedtem a szlovák tanulásának. Nyelvkönyvem is van 2 féle (mind a kettő régi). Jártam tanfolyamokra is (egyik sem ért sokat), szóval autodidakta módon többre mentem. Ha még aktuális a dolog nálatok, akkor beszállnék harmadiknak.
2011. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Végül sajnos teljesen elmaradt a dolog egyéb ügyek miatt, de természetesen ez továbbra sem változtat azon, hogy szeretném megtanulni ezt a nyelvet! Sajnos olyan szinten még nem vagyok, hogy levelezni is tudjak.
2011. júl. 2. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!