Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba lenne érdemes...

Melyik országba lenne érdemes elköltöznöm? L

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érettségi után szeretnek külföldi egyetemre járni es kint letelepedni. Szeretnek személyes véleményeket kapni. Ezek a főbb szempontjaim: - legyen kiváló az egészségügy ( öröklött betegségem van, ami bármikor üthet es akkor azonnal műteni kell)

- legyen hűvös az időjárás ( hosszútávon nem bírom a meleget, nekem mar az itteni 25-30 fok is sok)

- legyen színvonalas az oktatás

- átlagon felül lehessen keresni


Ezeket az országokat néztem elso sorban, ezekről is szeretnek infokat kapni: - Kanada

- UK, Norvégia, Izland, Svédország, Hollandia, Németország, Svájc, Olaszország északi része ( ez csak nagyon C terv mert mar ott is meleg van)

- Oroszorszag


Angolul es olaszul beszélek, valamint jövőre szeretnek megtanulni vagy németül, vagy franciául, vagy norvegul. Ezt meg nem döntöttem el.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2015. dec. 11. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Nézzük az elsőt és legfontosabbat!írtad,hogy "átlagon felül lehessen keresni"!!

Ehhez valami átlagon felüli végzettség kell majd,mert ugyan nem tudom mit tanulsz,de egy büfé szakos végzettséggel sok pénzt sehol nem fogsz keresni!


Kiváló egészségügy:eut nem vágpm pontosan,de szerintem európán kívül nem sok ilyen hely van,szóval ez nagyjából behtarolja a dolgokat!


Az idojarasnak utana tudsz nezni a neten,ugyhogy azzal most nem foglalkoznék!


Hanem a legfontosabb:a nyelvtudás!Írtad hogy angol olasz megy!!Azt javaslom,hogy olyan orszagba ne is gondolkodj aminek nem beszéled a nyelvét,mert az csak problémákat fog szülni,nem is kicsit!Ebből meg pár más dologból kifolyólag nem is értem mit keres a felsorolásban Oroszország!Kanadába nyűgös a kijutás meg letelepedés!Az olaszoknál az északi részen a hegyekben nem hiszem hogy nagyon meleg volna,bár ott jól keresni sem fogsz!Az uk szerintem már lejárt lemez,svájc megint csak nem egyszerű már csak abból a prózai okból sem hogy nem eu tag....igy maradt norvégia,Izland,Svédország(na itt biztos nem lesz meleged)Németország meg a Hollandok.

2015. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszodat. ! Igen azt elfelejtettem írni, valamilyen marketing, gazdasági, pénzügyi szakra szeretnek menni.

Oroszországot csak azert írtam be a felsorolásban mert ha nincs más akkor az is megfelel de azt tényleg nem szeretnem annyira.

Akkor Kanada az esélytelen? Amugy azt hallottam, hogy oda meg kirándulni sem engednek be egykönnyen.

Es a tobbirol tudsz esetleg mondani pár szót? Amugy szerintem Svájc nem lehetetlen, es egyébként Norvegia sem EU tag. Meg szerintem Izland sem, de ebben nem vagyok biztos.

Véleményeket, tapasztalatokat szeretnek meg hallani.

2015. dec. 11. 10:20
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Idealista vagy, vagy csak naiv ? Azaz érettségi után mennél valahova egyetemre... de ha műteni kell, akkor legyen magas az egészségügyi ellátás és ugorjanak... És ezeket, amik évekig tarthatnak, ki fizeti ? Hát az operációt, azt is ingyen szeretnéd ? Mert mások számára gyűjtést rendeznek, hogy szeretteiket megoperáltassák... És persze azután is lehessen átlagon felül keresni ? He-he, te kis butus...
2015. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Abszolút nem erről van szó. Ne azzal foglalkozz, hogy az egyetemet miből állom. Es az, hogy műtétre kerül a sor az kb 2%, de azert szeretek erre is figyelni. Ja es arra nem gondoltál, hogy esetleg míg egyetemre járok es azután is lesz biztosításom? Szerinted kimennek külföldre boztositas nélkül, egyetemre? Es nem azt kertem, hogy valaki itt vezesse le a feltűnési viszketegseget, hanem ÉRTELMES, HASZNOS válaszokat várnék a KÉRDÉSSEL KAPCSOLATOSAN.
2015. dec. 11. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Hollandia. Ott ha ki állsz a 25 eurósba anyagi gondod nem lesz. Mellette tanulhatsz, az oktatás egész jó, az időjárás is tűrhető bár kissé esős.
2015. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az esős időjárás nem zavar es munka nélkül sem lennének anyagi gondjaim, mert van anyagi hátterem. Nem ez volt a kérdés.

Az adott országokról szeretnek kint élőktol véleményeket, tapasztalatokat. Elsősorban norvegia, Dánia, es a skandináv orszagok érdekelnek.

2015. dec. 12. 17:18
 7/8 anonim válasza:
100%
Én szeélyszerint voltam németországban... az egészségügy kiváló! Igaz az idősek kibírhatatlanul tudnak viselkedni, de a fiatal korosztály rendkívül barátságos és nyitott! A keresetről annyit, hogy ha van valami szakmád, akkor 1600 nettó körül kezdesz, ez persze csak a kétkezi nyelvet beszélő munkásokra igaz! Diplomával ez jóval több! A megélhetés sem vészes, 900 €-ból jó környéken kétszobás lakás rezsivel kajával!
2015. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, hasznos volt. Az idősek nem zavarnak. Arról esetleg tudnál valamit mondani hogy mennyire nyugodt a társadalom? Mert ennek figyelembe vételével nálam Norvégia vezet. De nyilvánvalóan a z eü a legfontosabb.
2015. dec. 19. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!